Szamba betonowe – skuteczne i bezpieczne usuwanie ścieków

Szamba betonowe – skuteczne i bezpieczne usuwanie ścieków

Istnieje wiele metod usuwania ścieków z domu jednorodzinnego, czy każdego innego budynku, ale zawsze musi się to odbywać w zgodzie z obowiązującymi w tej kwestii przepisami. Najmniejsze nawet zaniedbania, wynikające np. z winy najemców lub właścicieli, kończą się nie tylko wysokimi karami finansowymi, stwarzają też poważne ryzyko wycieku nieczystości. Jest to o tyle niebezpieczne, że może w krótkim czasie doprowadzić do skażenia gruntu, a nawet ujęcia wody pitnej na danej posesji. Niestety nie wszystkie budynki można podłączyć do zbiorczych systemów odprowadzania ścieków, sieci miejskich lub gminnych, co powoduje konieczność szukania innych, alternatywnych rozwiązań. Jednym ze zdecydowanie polecanych jest użycie pojemnego zbiornika bezodpływowego, a niezmiennie najlepsze już od dziesięcioleci pozostają szamba betonowe, trwałe i gwarantujące długą, bezawaryjną eksploatację. Jesteśmy jednym z cenionych i znanych ich producentów, docierającym z ofertą do największej liczby odbiorców na terenie całego kraju.

Szamba betonowe – co decyduje o ich popularnością

Ten rodzaj zbiorników na nieczystości charakteryzuje się wieloma niepodważalnymi zaletami, zwłaszcza w porównaniu z analogicznymi konstrukcjami robionymi z tworzyw sztucznych. Nie da się ukryć, że beton, zdecydowanie najbardziej znany, uniwersalny materiał budowlany, od lat wzbudza największe zaufanie, dlatego właśnie z niego wytwarzamy wszystkie szamba, a w naszej ofercie można znaleźć rozmaite ich typy. Różnią się od siebie wieloma parametrami, wielkością, pojemnością, ilością komór czy dołączonym wyposażeniem dodatkowym, lecz łączy je jedno, najwyższa jakość, do której przywiązujemy szczególną wagę. Wynika ona bezpośrednio z rodzaju materiałów stosowanych w procesie produkcji, mieszanek żelbetowych, dzięki którym betonowe szambo można eksploatować niemal w każdych warunkach, będąc pewnym, że zniesie je bez żadnych uszkodzeń. Nowoczesny, przemyślany projekt w połączeniu z odpornością betonu nadaje mu wytrzymałość na duże siły nacisku, działające na konstrukcję po wkopaniu w ziemię, agresywne działanie substancji chemicznych oraz efekty procesów biologicznych zachodzących w glebie. Prawidłowo umieszczony w ziemi zbiornik nie wymaga zazwyczaj odrębnego kotwiczenia do podłoża, na miejscu utrzymuje go jego własny ciężar, a szczelna, dokładnie dopasowana pokrywa uniemożliwia wydostawanie się jego szkodliwej zawartości, chroniąc też przed rozprzestrzenianiem się na posesji przykrych zapachów. Dla wygody użytkowania wyposażamy ją w kominki rewizyjne ułatwiające kontrolę poziomu napełnienia oraz betonowy lub żeliwny właz.

Szamba betonowe – wiemy jak dopasować je do konkretnych potrzeb

Prawidłowe odprowadzanie nieczystości z budynku oznacza również konieczność dopasowania wielkości szamba do ilości użytkowników, a szacunkowo można obliczyć, że jeden domownik produkuje dziennie do 150 litrów ścieków. Wybrany zbiornik musi więc mieć odpowiednią pojemność, umożliwiając bezpieczne przechowanie zawartości do momentu opróżnienia, nie rzadziej niż co 10 – 14 dni. Nie zalecamy przekraczania tego granicznego terminu i przypominamy jednocześnie, że wywozem i utylizacją tego typu niebezpiecznych odpadów powinna zająć się firma wyposażone w specjalne samochody asenizacyjne. Produkujemy szamba dopasowane do potrzeb każdego przyszłego użytkownika, począwszy od najprostszych, jednokomorowych, aż po największe, najbardziej pojemne zbiorniki wielokomorowe, które szczególnie polecamy. Najczęściej wybieranym typem jest model dwukomorowy, umożliwiający wstępne oczyszczanie ścieków płynnych i stałych, gromadzących się w oddzielonych od siebie komorach, połączonych rurą przepływową. Taki zbiornik, po montażu specjalnego oprzyrządowania, można również wykorzystać jako najważniejszy element przydomowej oczyszczalni ścieków, co zadowoli wszystkie wymagania osób dbających o środowisko naturalne.

Szamba betonowe – montaż i transport wliczone w cenę

Duża masa szamb betonowych, sięgająca nawet kilku i więcej ton, z jednej strony jest ich niepodważalną, wspomnianą wyżej zaletą, a z drugiej może stanowić poważny problem z transportem. Z tego powodu, jako ceniony producent dbający o wszystkie potrzeby klientów, taką usługę oferujemy z każdym zakupionym zbiornikiem, dysponując samochodami o odpowiedniej ładowności wyposażonymi w dźwigi lub podnośniki HDS. Nasi pracownicy nie tylko szybko dowiozą szambo, pomogą też w jego montażu w przygotowanym wcześniej wykopie, przeprowadzając niezbędne prace podłączeniowe i sprawdzając szczelność całej instalacji. Szczegóły oferty, można znaleźć na naszej stronie internetowej, a szczegóły wykonania usług ustalić w rozmowie z doradcami, dostępnymi pod podanym numerem telefonu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij