Rolowany trawnik - szybki sposób na piękny ogród lub murawę boiska

Rolowany trawnik – szybki sposób na piękny ogród lub murawę boiska

Rolowany trawnik to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknym trawnikiem, a jednocześnie zależy im na tym, aby powstał on naprawdę szybko. Trawa w rolkach stosowana jest zarówno w przydomowych ogródkach, jak i boiskach sportowych, a nawet na poboczach dróg. Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz trawę w rolce do ogrodu?

Rolowany trawnik i jego zalety

Trawnik z rolki ma mnóstwo zalet, których pozbawiony jest ten zakładany w tradycyjny sposób. Przede wszystkim jest to rozwiązanie zapewniające natychmiastowy efekt. Nie trzeba czekać kilka tygodni zanim nasiona wykiełkują, a trawa podrośnie. Zaraz po zakończeniu prac możemy cieszyć się pięknym trawnikiem.

W przypadku terenów ze znacznym nachyleniem trawnik z rolki gwarantuje najlepsze efekty. Nie ma tu ryzyka obsuwania się nasion, co dzieje się często wówczas, gdy wybieramy tradycyjną formę zakładania trawnika.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że trawnik z rolki może być użytkowany już po około dwóch tygodniach. Bardzo szybko, prawda? W przypadku tradycyjnie zakładanego trawnika tak krótki czas jest niemożliwy do uzyskania.

Na jaką trawę postawić?

Decydując się na trawnik z rolki, warto pamiętać, że postawić można na trawę wyhodowaną z różnego rodzaju nasion. Wpływa to oczywiście na jej późniejsze użytkowanie. Do wyboru mamy:

  • trawę z rolki uniwersalną – to trawa o dużej gęstości, które cechuje się naprawdę dobrą wytrzymałością. Jest w zupełności wystarczająca w przypadku większości przydomowych ogrodów. Jej niewątpliwym plusem jest korzystna cena;
  • trawę sportową – taka trawa z rolki będzie kosztowała najwięcej. Jest ona jednak idealna na murawę boiska czy do ogrodu, w którym często chcemy grać w piłkę. Cechuje ją szybkie tempo regeneracji, duża odporność na uszkodzenia i naprawdę znaczne tempo wzrostu.

Decydując się na rolowany trawnik, dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców przy jego założeniu. Osoby niedoświadczone mogą mieć bowiem duży problem z prawidłowym ułożeniem kolejnych fragmentów.

Rodzaje trawy z rolki

W sprzedaży dostępna jest trawa cięta z gruntu oraz z folii. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety. Darń z gruntu jest zdecydowanie grubsza niż darń z folii. Nic więc dziwnego w tym, że w konsekwencji jest zdecydowanie bardziej wytrzymała. W efekcie nie rozrywa się, co wpływa na to, że prezentuje się o wiele lepiej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij