Zamierzasz przeznaczyć specjalnie wydzielone miejsce w domu na urządzenie garderoby, ale nie wiesz jakich rozwiązań użyć? Na rynku znajdziesz mnogość opcji idealnych tak dla dużych, jak i małych przestrzeni. Jeśli nie jesteś pewien, jak podejść do tego tematu, zapoznaj się z naszymi poradami!

  1. Odpowiedni projekt to podstawa
  2. Idealne meble do garderoby

Odpowiedni projekt to podstawa

Fundamentem każdego projektu powinien być dobrze przemyślany plan. Nie chodzi tutaj o to, aby angażować w jego wykonanie architekta (choć jeśli mamy taką możliwość, warto skorzystać z jego pomocy), ale żeby porządnie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od pomieszczenia i jakie mamy możliwości działania. Na ogół w dużych domach i mieszkaniach dysponujemy nieograniczoną przestrzenią, co znacznie ułatwia sprawę. Jeżeli zaś, mamy do czynienia z niewielkim metrażem, zadanie nieco się komplikuje. Pamiętajmy wówczas, że każdy nieprzemyślany krok zadziała na naszą niekorzyść. W małych pomieszczeniach lepiej postawić na funkcjonalne szafy wnękowe albo zgrabne modele z rozsuwanymi drzwiami. Większość wyposażenia znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak na przykład https://meblini.pl/.

Idealne meble do garderoby

Jak powinna wyglądać funkcjonalna garderoba? Przede wszystkim przestrzeń, którą na nią przeznaczymy powinna być wykorzystana do maximum. Dlatego też, bardzo dobrze sprawdzą się wysokie szafy z przesuwnymi drzwiami, takie jak np. https://meblini.pl/pl/c/Szafy-przesuwne/144. Ważne, aby zwrócić uwagę na rozkład półek, szuflad i miejsca na wieszaki. Chcąc stworzyć praktyczne miejsce do przechowywania odzieży, butów, pościeli i innych przedmiotów, dobór odpowiednio zaprojektowanej szafy ma ogromne znaczenie. Poza funkcjonalnością, liczy się też estetyka, design i jakość wykonania. Ci, którzy podążają za modą i nowoczesnymi rozwiązaniami, mogą postawić na lśniące, szklane fronty, jak na zaprezentowanym modelu: https://meblini.pl/pl/c/Szafy-ze-szklem-Lacobel/148. Taki mebel nie tylko wniesie powiew świeżości do pomieszczenia, ale i może je optycznie powiększyć. Szczególnie jeśli postawimy na fronty z wmontowanymi lustrami.

O czym jeszcze warto pamiętać, projektując garderobę? Poza pakowną szafą, nie zapominajmy o dobrym oświetleniu. W jasnym pomieszczeniu o wiele łatwiej będzie znaleźć i przymierzyć ubrania. Mówiąc o przymierzaniu, nie zapominajmy też o lustrze (jeśli nie zdecydowaliśmy się wcześniej na szafę przesuwną z lustrzanymi frontami). W ten sposób stworzymy sobie namiastkę profesjonalnej przymierzalni we własnym domu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ