Salon, taras z widokiem na…

Salon, taras z widokiem na…

Letnie, ciepłe wieczory to coś, za czym tęsknimy jesienią, zimą i często wiosną. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na taki wieczór jest spędzanie czasu na pięknym tarasie w otoczeniu przyjaciół lub rodziny. Wyjście na taki taras najczęściej usytuowane jest w salonie, a ciekawe rozwiązania dotyczące drzwi tarasowych tylko podnoszą atrakcyjność tego miejsca. Podpowiemy, jakie drzwi tarasowe wybierać i jakie rozwiązania warto zastosować w miejscu łączenia całorocznej strefy wypoczynkowej z tą niestety zwykle tylko sezonową.

W tym miejscu trzeba jednak stwierdzić, że drzwi tarasowe nie tylko spełniają funkcję łączenia obu stref wypoczynku. Bardzo często domy i tarasy zlokalizowane są tak, że umożliwiają codzienne obserwowanie przepięknych krajobrazów.

To już więc jest wystarczającym powodem, aby dobrze się zastanowić i wybrać najlepsze rozwiązanie w temacie drzwi tarasowych. Jeśli mamy taką możliwość, to stwórzmy sobie możliwości nieskrępowanego podziwiania gór, morza, jezior czy lasów przez cały rok.

Drzwi rozsuwane z zadaszeniem

Gdy taras usytuowany jest na parterze i płynnie przechodzi się do ogrodu, tworzy się wówczas idealna przestrzeń do zastosowania dużych, przeszklonych drzwi dwuskrzydłowych, które będą rozsuwane na boki.

W ten sposób połączymy salon z ogrodem i będziemy mieć to cudowne wrażenie, gdy latem naturalna zieleń wkrocza do naszego domu. Nad drzwiami warto zastosować zadaszenie w formie drewnianej, belkowej pergoli. Latem ochroni ona salon i taras przed nadmiarem promieni słonecznych, a zimą znacznie zmniejszy oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Drzwi harmonijkowe

To rodzaj drzwi, których można w ogóle nie zauważyć. Mogą mieć szerokość identyczną jak cała długość ściany pomiędzy salonem i tarasem. Drzwi tworzy komplet płatów szyb, które są z dwóch stron składane i rozkładanie za pomocą prowadnic umieszczonych w podłodze i w górnej belce. Co ciekawe, nie ma ani ram, ani stelaży. To świetne rozwiązanie, które skutecznie oddziela lub łączy salon z tarasem.

Drzwi tarasowe w stylu wiejskim

Niezwykle urokliwe drzwi tarasowe, które popularne są głównie w krajach położonych nad Morzem Śródziemnym. Duże szklane drzwi, otwierane klasycznie, z uroczymi szprosami, powinny być wysokie i sięgać od podłogi niemal do samego sufitu.

Na zewnętrznej ścianie montuje się wokół nich okiennice, które dodają niezwykłego klimatu, a taras tego typu, z rustykalnymi ozdobami, będzie wspaniałym miejscem wypoczynku dla całej rodziny i przyjaciół.

Ściana ze szkła

Jeśli widok z tarasu wprost zapiera dech w piersiach, nie ma się co zastanawiać. Ściana ze szkła będzie idealnym rozwiązaniem. Łatwo sobie można wyobrazić górską panoramę tuż za oknem. Można obserwować góry o każdej porze roku, przy każdej pogodzie.

To przywilej, który niestety nie przydarza się każdemu. Jednak gdy faktycznie za oknem szumi morze, piętrzą się wspaniałe góry, to dzięki ścianie ze szkła można mieć w salonie coś znacznie lepszego niż fototapeta, piękne akwarele na ścianie, czy nawet dzieła sztuki. Najmniejsze ramy, największa z możliwych powierzchnia szkła, którą zakłócają jedynie drzwi tarasowe – to jest to.

Każde z tych rozwiązań możesz zrealizować na zamówienie. Wejdź na stronę www.stolbud.pl, skontaktuj się z profesjonalistami. Dziś już nie ma takich pomysłów aranżacyjnych, których nie da się zrealizować. Dzięki kreatywnemu podejściu firmy, zapewnisz sobie komfort, wygodę, a nawet luksus na co dzień.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij