Rolety zewnętrzne – czy warto

Rolety zewnętrzne – czy warto?

Rolety mogą być dobrym zabezpieczeniem przed włamywaczami, ale także przed promieniami słonecznymi, wiatrem czy komarami; mogą nawet chronić przed utratą ciepła. Dowiedz się, co jeszcze sprawia, że warto zamontować w swoim domu rolety zewnętrzne.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Żaluzje wewnętrzne również chronią przed promieniami słonecznymi, a przy tym są znacznie tańsze, niemniej jednak rolety zewnętrzne mają tę przewagę, że dzięki nim nie nagrzewa się pomieszczenie. To możliwe za sprawą ich grubej konstrukcji, która pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. To między innymi dlatego takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w krajach basenu Morza Śródziemnego. Dzięki niemu, mieszkańcy tego regionu mogą choć trochę odpocząć od uporczywych upałów.

Dodatkową zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona stolarki okiennej przed nagrzewaniem, co jest szczególnie ważne w przypadku ram z PCV. Wskutek silnego napromieniowania, w niektórych miejscach mogą przebarwiać się one na nieestetyczny kolor żółty.

Zabezpieczają przed silnymi opadami deszczu i wiatrem

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed silnymi opadami deszczu, a nawet gradu, który jest przecież w stanie nawet uszkodzić szybę lub drewnianą stolarkę okienną. Zaciągając rolety zabezpieczamy się przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a także przedłużamy żywotność naszych okien.

Zapewniają wentylację

To dobre rozwiązanie jeżeli chcemy uwolnić się od mocnego światła słonecznego, a jednocześnie poczuć delikatny letni wiatr. Dzięki specjalnym perforacjom możemy opuścić rolety i uzyskać przewiew. Istnieje również możliwość wyboru żaluzji z moskitierą, która dodatkowo uchroni na przed przedostawaniem się do domu komarów czy innych owadów.

Chroni dom przed złodziejami

W wielu przypadkach złodzieje, by dostać się do mieszkania, rozbijają szybę. Dzięki roletom, które są niezwykle odporne na uderzenia, możemy lepiej zabezpieczyć dom przed nieproszonymi gośćmi.

Zapewniają ochronę akustyczną

Rolety zewnętrzne nie tylko chronią naszą prywatność – co możemy docenić zwłaszcza gdy mieszkamy na osiedlach, gdzie domy są zlokalizowane dość blisko siebie – ale także przed hałasem. Dlatego stanowią równiez dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają przy ruchliwej ulicy, placu zabaw, na dużym osiedlu czy w centrum miasta.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak widać, rolety zewnętrzne są w stanie zapewnić nam cały szereg korzyści. Co ważne jednak, będzie to możliwe tylko pod warunkiem, że wybierzemy wysokiej jakości produkt od sprawdzonego dostawcy. Dobre gatunkowo rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne, a także okna można znaleźć na stronie polskiego producenta: https://oknarolety.com/.

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij