Sprawdzenie instalacji elektrycznych podczas odbioru mieszkania

Sprawdzenie instalacji elektrycznych podczas odbioru mieszkania

Przegląd instalacji elektrycznej podczas odbioru mieszkania jest niezbędny. Odbiór mieszkania wiąże się z pomocą specjalisty, który wykona potrzebny protokół odbioru instalacji elektrycznych. Z czym wiąże się kontrola instalacji elektrycznej? Jak przeprowadza się przegląd instalacji elektrycznych? Gdzie we Wrocławiu znaleźć dobrego elektryka ?

Protokół odbioru instalacji elektrycznej wzór do pobrania

Odbiór mieszkania jest z pewnością jednym z najważniejszych momentów w naszym życiu. Profesjonalny Elektryk Wrocław wykona protokół odbioru instalacji elektrycznej, który posiadać powinien wiele ważnych informacji, tj:

  • punkty elektryczne i moc zainstalowanych odbiorników,
  • zgodność lokalizacji punktów elektrycznych w domu z rzutem instalacji,
  • dane o zabezpieczeniach,
  • rodzaj przyłącza i jego przekrój,
  • miejsce i datę sporządzenia dokumentu,
  • pieczątkę wraz z podpisem,
  • wynik kontroli instalacji,
  • podpisy użytkownika i kontrolującego.

Co ciekawe, nie każdy elektryk ma możliwość sporządzenia odbioru instalacji elektrycznej. Wykonanie dokumentacji wiąże się bowiem z posiadaniem certyfikatu D1 dotyczącego urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w zakresie kontrolno-pomiarowym.

Kontrola instalacji elektrycznej

Przegląd instalacji elektrycznej jest niezbędny nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, lecz także wiąże się z uzyskaniem odbioru mieszkania. Pomiary Elektryczne Wrocław są niezbędne na każdej budowie. Kontrola instalacji elektrycznej składa się z kilku kroków. Po pierwsze elektryk wykonuje oględziny instalacji. Następnie przechodzi do zadań związanych z wykonywaniem pomiarów i prób instalacji elektrycznej w domu za pomocą aparatury pomiarowej.

Niezwykle ważne jest to, że każdy remont, montaż, rozbudowa, czy naprawa instalacji wiąże się ze sprawdzeniem odbiorczym (tzw. oględzinami). Dokładny przebieg i zakres sprawdzenia określony jest w Polskiej Normie PN-HD 60364-6:2008. Dodatkowo elektryk wykonuje oględziny instalacji elektrycznych i piorunochronnych za pomocą zmysłów, co wpłynie na skontrolowanie poprawności montażu i odbioru. Co ciekawe, oględziny wykonywane są przed przystąpieniem do prób i pomiarów, najczęściej przy wyłączonej instalacji elektrycznej w budynku.

Elektryk Wrocław https://elektryk24wroclaw.pl/ wykonuje te czynności zgodnie z przepisami prawnymi. Aspekt ten wymaga potwierdzenia realizacji kontroli. Każdy przegląd nowego budynku lub przegląd okresowy bazuje na sporządzeniu protokołu z niezbędnymi danymi o wykonanych pomiarach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij