Renowacja elewacji - co warto wiedzieć

Renowacja elewacji – co warto wiedzieć?

Czyszczenie elewacji raz na jakiś czas jest bardzo ważne, by zachować jej estetyczny wygląd. Kiedy jest jednak dobry moment, by przeprowadzić taką renowację? Dowiedzmy się, jak wygląda czyszczenie elewacji oraz komu zlecić to zadanie. 

Elewacja to pod względem estetycznym, najważniejsza część każdego budynku. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak i bloków, apartamentowców, czy obiektów zabytkowych. Elewacja spełnia także inne bardzo funkcje. Przede wszystkim chroni konstrukcję budynku przed działaniem wilgoci, czynników atmosferycznych oraz wszelkich zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Dlatego też bardzo ważne, by odpowiednio o nią dbać. Przeprowadzanie okresowej renowacji pozwoli na to, by elewacja zachowała świetny wygląd, a jej struktura wciąż tworzyła solidną ochronę.

Renowacja elewacji — kiedy i dlaczego warto ją przeprowadzić?

Elewacja jest szczególnie narażona na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Zagrażają jej zarówno różnego rodzaju opady, wilgoć, jak i silne promienie słoneczne. Mogą powstać na niej także uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to może spowodować naruszenie struktury elewacji, co przy zaniedbaniu skończyłoby się zniszczeniem całego budynku. Na szczęście można łatwo tego uniknąć, przeprowadzając właśnie renowację elewacji.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, kiedy jest właściwie dobry czas na czyszczenie elewacji. Z punktu widzenia pogody, najlepiej zdecydować się na to wiosną lub latem. Weźmy jednak pod uwagę sam powód, który powinien skłonić nas do przeprowadzenia renowacji. Jedną z takich rzeczy jest na pewno zły stan wizualny budynku. Odpadający tynk, zadrapania, widoczne ubytki — to bardzo wyraźny sygnał do działania. Warto zwrócić też uwagę na wilgoć. Ten problem może powodować namnażanie mikroorganizmów, co objawia się przeważnie charakterystycznym, zielonym osadem.

Renowacja elewacji — komu ją zlecić?

Jeśli chcemy, by renowacja elewacji przebiegła skutecznie, najlepiej, jeśli zlecimy ją specjalistom. Do jej wykonania potrzebny jest bowiem fachowy sprzęt, a także odpowiednie umiejętności i wiedza. Bez tego, bardzo łatwo mogłoby dojść do zniszczenia otynkowania — a tego przecież nie chcemy.

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania wszelkich zabrudzeń z elewacji, jest piaskowanie. To rodzaj obróbki strumieniowo-ściernej, która pozwala na pozbycie się wszelkich nieczystości osadzonych na elewacjach z kamienia, cegły oraz innych materiałów. Ścierniwo wykorzystywane przy takim zabiegu oraz ciśnienie, pod jakim jest wypuszczane, dostosowuje się bezpośrednio do rodzaju elewacji. Dzięki temu mamy gwarancję, że jej powierzchnia nie zostanie uszkodzona.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij