Sprawdzone systemy ocieplenia budynku

Dzisiaj bardzo często stawiamy na właściwą izolację ścian zewnętrznych, ponieważ nie ma innego sposobu, który pozwoliłby nam ograniczyć ilości energii zużywanej do ocieplenia pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Oczywiście każdy system ma swoje zalety, jak i wady, dlatego warto się przekonać samemu, która opcja będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem.

Podczas wyboru musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, tylko w taki sposób będziemy w stanie wybrać coś naprawdę użytecznego. Coraz częściej zaleca się różne systemowe rozwiązania związane z ociepleniem ścian zewnętrznych. Należy pamiętać, że wszystkie materiały użyte, do tego typu prac muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i inne dokumenty potwierdzające jakość. Atesty są ważne, ponieważ tylko taki materiał sprawdzi się na dłuższy czas. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że tańsze systemy ocieplenia nie są w stanie zagwarantować nam takiej lub zbliżonej jakości, jak nowsze, dlatego musimy dość jasno sprecyzować swoje oczekiwania co do konkretnego produktu.

Materiały uniwersalne

Pamiętajmy, że wszystko ma swój cel, a dobry materiał izolacyjny na pewno sprawdzi się dobrze w każdych warunkach. Nie płacimy tylko za sam materiał, ale i za robociznę, co powinniśmy uwzględnić w kosztach po to, aby się zabezpieczyć. Nie są to szczególnie niskie ceny, ponieważ za metr kwadratowy izolacji styropianowej zapłacimy około 70 złotych.
Ocieplenie plus elewacja to koszt kolejnych 70 złotych a co za tym idzie, za dwie rzeczy zapłacimy już 140 złotych i to tylko za jeden metr kwadratowy, a mieszkanie ma tych metrów z 50 w zależności od wielkości pomieszczeń. W Internecie możemy znaleźć tańsze materiały, ale nikt nie zapewni nas o ich skuteczności, zwłaszcza podczas zmieniających się warunków. Oczywiście są takie okazje i można z nich skorzystać, ale trzeba się dobrze na tym wszystkim znać, aby nie popełnić błędu. System ocieplenia musi być przemyślany i wymagana jest stuprocentowa dokładność wykonania.

Likwidujemy szpary i szczeliny

Najważniejszym elementem jest ocieplenie newralgicznych miejsc, znajdujących się pod oknami czy drzwiami, aby zapewnić w ten sposób lepszą szczelność. Dobrze wykonana wewnętrzna izolacja pozwala na zmniejszenie straty ciepła, co jest odczuwalne w trakcie zimy.
Płacimy wtedy o wiele mniej pieniędzy za ogrzewanie, więc jest to duża oszczędność. System musi być przemyślanie zaprojektowany, dlatego większość prac związanych z ociepleniem lepiej zlecić firmom, które mają doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Materiał musi być dobrany z wyczuciem, a firma zajmująca się ociepleniem ścian i innych powierzchni na co dzień, na pewno będzie wiedziała, jaki system ocieplenia najlepiej pasuje do naszego mieszkania.

Planowanie z wyprzedzeniem

Najlepiej jeśli wszystko jest zaplanowane na długo przed rozpoczęciem prac, ponieważ wtedy wiemy mniej więcej, jak ma wyglądać nasze ocieplenie w praktyce i realizacja takiego zadania jest łatwiejsza. Niestety czasem nie ma takowego planu i wszystkie działania prowadzone są bez konkretnych wytycznych. W takich warunkach tylko profesjonalna firma poradzi sobie z tym zadaniem najlepiej i warto wydać nieco więcej, mając pewność, że system ocieplenia ścian zostanie wykonany właściwie.
Nie należy bać się nowych rozwiązań w niektórych pomieszczeniach, można postawić nawet na regipsy, ponieważ zapewnią one wyższy współczynnik ciepła, a co za tym idzie, jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny system wykonany za pomocą styropianu. Warto stawiać na dobre rozwiązania, to naprawdę się dzisiaj opłaca i trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli zależy nam na efektach naszej pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij