szynoprzewody-oswietleniowe-jak-wybrac-najlepsza-firme

Szynoprzewody oświetleniowe – jak są montowane?

Szynoprzewody od kilku lat triumfują w branży oświetleniowej. Jeszcze do niedawna były kojarzone z przestrzeniami handlowo-usługowymi. Sprawdzały się znakomicie wszędzie tam, gdzie priorytetem było dobre zaprezentowanie produktu, szczególnie nasycenia kolorów. Były więc montowane w sklepach odzieżowych, drogeriach czy salonach kosmetycznych albo fryzjerskich. Ostatnio zaczęły także pojawiać się w domach i mieszkaniach, wpisując się w szereg aranżacji – od klasycznych, poprzez modernistyczne, na przestrzeniach industrialnych i hi-tech kończąc.

Szynoprzewody oświetleniowe natynkowe czy podtynkowe – jakie wybrać? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szynoprzewodów oświetleniowych? Ważnym aspektem jest ich montaż. Na rynku są dostępne dwa rodzaje: natynkowe oraz podtynkowe. Jak sama nazwa wskazuje, pierwsze z nich są przymocowywane bezpośrednio do sufitu lub ściany. W wysokich pomieszczeniach znakomicie prezentują się zawieszone na metalowych, rozmieszczonych co 1 metr, linkach. Z kolei przewody szynowe podtynkowe są wariantami, które można wpuścić w sufity podwieszane. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przez właścicieli domów i mieszkań. Dlaczego? Ponieważ nie tylko wnoszą do pomieszczenia ducha nowoczesności, ale są bardzo praktyczne. Dzięki regulowanym reflektorom można dowolnie modyfikować kąt padania światła, dostosowując go do potrzeb domowników.

Szynoprzewody dają możliwość oszczędnego i praktycznego zarządzania światłem

Podejmując decyzję o zamontowaniu szynoprzewodów oświetleniowych, warto zwrócić uwagę na kwestię zarządzania światłem. Co to dokładnie oznacza? Na rynku są dostępne szynoprzewody jedno- i trójfazowe. Nazwa nie ma jednak nic wspólnego z fazami prądu. W rzeczywistości mamy do czynienia z jednym oraz trzema obwodami prądu. W praktyce oznacza to, że w przypadku szynoprzewodów jednofazowych wszystkie reflektory uruchamia się jednocześnie. Przewody oświetleniowe trójfazowe są dostosowane pod podwójny włącznik światła. Włączenie jednego przycisku uruchamia zatem wybrane reflektory w obrębie tej samej szyny. Ważnym aspektem jest też nośność sufitu lub ściany. Szynoprzewody oświetleniowe EG-BLP wyróżniają się kanapkową strukturą, dzięki czemu mają niewielką masę i sprawdzają się nawet w lekkich konstrukcjach takich jak magazyny czy hale sportowe.

Szynoprzewody oświetleniowe – prostota montażu

Czy montaż szynoprzewodów oświetleniowych jest skomplikowany? Oczywiście, że nie. Aby umieścić je na suficie czy ścianie wystarczą jedynie podstawowe narzędzia: wiertarka, kombinerki, śrubokręt, ołówek oraz gumowy młotek. Wkręty i kołki są zwykle dostępne w komplecie z szynoprzewodami. Przed przystąpieniem do prac montażowych warto skrupulatnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych szyn. Dzięki specjalnym łącznikom istnieje możliwość wykonania ciekawej instalacji w kształcie litery L lub C. To, w jaki sposób zostaną poprowadzone szyny oświetleniowe, zależy jedynie od właściciela pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Tekst powstał przy współpracy z egsystem.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij