Różne formy ogrzewania grzejnikowego

Różne formy ogrzewania grzejnikowego

Ogrzewanie grzejnikowe należy do stosunkowo tanich i łatwych w instalacji metod ocieplania domu. Wiąże się to z faktem, że może ono współpracować z dowolnym źródłem ciepła, a dostępna obecnie na rynku bogata oferta rodzajów i wielkości grzejników pozwala je szczegółowo dobrać do każdego pomieszczenia.

Decydując się na grzejniki do domu warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd i moc grzejników, ale również na materiał, z którego są one wykonane. Współcześni producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań, które ocieplą zarówno dom, jak i jego atmosferę. Zbiór wyjątkowych oraz interesujących modeli znajdziemy na stronie iterma.pl.

Pamiętajmy, że podstawową kwestią przy wyborze grzejników jest ich rodzaj, moc grzewcza, wymiary grzejnika oraz sposób jego podłączenia. Istotny jest również rodzaj instalacji grzewczej w domu, który do pewnego stopnia powinien warunkować wybór rodzaju grzejników. Moc grzejnika odpowiada za skuteczność przekazywania ciepła przez wodę grzewczą do wnętrza pomieszczenia. Na moc grzejnika ma wpływ jego wielkość oraz wymiary i kubatura pomieszczeń. Zapamiętaj zasadę, aby nie instalować grzejników ani zbyt małych ani zbyt dużych do danego pomieszczenia. Lepszy jest jednak grzejnik nieco większy niż za mały, który nie będzie mógł skutecznie ogrzać pokoju. Wymiary grzejnika powiązane są bezpośrednio z jego mocą grzewczą, warto więc dobrze zastanowić się nad umiejscowieniem grzejników w pokojach. Ich montaż zaleca się najczęściej pod oknami, czyli w miejscach występowania największych strat ciepła. A jakie grzejniki znajdziemy w ofercie iterma.pl?

Grzejniki dekoracyjne
Nowoczesny design wymaga innowacyjnego podejścia nawet do, wydawałoby się ,tak czysto funkcjonalnej rzeczy, jaką jest grzejnik. W ofercie znajdziecie iterma.pl znajdziemy więc dekoracyjne i ozdobne grzejniki, które zaskakują swoją formą. Aby grzejnik jak najlepiej spełniał swoją zasadniczą funkcją, ciesząc przy tym oko, sklepowi doradcy odpowiadają na wszelkie pytania, co znacznie ułatwia wybór. Grzejnik w Twojej łazience będzie niczym rzeźba lub obraz, który dopełni jej klasycznej lub nowoczesnej aranżacji. Znajdziesz tu bogaty wybór grzejników dekoracyjnych o rozmaitej stylistyce, kolorystyce i sposobie wykonania. Niezwykle intrygujące są grzejniki ozdobne, których wykonanie odbiega od tradycyjnych sposobów grzewczych i tak w konstrukcji pojawia się tafla szklana, elementy dekoracyjne w postaci innych tworzyw, niestandardowe układy oraz nietuzinkowa kolorystyka. Jednym z takich niezwykłych rozwiązań jest grzejnik Albero firmy Radeco. Wykonano go ze szklanego panelu, który podświetlony jest ledami uzupełniony rzeźbą w formie stalowej konstrukcji w kształcie drzewa. Całość tworzy niezwykły efekt wizualny, który zachwyci każdego.

Grzejniki pokojowe
Odpowiedni dobór grzejników do pomieszczeń użytkowych jest nie lada wyzwaniem. Najlepiej wybierać te urządzenia, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania oraz zaawansowane możliwości w zakresie systemów grzewczych. W ten sposób zapewnimy sobie wysoką jakość i efektywność w przepływie ciepła. Na iterma.pl znajdziemy grzejniki, które łączą w sobie potencjał nowoczesności, nie zapominając przy tym o tradycyjnej funkcjonalności. Możemy wybierać spośród grzejników aluminiowych, dekoracyjnych, profilowanych czy elektrycznych – wszystko zależy od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że grzejnik pokojowy przede wszystkim powinien spełniać wysokie wymagania estetyczne tak, aby aranżacja danego pomieszczenia z ich wykorzystaniem była spójna i doskonale wpisywała się w klimat pokoju.

Grzejniki łazienkowe
Jest to oddzielna kategoria z tego względu, że grzejniki łazienkowe najczęściej występują w formie drabinki, co sprawia, że są odporne na wilgoć i dodatkowo pełnią funkcję wieszaka lub suszarki na ręczniki. Iterma.pl oferuje grzejniki produkcji renomowanych i cenionych firm, które zapewnią właściwą temperaturę oraz wyjątkowy efekt wizualny. Grzejniki te będą doskonałym dopełnieniem wyglądu każdej łazienki lub pokoju kąpielowego. Warto dodać, że urządzenia z oferty nie tylko podkreślają walory estetyczne nowoczesnych wnętrz, ale są również energooszczędne i ekologiczne. Świetnym przykładem jest stalowy grzejnik łazienkowy Break Q 1200/500, należący do produktów producenta Radox. Jego klasyczna forma została uproszczona i wzbogacona intensywnym kolorem pomarańczy, co doskonale ociepli i ożywi każde wnętrze.

sklep z grzejnikami iterma.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij