Nowoczesne systemy posadzkowe o zaawansowanych parametrach i właściwościach to bardziej komfortowe użytkowanie, łatwiejsze utrzymanie w czystości oraz gwarancja bezpieczeństwa. W ostatnich latach najwięcej mówi się o zaletach posadzek żywicznych, które mają niezwykle szerokie zastosowanie, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w przemyśle. Poznaj największe zalety posadzek żywicznych i dowiedz się, gdzie sprawdzą się one najlepiej.

Idealna posadzka – czyli jaka?

W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań w zakresie systemów posadzkowych, inżynierowie oraz firmy z całego świata nie ustają w badaniach i eksperymentach. Poszukuje się tworzyw pozwalających wykonywać posadzki parkingowe odporne na intensywne użytkowanie, umożliwiających łatwe usuwanie ciężkich zabrudzeń oraz bezpiecznych. Wszystkie te cechy można oczywiście połączyć, a ich wypadkową stają się posadzki parkingowe na bazie żywic poliuretanowych lub epoksydowych. Ten specjalny rodzaj tworzywa doskonale zdaje egzamin zarówno w przemyśle, jak i w budowie parkingów czy hal produkcyjnych. Wykonane z żywicy epoksydowej posadzki antyelektrostatyczne z powodzeniem sprawdzają się w dużych garażach podziemnych, ale i w fabrykach. Ich główną zaletą jest bezpieczeństwo i możliwość zamontowania w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie działają urządzenia elektryczne lub składowane są materiały łatwopalne.

Zalety posadzek żywicznych

Wielką zaletą posadzek żywicznych jest ich antypoślizgowy charakter. Posiadają one charakterystyczną strukturę, a jakość wykonania tego typu powierzchni jest bardzo wysoka, co zapewnia ich wieloletnią trwałość. Mając na uwadze współczesne trendy, producenci posadzek żywicznych dbają także o estetykę, proponując powierzchnie wykonywane w dowolnych kolorach. Tego rodzaju powierzchnie spotykamy coraz częściej na podziemnych parkingach, dworcach autobusowych w magazynach czy na placach przemysłowych. Możliwość wykonania posadzki w różnych kolorach ma jeszcze jedną zaletę – pozwala w trwały sposób wyznaczać strefy parkingowe, przejścia dla pieszych oraz inne, dowolne oznakowanie poziome.

Posadzki żywiczne – dlaczego warto?

Dostępne na rynku posadzki parkingowe tworzone na bazie żywic epoksydowych charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością termiczną, sięgającą nawet do + 80 stopni Celsjusza. Swoich właściwości nie tracą także w ujemnych temperaturach, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w naszym klimacie. Gwarancja wysokiej jakości, nowoczesnej estetyki oraz atrakcyjnej ceny, to tylko niektóre z wielu powodów, dla których posadzki żywiczne w naszym kraju cieszą coraz większą popularnością. Z całą pewnością w najbliższych latach będziemy spotykali je coraz częściej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ