Sterowniki do podłogówki Salus

Sterowniki do regulacji temperatury to urządzenia lub element urządzenia, które utrzymują wybraną przez użytkownika temperaturę. Zapewniaja możliwość sterowania temperatura zarówno w nocy jak i w dzień. Warto zastanowić się nad ich kupnem, skoro inwestycja związana z centralnym lub innym rodzajem ogrzewaniem to zawsze spory wydatek.

Obecnie istnieje wiele typów urządzeń grzewczych i rodzajów paliwa, dlatego należy dobrze przemyśleć wybór sterownika. Instalacja błędnego rozwiązania może okazać się kosztowna w eksploatacji, jednak właściwy regulator będzie świetnym wsparciem, które znacznie zwiększy komfort domowników. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę wybranych sterowników do ogrzewania podłogowego, która pomoże wam wybrać najlepszy regulator temperatury. Pamiętajcie, że te specjalne urządzenia sterujące to przede wszystkim duża oszczędność.

Jakikolwiek system grzewczy, czy to oparty na piecach c.o., czy kotłach może okazać się kosztowny, zwłaszcza gdy dokonamy niewłaściwego doboru poszczególnych urządzeń dodatkowych. Rozwiązanie, które gwarantuje pewną kontrolę to regulator pokojowy. Należy jednak właściwie dobrać go do posiadanej instalacji grzewczej. W sytuacji, gdy posiadamy ogrzewanie podłogowe potrzebny będzie nam specjalny sterownik. Przy czym warto podkreślić, że samo ogrzewanie podłogowe to bardzo wygodne rozwiązanie, zapewniające komfort cieplny oraz eliminujące strefy tzw. przegrzania. Jest to również system niewidoczny, ponieważ cała konstrukcja zatopiona jest w podłodze, a całą instalacją można łatwo regulować, co znacznie poprawia jej wydajność. Żeby jednak w pełni cieszyć się z jej zaletami niezbędne jest prawidłowe wyregulowanie pracy systemu. Ograniczenie temperatury podłogi ma bowiem istotne znaczenie zdrowotne. Warto zatem wiedzieć, że podłoga nie może mieć temperatury wyższej nić 35°C w tzw. strefach brzegowych oraz 29°C w strefie przebywania ludzi. W kuchni i łazience zaleca się utrzymanie temperatury na poziomie 33°C.

Bezprzewodowy sterownik tygodniowy

Bezprzewodowy sterownik Rt510rf firmy Salus jest wyjątkowo prostym i bardzo porządnie wykonanym urządzeniem, które zapewni maksimum komfortu grzewczego. Główną funkcją tego regulatora jest kontrolowanie temperatury pokojowej oraz uruchomienie lub wyłączenie urządzenia grzewczego. Charakterystyczną zaletą sterownika Rt510rf jest jego możliwość ustawienia harmonogramu trybu pracy oraz trybu wakacje. Ponadto sterownik posiada opcję ustawienia harmonogramu czasowego i tygodniowego: 5/2 lub na każdy dzień osobno (6 różnych programów temperatury). Kolejne funkcje to tryb ręczny lub automatyczny, czyli zmiana jednym przyciskiem; czasowe nadpisanie temperatury do 9h; chwilowa zmiana temperatury (nadpisanie temperatury do następnej zmiany programu); tryb przeciwzamrożeniowy; regulowana temperatura ochrony przed zamarzaniem 5-17ºC; korekta wyświetlanej temperatury ±3ºC; tryb uśpienia, czyli wstrzymanie wszystkich funkcji regulatora; czytelny, podświetlany ekran LCD oraz komunikacja bezprzewodowa.

Bezprzewodowy sterownik dobowy

Bezprzewodowy sterownik Rt310rf firmy Salus to wyjątkowy dobowy regulator temperatury. W tym urządzeniu nastawienia temperatury dokonuje się w dobowym obrębie czasowym. Głównym zadaniem regulatora jest kontrolowanie temperatury pokojowej i uruchomienie lub wyłączenie urządzenia grzewczego. Ponadto sterownik Rt310rf posiada duży i czytelny wyświetlacz na którym pokazywana jest panująca w pomieszczeniu temperatura. Niewątpliwą zaletą urządzenia Rt310rf jest jego uniwersalność. Sterownik ten współpracuje z większością urządzeń grzewczych, które dostępne są na polskim rynku. Do zasadniczych funkcji sterownika należą możliwość zmiany ustawień histerezy, zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe, regulowana temperatura ochrony przed zamarzaniem 5-17ºC, korekta wyświetlanej temperatury ±3ºC, tryb uśpienia oraz czytelny i podświetlany ekran LCD.

Sterownik bezprzewodowy do listwy

ERT30RF to bezprzewodowy elektroniczny regulator temperatury firmy Salus. Wersja bezprzewodowa dedykowana jest do listwy KL06RF. Urządzenie pracuje na częstotliwości 2.4GHz, co gwarantuje bardzo mocny, stabilny i odporny na zakłócenia sygnał. Ponadto, sterownik posiada duży wyświetlacz LCD z podświetleniem, system PWM (czyli stałe badanie temperatury pomieszczenia w odniesieniu do temperatury czynnika przy dynamicznej kontroli elektrozaworu) oraz system ochrony zaworu VP.

sterowniki salus

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij