Rękawice robocze – czym kierować się przy wyborze?

W trakcie różnego rodzaju prac fizycznych bardzo istotne jest zabezpieczenie rąk i dłoni. Służą do tego profesjonalne rękawice robocze, które zminimalizują ryzyko urazu mechanicznego. W tym momencie pojawia się jednak dylemat: czym kierować się podczas wybierania najlepszych artykułów ochronnych? Jakie wymogi powinny spełniać dobre rękawice ochronne pracy? Okazuje się, że muszą one być naprawdę wszechstronne. Poniżej zobacz, na czym to polega!

Rękawice ochronne do prac wymagających zabezpieczenia dłoni

Prace elektryczne, budowlane, magazynowe, a także przy maszynach produkcyjnych wymagają szczególnego zabezpieczenia. Często najważniejszym elementem, który należy ochronić, są ręce i dłonie. Przepisy BHP jasno określają, jakie zawody wymagają stosowania specjalistycznych rękawic ochronnych. Przy wyborze rękawic należy więc na początku uściślić, jakiego rodzaju ochrona jest wymagana tak, aby znaleźć jak najlepszy produkt.

Dla pracy polegającej na wykonywaniu czynności mechanicznych rekomenduje się rękawice ochronne, które mają dodatkowe wstawki gumowe. Chronią one przed urazami mechanicznymi, wynikającymi np. z upadku ciężkiego przedmiotu na rękę. Część chwytna powinna być zakończona elastyczną i antypoślizgową gumą, która także ma właściwości amortyzacyjne. Końcówki palców muszą mieć dodatkowe wzmocnienia. Jakość wyrobu będzie większa, jeśli wewnątrz zastosowano wysokiej jakości podszewkę z tkaniny lub specjalistycznego tworzywa, ograniczającego pocenie się skóry.

Do pracy budowlanej rekomenduje się rękawice robocze o większym wzmocnieniu zewnętrznym. Najwyższej jakości produkty uszyte są z naturalnej skóry bydlęcej, która ma świetne właściwości: jest odporna na przetarcia i zużycie, zapewnia minimalną elastyczność i ogromną wygodę. Dobrze szukać takich produktów, które mają dodatkowo usztywniony mankiet i wydłużoną część chroniącą staw dłoni. Wszystkie rodzaje specjalistycznych rękawic można znaleźć w sklepie Voltabut – https://voltabut.com.pl/rekawice. W atrakcyjnej cenie dostępne są najwyższej jakości rękawice ochronne dla przemysłu i fabryk, prac magazynowych i elektrycznych.

Specjalistyczne rękawice ochronne

Dobre rękawice robocze powinny spełniać wymagane normy. Dla poszczególnych prac będą one inne. Przykładowo, w przemyśle chemicznym konieczne jest stosowanie rękawic z normą EN374. Takie produkty zapewniają nie tylko ochronę przed urazami mechanicznymi, nacięciami i przecięciami, ale także wykazują wysoką odporność chemiczną na substancje chemiczne, zwłaszcza na metanol, wodorotlenek sodu i kwas siarkowy. Nie należy zapominać o wygodzie i rozwiązaniach, które sprzyjają zdolnościom manipulacyjnym (ruchowym). Sprzyjać temu będzie odpowiedni układ szwów wewnętrznych oraz przeszycia ułatwiające zginanie w konkretnych miejscach. Na szczęście dzisiaj można znaleźć najlepsze rękawice ochronne w bardzo atrakcyjnych cenach. Mogą one być także dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do konkretnej kategorii prac (np. prace elektryczne – kolor żółty lub pomarańczowy).

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij