Potencjał garaży wolnostojących

Potencjał garaży wolnostojących

Kiedy samochody stały się wśród Polaków powszechną własnością, przechowywanie tych pojazdów oznaczało zwykle parkowanie ich na wolnym powietrzu.

Dzisiaj garaż jest wygodnym i przydatnym elementem do życia – co skłania wielu do podjęcia wysiłku, aby zbudować oddzielny garaż jako jednostkę wolnostojącą. Korzyści płynące z bezpieczeństwa i oszczędności kosztów często przewyższają korzyści, jakie niosą opcje garaży murowanych – do tego można dodać schludne przejście, aby zapewnić rodzinie schronienie w razie konieczności.


Garaż blaszany
 to nie mało atrakcyjna blacha, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu – wystarczy spojrzeć na ofertę igopol.pl – firmy, która oferuje też opcje garaży drewnopodobnych, z widocznymi słojami drewna, do złudzenia przypominającymi drewniane wersje, ale nie da się ukryć, że jest to opcja bardziej praktyczna, jaką naprawdę warto wziąć pod uwagę.

Powody budowania wolno stojącego garażu

  • Styl architektoniczny domu nie sprzyja dołączonemu garażowi.
  • Pozycja domu lub lokalu nie pozwala na to, by postawić na dobudowany garaż.
  • Wolnostojący garaż chroni dom przed potencjalnie niebezpiecznymi wypadkami lub pożarami, jeśli w garażu są przechowywane łatwopalne lub szkodliwe substancje chemiczne.
  • Koszt może być mniejszy niż dodanie garażu do istniejącej struktury, w zależności od stylu garażu.
  • Garaż używany jako warsztat musi być odłączony od domu.
  • Koszty ubezpieczenia są mniejsze w przypadku wolnostojącego garażu.

Specjaliści z http://igopol.pl/ dodają również, że taka budowa oddzielnego garażu zwiększy również układ nieruchomości i wzbogaci ją o dodatkową przestrzeń magazynową dla domu, który wymaga rozszerzenia. Zanim jednak ktoś zdecyduje się właśnie na wolnostojący garaż konieczne będą konsultacje z dobrym wykonawcą – w poszukiwaniu jak najlepszych opcji i szacunków. Decyzja o budowie wolnostojącego garażu to też dodatkowe zabezpieczenia i elementy projektu dla każdej nieruchomości. Najważniejsze jest to, by zawsze był to projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Kiedy na pewno należy postawić na jednostkę wolnostojącą?

Wąska działka jest naturalnym środowiskiem dla wolnostojącego garażu. Jednak zanim go postawisz spróbuj wyobrazić sobie rozmiar garażu, o którym marzysz. Poza praktycznymi względami Twojej własności, musisz też szczerze rozważyć, z jakiego powodu masz zamiar budować ten garaż. Jak wskazują specjaliści – jeśli chcesz, oprócz zapewnienia ochrony dla swojego samochodu mieć też miejsce na magazynowanie drewna lub coś w rodzaju domowego warsztatu samochodowego, to odłączona wersja (wiata blaszana) może zaoferować dużo więcej miejsca, prywatności i ograniczy hałas dobiegający do domu. W związku z powyższym, w tym kontekście ta wersja wydaje się być dużo lepsza niż opcja garażu, który jest bezpośrednio postawiony przy budynku.

 

Co najlepiej pasuje do Twojego domu?

Inną kwestią, którą należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o tym, który projekt wybrać jest styl, wiek i stan obecnego domu (i tych, które znajdują się w sąsiedztwie). Owszem, oddzielny garaż przypomina budowę małego domu od podstaw, w tym wiąże się z tym wykopanie i wylewanie fundamentu, a następnie budowa nowego garażu od podstaw, ale choć jest to nieco większy projekt będziesz miał trochę więcej swobody w zakresie zaprojektowania dokładnie tego, co chcesz. Nie zapomnij o tym wszystkim rozważając garaż wolnostojący blaszany.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij