Szkło profilowe Linit

Szkło profilowe Linit

W dzisiejszych czasach architekci prześcigają się w pomysłach. Wszystkim nam zalezy bowiem na tym, by budynki, które powstają – niezależnie od tego, czy mowa o budynkach mieszkalnych czy biurowcach – były nie tylko praktyczne i solidne, ale również eleganckie i efektowne.

Pomaga w tym wykorzystanie nowoczesnych materiałów budowlanych. Jednym z tych, który cieszy się coraz większą popularnością jest szkło profilowane. Poznajmy je więc nieco lepiej.

Szkło – elegancja, lekkość, światło

Szkło to jeden z tych materiałów, które zachwycają i dają sporo możliwości. Dzięki niemu możemy osiągnąć naprawdę ciekawe efekty wizualne oraz powiększyć optycznie pomieszczenia i sprawić, by prezentowało się znacznie przytulniej. Pozwala również na dekorowanie zewnętrznych ścian budynku. Niestety, samo w sobie jest materiałem dość kruchym, co staje się przyczyną wielu problemów. Tak przynajmniej było do niedawna. Obecnie atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych szyb jest linit, czyli dyle szklane. Są znacznie bardziej wytrzymałe i dają więcej możliwości konstrukcyjnych.

Czym jest Linit?

Szkło profilowane Linit inaczej zwane również dylami szklanymi to materiał posiadający specyficzny kształt uzyskany metodą walcowania. Szkło to, dzięki metodzie produkcji oraz swojemu kształtowi wyróżnia się znacznie większą wytrzymałością. Co ważne, dyle szklane mogą zostać wykonane w różnoraki sposób – metodą pojedynczego, podwójnego a nawet potrójnego szklenia. Dzięki temu możliwe jest nie tylko osiągniecie różnorodnych efektów wizualnych ale również wzmocnienie właściwości termoizolacyjnych szkła profilowanego. Ten rodzaj materiału przepuszcza światło słoneczne, jednocześnie jednak chroni prywatność. Linit nie jest bowiem szkłem przezroczystym.

Zastosowanie szkła profilowanego

Szkło profilowane Linit stosowane jest przede wszystkim w biurowcach, na obiektach sportowych, w przypadku budynków użyteczności publicznej oraz na halach przemysłowych i w obiektach handlowych. Może być stosowane zarówno na zewnątrz jako niezwykle efektowny element elewacji lub też wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń pozwalając na stworzenie wytrzymałych i eleganckich ścianek działowych, które nie przyczyniają się do zaciemnienia pomieszczenia.

Zalety tego rozwiązania

Szkło profilowane Linit ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wytrzymałe i może być stosowane na wiele różnych sposobów. Dyle mogą być montowane zarówno poziomo jak i pionowo. Co więcej, istnieje możliwość emaliowania szkła lub nadawania mu różnej struktury co daje sporo możliwości tworzenia ciekawych rozwiązań architektonicznych. Szkło profilowane może być dostosowane poprzez dobór współczynnika przenikania ciepła do potrzeb kupującego (np. rodzaju budynku w jakim będą zastosowane dyle). Nie musisz więc martwić się o niskie temperatury!

Podsumowując, Linit to nowoczesne szkło profilowane, które znajduje wiele zastosowań w budownictwie. Dzięki niemu budynki, hale a także pomieszczenia gospodarcze mogą prezentować się znacznie bardziej efektownie. Jeśli zainteresowały cię możliwości tego materiału i chcesz wiedzieć więcej, koniecznie odwiedź stronę firmy Stefania – dystrybutora szkła Linit. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji oraz przykłady realizacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij