Rolowany trawnik to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknym trawnikiem, a jednocześnie zależy im na tym, aby powstał on naprawdę szybko. Trawa w rolkach stosowana jest zarówno w przydomowych ogródkach, jak i boiskach sportowych, a nawet na poboczach dróg. Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz trawę w rolce do ogrodu?

Rolowany trawnik i jego zalety

Trawnik z rolki ma mnóstwo zalet, których pozbawiony jest ten zakładany w tradycyjny sposób. Przede wszystkim jest to rozwiązanie zapewniające natychmiastowy efekt. Nie trzeba czekać kilka tygodni zanim nasiona wykiełkują, a trawa podrośnie. Zaraz po zakończeniu prac możemy cieszyć się pięknym trawnikiem.

W przypadku terenów ze znacznym nachyleniem trawnik z rolki gwarantuje najlepsze efekty. Nie ma tu ryzyka obsuwania się nasion, co dzieje się często wówczas, gdy wybieramy tradycyjną formę zakładania trawnika.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że trawnik z rolki może być użytkowany już po około dwóch tygodniach. Bardzo szybko, prawda? W przypadku tradycyjnie zakładanego trawnika tak krótki czas jest niemożliwy do uzyskania.

Na jaką trawę postawić?

Decydując się na trawnik z rolki, warto pamiętać, że postawić można na trawę wyhodowaną z różnego rodzaju nasion. Wpływa to oczywiście na jej późniejsze użytkowanie. Do wyboru mamy:

  • trawę z rolki uniwersalną – to trawa o dużej gęstości, które cechuje się naprawdę dobrą wytrzymałością. Jest w zupełności wystarczająca w przypadku większości przydomowych ogrodów. Jej niewątpliwym plusem jest korzystna cena;
  • trawę sportową – taka trawa z rolki będzie kosztowała najwięcej. Jest ona jednak idealna na murawę boiska czy do ogrodu, w którym często chcemy grać w piłkę. Cechuje ją szybkie tempo regeneracji, duża odporność na uszkodzenia i naprawdę znaczne tempo wzrostu.

Decydując się na rolowany trawnik, dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców przy jego założeniu. Osoby niedoświadczone mogą mieć bowiem duży problem z prawidłowym ułożeniem kolejnych fragmentów.

Rodzaje trawy z rolki

W sprzedaży dostępna jest trawa cięta z gruntu oraz z folii. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety. Darń z gruntu jest zdecydowanie grubsza niż darń z folii. Nic więc dziwnego w tym, że w konsekwencji jest zdecydowanie bardziej wytrzymała. W efekcie nie rozrywa się, co wpływa na to, że prezentuje się o wiele lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ