https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/cement-do-fotografii-selektywnej-ostrosci-2219024/

Płyty betonowe zamiast kostki brukowej – poznaj zalety takiego rozwiązania

Wiele osób wybiera kostkę brukową i wykonuje z niej podjazdy czy ścieżki wokół domu. Oczywiście takie rozwiązanie jest sensowne i ma wiele zalet, ale można także zdecydować się na coś trwalszego, a mianowicie płyty betonowe. Warto poznać zalety takiego rozwiązania.

Estetyka na miarę oczekiwań

Płyty betonowe utrzymane są w niezwykle surowym stylu i właśnie owa surowość jest w tym przypadku ich zaletą. Otóż zachwycają one swoją estetyką, która wpisuje się w klasyczny, ale i industrialny charakter. Dzięki temu świetnie komponują się z nowoczesnym ogrodzeniem, ale również tym utrzymanym w stylistyce retro. Odmienią nawet nudny ogród i dodadzą mu charakteru. Duże płyty betonowe wpisują się w geometryzm, ale są zarazem minimalistyczne. Wszystko to sprawia, iż są absolutnym must have dla ceniących doskonałe walory estetyczne. Pamiętajcie jeszcze,że płyty betonowe bardzo dobrze komponują się z domami murowanymi, ale i tymi drewnianymi. Obok podjazdu wykonanego z płyt betonowych można umieścić wysepki, także wykonane z tego materiału i w ten sposób stworzyć monochromatyczne, ale też niezwykle stylowe połączenie.

Czy płyty betonowe są drogie?

Wielu inwestorów szuka takich rozwiązań, które są trwałe, ale też ich cena jest relatywnie nieduża. W przypadku kostki brukowej musicie wiedzieć, że i owszem są dostępne modele naprawdę trwałe, jednak ich cena jest wtedy wysoka. Natomiast płyty betonowe można określić mianem jeszcze trwalszego materiału, choć ich cena jest naprawdę niska. Można powiedzieć, iż wykonanie podjazdu z płyt betonowych jest nawet o 30% tańsze niż wykonanie go z kostki brukowej.

Jakość, trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne

Oczywiście zalety płyt betonowych nie kończą się na ich korzystnej cenie czy walorach estetycznych. Otóż są one niezwykle trwałe. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymują duże obciążenie. Nie kruszą się, ale i zmienne warunki atmosferyczne nie powodują ich uszkodzenia. Jeżeli w swoim domu prowadzicie firmę i często odwiedzają Was klienci, to powinniście wiedzieć, że płyty betonowe wytrzymują nawet bardzo duże ciężary i nie ulegną nawet w minimalnym stopniu uszkodzeniu. Możecie montować je nawet w trudnym terenie, a przy tym nie nasiąkną wodą i nadal będą zapewniać stabilizację. Warto pamiętać, że są także mrozoodporne, ale i odporne na promienie UV, a przy tym pod ich wpływem nie blakną. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, iż bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Otóż nie przywiera do nich brud, a w razie konieczności wystarczy tylko spłukać je wodą z węża i już osiągnie się pożądany efekt. Na tym etapie musimy również wspomnieć o samym montażu, który jest prosty, nie wymaga dodatkowego równania terenu ani też wykonania podbudówki, co również znacząco ogranicza koszty, a przy tym przyspiesza czas realizowanej inwestycji.

Czy warto zdecydować się na płyty betonowe, czy lepiej wybrać kostkę brukową?

Odpowiedź na pierwszą część pytania oczywiście jest twierdząca. Otóż warto zdecydować się na wykonanie podjazdu czy ścieżek z płyt betonowych. Warto wiedzieć, że są one naprawdę dobrą alternatywą dla kostki brukowej. Są modne, stylowe, a przy tym trwałe. Co ciekawe sprawdzą się nawet na nierównym terenie i to w miejscu, gdzie nasiąkliwość gruntu jest duża. Tutaj musicie też wiedzieć, że nie tylko montaż jest banalnie prosty, bo w razie konieczności można je także zdemontować i przenieść w inne miejsce. Nie tracą one dużo na swojej wartości i sprzedając je można zarobić. Płyty betonowe wytrzymują nawet bardzo intensywną eksploatację, a więc można je umieścić nawet na podjazdach, gdzie stają samochody ciężarowe.

Gdzie można zastosować płyty betonowe?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wszędzie, nawet w miejscach, gdzie wysokość wód gruntowych jest duża i co ważne w każdym miejscu doskonale się sprawdzą. Oczywiście przy wyborze zwróćcie uwagę na parametry techniczne. Trzeba przyznać, że klasyczne płyty betonowe wytrzymują naprawdę różne warunki. Możecie umieścić je w miejscu, gdzie ma stać Wasz podjazd, ale możecie także zdecydować się na wykonanie ścieżki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij