Płytki granitowe w aranżacjach – co musisz o nich wiedzieć

Płytki granitowe w aranżacjach – co musisz o nich wiedzieć?

Istnieją sposoby, aby wykończyć wybrane wnętrze w sposób nietuzinkowy, elegancki i przede wszystkim trwały. Jednym z nich jest wykorzystanie płytek granitowych. Te sprawdzą się w domach, mieszkaniach, biurach, hotelach, restauracjach itd. Poznaj specyfikę tego kamienia i dowiedz się, w jakich aranżacjach najlepiej się odnajdzie!

Płytki granitowe – specyfika

Granit to minerał, który wyróżnia wyjątkowa twardość i trwałość. W dziesięciostopniowej skali Mohsa przypisuje mu się 7 (dla porównania marmur ma 3). Wskazuje to na bardzo wysoką odporność kamienia na ścieranie i czyni go niezwykle pożądanym materiałem budowlanym. Co więcej, jest on również odporny na mróz, wiatr i wodę, jego nasiąkliwość jest znikoma, a po wykonaniu właściwej impregnacji lub żywicowaniu, wręcz zerowa. Jako zalety należy również wskazać, że granit z uwagi na swoją gęstość dobrze gromadzi ciepło, zatem świetnie sprawdza się we wnętrzach. Bardzo trudno go zarysować, uszczerbić czy skruszyć, jednak jest podatny na kształtowanie, przez co jego formę można dostosować do przeznaczenia.

Zastosowanie płytek granitowych

W związku z bardzo dobrymi cechami fizycznymi, granit doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji. Z powodzeniem można go wykorzystać jako posadzka na zewnątrz – np. na schodach, na tarasie, jak i wewnątrz. W domu doskonale odnajduje się w salonie – na ścianach, parapetach, podłodze czy jako element okalający kominek. Można też go zastosować w kuchni (np. na podłodze albo jako blat) bądź w łazience (np. na ścianach, na podłodze czy pod prysznicem). Płytki granitowe pięknie prezentują się również w przedpokoju i korytarzu, tworząc elegancki klimat.

Zastosowanie płytek granitowych jest też popularne w obiektach usługowych – np. w hotelach, restauracjach oraz biurach. To materiał, który charakteryzuje duża trwałość, zatem nawet jeśli eksploatują go liczne osoby i nie szczególnie o niego dbają, nie ulega tak łatwo zniszczeniu. Przy tym wygląda bardzo stylowo.

Płytki granitowe – jest w czym wybierać

W związku z tym, że płytki granitowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, możliwe jest dopasowanie do każdego typu wnętrza, jak i do dowolnej aranżacji na zewnątrz. Na przykład płytki granitowe RR Granity to kilkanaście propozycji w różnych odcieniach! Warianty te uzależnione są od miejsca wydobycia i przybierają szerokie spektrum barw – od bieli, przez szarości, czerwienie, brązy, aż po głęboką czerń. Skąd aż tyle opcji? Otóż granit to skała magmowa głębinowa, która składa się głównie z kwarcu, skalenia potasowego, plagioklazu i biotytu. Ma budowę krystaliczną, rozproszoną i charakteryzuje ją różnorodna ziarnistość. Stąd też, oprócz odmiennej kolorystyki, ma też różne, nieregularne ułożenia ziarna różnokolorowych minerałów. Te mogą tworzyć wzory pasków, wstęg, plam albo sprawiać wrażenie delikatnego, mieniącego się kropkowania.

Podsumowując, granit to bardzo wdzięczny materiał, ceniony już od starożytności. Warto zapoznać się z jego specyfiką, sprawdzić ofertę hurtowni granitu i wybrać płytki odpowiednie do swojego wnętrza czy aranżacji zewnętrznej. Stworzysz dzięki temu nie tylko piękną, ale i trwałą kompozycję!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij