Ubezpieczenie domu za mniej niż 100 zł rocznie - dla kogo

Ubezpieczenie domu za mniej niż 100 zł rocznie – dla kogo?

Ubezpieczenie nieruchomości nie musi być wcale dużym wydatkiem. W pewnych okolicznościach, może to być polisa, która nie będzie bardzo kosztowna ani bardzo droga. Wiele zależy od tego, jaki zakres ochrony jest w kręgu zainteresowania ubezpieczonego, na jaką kwotę chce wykupić polisę i w jakiej okolicy ubezpieczana nieruchomość się znajduje.

Jeżeli jest to miejsce o mniejszym ryzyku, to składka wcale nie musi być wysoka, ale jeżeli jest to okolica o zwiększonym ryzyku (np. tereny zalewowe), to składka automatycznie będzie nieco wyższa.

Zakres ochrony – jak wpływa na wysokość składki?

Zakres ubezpieczenia to jeden z głównych elementów wpływających na wysokość składki. Podstawową częścią polisy mieszkaniowej jest ubezpieczenie murów i stałych elementów na wypadek pożaru i zalania (oraz innych zdarzeń losowych wymienionych w OWU).

Ubezpieczenie mieszkania (składkę można wyliczyć np. na: www.ubezpieczeniemieszkania.pl) w wersji podstawowej jest najtańsze. Nawet jeżeli dom ma duży metraż i jego wartość i suma ubezpieczenia jest wysoka, to i tak składka roczna za taką polisę nie powinna być duża. Oczywiście, przy domach, których wartość przekroczy 500 000 złotych należy się liczyć również z tym, że składka przekroczy wspomniane wcześniej 100 złotych, ale i tak jest to najtańsza ochrona ubezpieczeniowa.

Składka rośnie w zależności od umów dodatkowych. Najbardziej popularną wśród nich jest umowa ubezpieczenia ruchomości domowych. Suma ubezpieczenia zależna jest tutaj od wartości ubezpieczanych ruchomości. Inne rozszerzenia skupiają się na konkretnych ryzykach: przepięciu, zalaniu wodą powodziową, kradzieży z włamaniem, stłuczeniem itp.

Ubezpieczony może również wykupić sobie ochronę OC w życiu prywatnym. Jeżeli on sam lub któryś z domowników wyrządzi szkodę osobową lub rzeczową osobie trzeciej, koszty pokrycia tej szkody zostaną pokryte z pieniędzy z ubezpieczenia a nie prywatnego budżetu sprawcy szkody.

Sumy ubezpieczenia a składka

Drugą kwestią, która wpływa na składkę jest suma ubezpieczenia zarówno umowy podstawowej jak i umów dodatkowych. Jak już wspomniano, polisa w wersji podstawowej wcale nie jest kosztowna, a jej wartość zależna jest od wartości samej nieruchomości. W związku z tym, w kwocie 100 złotych z powodzeniem uda się znaleźć ubezpieczenie, które zapewni ochronę.

Jeżeli zaś chodzi o sumę ubezpieczenia umów dodatkowych, to tu już sytuacja wygląda nieco inaczej. Nie ma sensu zawierać ich na część wartości ubezpieczanych przedmiotów, a przy wysokich kwotach trzeba się liczyć z tym, że i składka będzie dość wysoka.

Tak samo wygląda kwestia z ubezpieczeniem od Odpowiedzialności Cywilnej. Dostępne są sumy ubezpieczenia już od 10 000 – 20 000 zł i takie rozszerzenie podniesie wysokość składki o kolejne kilkanaście do kilkudziesięciu procent w skali roku.. Natomiast jeżeli chodzi o wyższe zabezpieczenie, 50 000 zł lub 100 000zł, to trzeba wziąć pod uwagę, że graniczną kwotę stu złotych wtedy z pewnością się przekroczy.

Dla kogo składka za mniej niż 100zł?

Pojawia się więc pytanie, dla kogo będzie ubezpieczenie za mniej niż 100zł? Przede wszystkim dla kogoś, kto oczekuje ubezpieczenia wyłącznie podstawowego, bez ubezpieczania ruchomości domowych czy ubezpieczania siebie od Odpowiedzialności Cywilnej.

Druga rzecz, będzie to ubezpieczenie dla kogoś, kto nie oczekuje wysokiej sumy ubezpieczenia. Przy mieszkaniach czy domach, których wartość jest liczona w setkach tysięcy złotych, nawet podstawowa ochrona przekroczy sto złotych składki rocznej. Jeżeli jednak ubezpieczane jest małe mieszkanie lub mały dom, a jego wartość nieznacznie jedynie przekracza 100 000 złotych, to wówczas można spodziewać się, że składka również nie będzie wysoka.

Znaczenie ma również lokalizacja. W mniejszych miastach mieszkania i domy są znacznie tańsze. To powoduje, że średnie mieszkanie z małego miasta będzie warte tyle samo co małe mieszkanie z dużego miasta. Co za tym idzie, składka ubezpieczeniowa również będzie w tych dwóch przypadkach podobna.

Warto zobaczyć też, jak te składki się kształtują analizując ubezpieczenie mieszkania Link4 w www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Zgromadzone tam informacje mogą stać się cennym źródłem wiedzy i szacunków przy wybieraniu polisy dla siebie.

Podsumowując, ubezpieczenie domu za mniej niż 100 złotych rocznie jest oczywiście możliwe przy spełnieniu pewnych określonych warunków. Trzeba pamiętać, że wszystkie elementy polisy wpływają na wysokość składki jaką trzeba będzie zapłacić, a każdy dodatek będzie wpływać na podniesienie tej kwoty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij