Posadzki anhydrytowe

Jeśli planujemy zrobić sobie funkcjonalną podłogę do salonu, to nie musimy decydować się na tradycyjne wylewki cementowe, które są rozwiązaniem przestarzałym. O ile dobrze wykonane podłoże, może nam służyć przez wiele lat, tak wylewka potrafi uszkodzić się po kilkunastu latach ciągłego użytkownika. Tradycyjne wylewki, na pewno nie są w stanie sprawdzić się na każdym rodzaju podłoża, dlatego w takich wypadkach o wiele lepiej wykorzystać inny o wiele lepszy podkład podłogowy, nie tracąc jednocześnie na wytrzymałości.

W ten sposób inwestorzy mogą się dzisiaj zdecydować na posadzki anhydrytowe, które, pozwalają na wykonanie o wiele trwalszej wylewki, niż przy wspomnianym wcześniej betonie. Jak się okazuje, ten fakt naprawdę ma ogromne znaczenie i wielu inwestorów, zgadza się na zamianę sposobu wykonywania wylewki. Nic nie dzieje się przypadkiem, kto raz poznał właściwości i zalety tego typu rozwiązania, ten wie, że jest to naprawdę idealnie wyjście w takiej sytuacji.

Jednolity skład materiału

Jeśli mówimy o wylewkach anhydrytowych, to należy zwrócić uwagę na to, że cała mieszanka ma zawsze ten sam skład. Gotową wylewkę zawsze przywozi się z wytwórni, gdzie nad procesem produkcji czuwa odpowiedni czynnik technologiczny w postaci komputera, który bezbłędnie sprawdza jakość powstałej mieszanki. Nie ma więc problemów z materiałem, a jednocześnie nie ma obaw, że ekipa remontowa nie poradzi sobie z zadaniem, ponieważ w tej metodzie wszystkie proporcje są już przygotowane i gotowe do bezpośredniego nałożenia. Dzięki takiej możliwości klient otrzymuje dokładnie to, za co zapłacił i takie rozwiązania naprawdę się sprawdzają. Wylewka, posiadając określone parametry, jest o wiele lepiej wykorzystana na powierzchni posadzki, dzięki czemu cała warstwa zewnętrzna jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia i nie pojawiają się na niej minimalne spękania. Co najważniejsze po wielu latach użytkowania posadzki anhydrytowe nadal wyglądają jak nowe.

Brak ograniczeń

W ten sposób wylewki anhydrytowe możemy wykonywać na bardzo dużych powierzchniach, dzięki czemu możemy postawić funkcjonalną posadzkę, rozciągającą się na terenie całego mieszkania, co było niemożliwe przy wykorzystaniu zwykłej wylewki cementowej. Warto zauważyć, że tego typu wylewki mają dużą odporność na ściskanie i nie wymagają dodatkowego zbrojenia. Cała posadzka jest na tyle elastyczna, że zbrojenia w takich rozwiązaniach są po prostu zbędne i się już w profesjonalnej budowie nie stosuje. W ten sposób praca nad posadzką jest o wiele krótsza niż przy użyciu tradycyjnego betonu, co jest plusem dla każdego inwestora. Posadzka nie wymaga zacierania jak w przypadku posadzki cementowej. Jest to naprawdę umiejętne rozwiązanie pod wieloma względami.

Łatwość wykonania posadzki

Materiał rozprowadza się jedynie po całej powierzchni, a następnie podaje ogólnemu procesowi odpowietrzania. To wszystkie czynności, jakie należy wykonać przy wylewkach anhydrytowych. Po zakończeniu prac już dwa dni później możemy swobodnie przechadzać się, po świeżo wykonanej wylewce nie martwiąc się, że uszkodzimy materiał. Po kolejnych czterech dniach wystarczy tylko wykonać kolejne prace związane z ułożeniem posadzki, które zakończą się po następnych kilku dniach. W ten sposób posadzka będzie gotowa już po tygodniu od rozpoczęcia początkowych prac. Trzeba przyznać, że zmienia to naprawdę wiele i nic dziwnego, że tyle osób korzysta dzisiaj z podobnych rozwiązań technicznych. Taka opcja na pewno sprawdzi się w przypadku każdej powierzchni, niezależnie od jej równości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij