Posadzki żywiczne – poznaj ich największe zalety

Posadzki żywiczne – poznaj ich największe zalety

Nowoczesne systemy posadzkowe o zaawansowanych parametrach i właściwościach to bardziej komfortowe użytkowanie, łatwiejsze utrzymanie w czystości oraz gwarancja bezpieczeństwa. W ostatnich latach najwięcej mówi się o zaletach posadzek żywicznych, które mają niezwykle szerokie zastosowanie, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w przemyśle. Poznaj największe zalety posadzek żywicznych i dowiedz się, gdzie sprawdzą się one najlepiej.

Idealna posadzka – czyli jaka?

W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań w zakresie systemów posadzkowych, inżynierowie oraz firmy z całego świata nie ustają w badaniach i eksperymentach. Poszukuje się tworzyw pozwalających wykonywać posadzki parkingowe odporne na intensywne użytkowanie, umożliwiających łatwe usuwanie ciężkich zabrudzeń oraz bezpiecznych. Wszystkie te cechy można oczywiście połączyć, a ich wypadkową stają się posadzki parkingowe na bazie żywic poliuretanowych lub epoksydowych. Ten specjalny rodzaj tworzywa doskonale zdaje egzamin zarówno w przemyśle, jak i w budowie parkingów czy hal produkcyjnych. Wykonane z żywicy epoksydowej posadzki antyelektrostatyczne z powodzeniem sprawdzają się w dużych garażach podziemnych, ale i w fabrykach. Ich główną zaletą jest bezpieczeństwo i możliwość zamontowania w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie działają urządzenia elektryczne lub składowane są materiały łatwopalne.

Zalety posadzek żywicznych

Wielką zaletą posadzek żywicznych jest ich antypoślizgowy charakter. Posiadają one charakterystyczną strukturę, a jakość wykonania tego typu powierzchni jest bardzo wysoka, co zapewnia ich wieloletnią trwałość. Mając na uwadze współczesne trendy, producenci posadzek żywicznych dbają także o estetykę, proponując powierzchnie wykonywane w dowolnych kolorach. Tego rodzaju powierzchnie spotykamy coraz częściej na podziemnych parkingach, dworcach autobusowych w magazynach czy na placach przemysłowych. Możliwość wykonania posadzki w różnych kolorach ma jeszcze jedną zaletę – pozwala w trwały sposób wyznaczać strefy parkingowe, przejścia dla pieszych oraz inne, dowolne oznakowanie poziome.

Posadzki żywiczne – dlaczego warto?

Dostępne na rynku posadzki parkingowe tworzone na bazie żywic epoksydowych charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością termiczną, sięgającą nawet do + 80 stopni Celsjusza. Swoich właściwości nie tracą także w ujemnych temperaturach, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w naszym klimacie. Gwarancja wysokiej jakości, nowoczesnej estetyki oraz atrakcyjnej ceny, to tylko niektóre z wielu powodów, dla których posadzki żywiczne w naszym kraju cieszą coraz większą popularnością. Z całą pewnością w najbliższych latach będziemy spotykali je coraz częściej.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij