Urządzasz łazienkę Sprawdź o czym musisz pamiętać

Urządzasz łazienkę? Sprawdź o czym musisz pamiętać

Łazienka, czyli miejsce bezsprzecznie wyjątkowe w przestrzeni każdego domu oraz mieszkania. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej i zastanówmy, jakie rozwiązanie mogą sprawić, by codzienne korzystanie z tego jakże ważnego miejsca było jeszcze przyjemniejsze.

Dostosuj łazienkę do potrzeb i możliwości

Niezależnie od tego, czy dopiero budujemy dom lub wykańczamy świeżo odebrane od dewelopera mieszkanie, czy też przymierzamy się do remontu przestrzeni już zamieszkanych, podstawowym celem, który nam przyświeca, jest dostosowanie aranżacji do potrzeb i wymagań mieszkańców. Ta zasada ma szczególne znaczenie, kiedy mówimy o urządzaniu istotnych pomieszczeń użytkowych, takich jak kuchnia, czy też właśnie łazienka. Przed potencjalnymi inwestorami najczęściej jako pierwsze pojawia się pytanie o to, czy należy podjąć próbę sprostania aktualnym trendom modowym w wyposażeniu wnętrz, czy też raczej postarać się o stworzenie uniwersalnej i ponadczasowej aranżacji.

Duże znaczenie ma to, jak dużą powierzchnią dysponujemy. Przestronne pokoje kąpielowe kuszą możliwością puszczenia wodzy fantazji, pomieszczenia mniejsze muszą zostać podporządkowane wymogom funkcjonalnym. To właśnie funkcjonalność i ergonomia, a nie nurty dyktowane przez stylistów, powinny decydować o kolejności prac i charakterze wyposażenia. Oczywiście nie oznacza to, że jesteśmy skazani na egzystowanie w bezosobowych wnętrzach, nawet najmniejsze, wręcz mikroskopijne łazienki, mogą zyskać dzięki umiejętnemu doborowi akcesoriów, dodatków i oświetlenia.

Umiejętna gra światłem

To właśnie oświetleniu łazienkowemu należy się szczególna uwaga. Stoi przed nim niełatwe zadanie — przede wszystkim musi być w pełni użytkowe, czyli zapewniać odpowiedni poziom jasności, który zagwarantuje sprawne i efektywne wsparcie czynności higienicznych. Z drugiej jednak strony nie wolno zapominać, że łazienka to także pomieszczenie, które jest na swój sposób niezwykle intymne, a to sprawia, że istotny jest klimat, który w nim panuje. Zacznijmy od początku. Na pewno niezbędna okaże się instalacja oświetlenia ogólnego. Może to być lampa wisząca, jak i zamontowane w suficie punktowe źródła światła. Ich zadaniem będzie oświetlenie całego pomieszczenia, co przyda się zarówno podczas przygotowań do kąpieli, zabiegów higienicznych, jak i w czasie sprzątania. Wybór stylistyki zależy od preferencji domowników.

Nie wolno zapominać o dodatkowych punktach świetlnych. Kinkiet łazienkowy, a najlepiej dwa, umieszczone przy lustrze na wysokości twarzy w znakomity sposób ułatwią paniom nakładanie makijażu, a panom golenie zarostu. Po wyłączeniu głównego światła, to właśnie te dodatkowe punkty będą odpowiedzialne za stworzenie kameralnego klimatu, który tak bardzo sprzyja regeneracyjnym kąpielom. Warto zauważyć, że w tym przypadku korzystne może się okazać zerwanie z konwenansami — minimalistycznie urządzona łazienka i kryształowy żyrandol lub bogato zdobione kinkiety? To wygląda naprawdę świetnie! Nie bójmy się eksperymentować, cenne inspiracje oświetleniowe znajdziemy na stronie tomix.pl. Renomowany dystrybutor artykułów oświetleniowych posiada nie tylko bogatą ofertę lamp i kinkietów łazienkowych, ale też służy całą swoją wiedzą i doświadczeniem, co z pewnością okaże się przydatne podczas remontu lub urządzania łazienki. Warto skorzystać!

fot. materiały prasowe

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij