Wiercenie w betonie – co warto o nim wiedzieć?

Każdy, kto choć raz zajmował się wykonywaniem instalacji w nowym budynku lub zaawansowanymi pracami remontowymi wie doskonale, że wiąże się to z wykonywaniem otworów w betonie.

Jest to trudne i czasochłonne zadanie, które związane jest z powstawaniem kurzu i pyłu. Ten zaś nie tylko wymaga wielogodzinnego sprzątania, ale również negatywnie działa na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że obecnie coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne metody, które pozwalają nam tego uniknąć. Jakie? Przekonajmy się.

Kłopoty z wiertarką

Wykonywanie otworów w betonie za pomocą zwykłych narzędzi takich jak wiertarka bywa często nieskuteczne. Nawet jeśli posiadamy urządzenie udarowe często nie udaje nam się wykonać otworu o odpowiednich wymiarach. Problemem jest nie tylko słaba moc urządzenia, ale przede wszystkim wiertła, które wykonywane są ze zbyt miękkich materiałów. W skutek tego, zamiast precyzyjnie nawiercać beton tak naprawdę doprowadzamy do odłamywania drobnych kawałków, przez co wykonany otwór często nie prezentuje się najlepiej. Co więcej, praca z użyciem zwykłej wiertarki zajmuje naprawdę sporo czasu i wiąże się nie tylko z powstawaniem wyżej wspomnianego kurzu i pyłu, ale również hałasu. Bywa to naprawdę uciążliwe. Dlatego też warto zastanowić się nad inną metodą pracy.

Jakie mamy alternatywy?

Jedną z alternatyw, na którą warto zwrócić uwagę jest technika diamentowa. Czym jest? Mówiąc najprościej, w przypadku tej metody wykonywania otworów w betonie wykorzystujemy specjalne wiertnice diamentowe, które są o wiele twardsze niż tradycyjne wiertła. Dzięki temu nie ulegają uszkodzeniu a cięcie i wiercenie w betonie jest znacznie bardziej precyzyjne. To jednak nie wszystko. Wykorzystując technikę diamentową ograniczamy również hałas oraz ilość powstającego kurzu i pyłu. Warto również wspomnieć o tym, że czas wykonywania prac jest znacznie krótszy.

Gdzie sprawdza się technika diamentowa?

Technika diamentowa sprawdza się w wielu różnych przypadkach. Dzięki niej możemy wykonywać odwierty na sucho i na mokro w materiałach takich jak beton, beton zbrojony, żelbet asfalt czy granit. Wykonywać możemy zarówno przewierty, jak też i zadbać o prawidłowe wykucie szczelin pod okablowanie. Słowem, jest to wszechstronne rozwiązanie.

Samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Teoretycznie, jeśli zamierzamy wykonywać otwory w betonie moglibyśmy zająć się tym samodzielnie kupując odpowiedni sprzęt oraz diamentowe wiertła. W praktyce jednak często jest to bardzo nieopłacalne, ponieważ koszty z tym związane nie należą do najniższych. Dlatego też warto skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Specjalistów, którzy poradzą sobie z każdym zadaniem znajdziemy w firmie Rcut.pl – wyposażeni w nowoczesny sprzęt zadbają o najwyższą jakość usług.

Podsumowując, jeśli czeka nas wiercenie w betonie warto odpuścić sobie wykorzystanie tradycyjnych maszyn i urządzeń takich jak zwykłe wiertarki. Wykorzystanie nowoczesnych metod (np. techniki diamentowej) ma bowiem wiele korzyści. Przekonało się o tym już wielu budowlańców.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij