Przecinarki ręczne Sigma a przecinarki elektryczne – które lepsze

Przecinarki ręczne Sigma a przecinarki elektryczne – które lepsze?

Rynek narzędzi glazurniczych oferuje nam tysiące różnych modeli i wersji. Wszystko po to, by docinanie glazury nie było męką, a przyjemnością. Jaki więc będzie najlepszy wybór?

Przecinarki elektryczne

Najwygodniejszym sposobem na docinanie glazury wydają się być maszynki elektryczne. Duża moc tych urządzeń sprawia, że nie mają problemu z każdym rodzajem płytek. Producenci przekonują, że do domowych prac wystarczą maszynki o mocy 700W. Decydując się na tego typu przecinarkę powinniśmy też zwrócić uwagę na rodzaj tarczy diamentowej. Określony typ materiału będzie wymagał tarczy o specjalnej gęstości ziaren czy kształcie obrzeża. Należy więc czytać, do jakich płytek przeznaczona jest konkretna tarcza. Warto też zwrócić uwagę na prędkość obrotową tarczy. Powinna ona być dopasowana do prędkości naszej przecinarki. Kolejnym ważnym elementem jest sposób chłodzenia. Wyróżniamy tu maszynki dolnowrzecionowe i górnowrzecionowe. Pierwsze z nich pracują na sucho, co wpływa na jakość cięcia i szybkie zużycie ostrza. Rozgrzana tarcza nie tylko szybko się tępi, ale również zostawia szpecące odpryski. Dlatego o wiele bardziej wydajną i precyzyjną opcją są przecinarki górnowrzecionowe, których tarcze chłodzone są wodą. Dzięki temu maszynki w czasie pracy nie generują ogromnych ilości pyłu, który gromadzi się w wodzie. Konstrukcja ta sprawia również, że można w nich wykorzystywać ruchomy stół, który ułatwia cięcie. Są także dostępne modele ramowe, które dzięki ruchomemu silnikowi umożliwiają cięcie płytek o długości ponad 60 cm.

Przecinarki ręczne Sigma polecają specjaliści

O ile przecinarki elektryczne bez problemu poradzą sobie z każdą płytką, to dużym utrudnieniem może okazać się próba przeniesienia takiej maszynki. Są one bowiem ciężkie i wymagają odpowiedniej przestrzeni. Poza tym nie skorzystamy z ich tam, gdzie nie będziemy mieli zagwarantowanego dostępu do gniazdka. Dlatego specjaliści zdecydowanie preferują przecinarki ręczne Sigma. Ich zaletą jest nie tylko mała waga, ale także wysokiej jakości wykonanie. Działanie takich przecinarek, potocznie zwanych gilotynami, jest bardzo proste. Na początku musimy narysować wstępną linię cięcia, którą później nakreślimy rysikiem w maszynce. Jeśli zrobimy to dobrze, pozostaje nam wykonać jeden energiczny ruch rączką i płytka będzie przecięta. Maszynki ręczne to nie tylko prostota obsługi, ale również całkowity brak pylenia. Dzięki temu można bez żadnych problemów korzystać z nich wewnątrz budynku. Przecinarki ręczna sigma posiadają łożyskowany suwak, dzięki czemu działają sprawnie i bezawaryjnie przez długi czas. Poza tym możemy dostosować ją do grubości płytek, a specjalny system umożliwia zmianę kąta cięcia co dziesięć stopni. Przecinarki ręczne Sigma oferują są dostępne także w wariantach dla tych, którzy zajmują się glazurnictwem zawodowo. Zobacz tutaj, jakie cechy posiada przecinarka dedykowana prawdziwym fachowcom. Posiadają one możliwość jeszcze bardziej precyzyjnego cięcia, a producent gwarantuje co najmniej pięcioletni okres bezawaryjnej pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij