Zabudowa tarasów – dlaczego warto rozważyć jej montaż?

Nowoczesna i minimalistyczna zabudowa tarasów to coraz częściej spotykany element urbanistycznego krajobrazu. Co sprawia, że rozwiązanie to cieszy się rosnącą popularnością? Poniżej prezentujemy 4 argumenty przemawiające za montażem tej konstrukcji. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, co możesz zyskać dzięki nowoczesnym oszkleniom.

  1. Zabudowa tarasów generuje zauważalne oszczędności

Wiele osób rozważających zakup i montaż przeszklenia tarasowego zastanawia się, czy inwestycja ta przyniesie im zauważalne oszczędności poprzez długoterminowy zwrot poniesionych kosztów. Mając na uwadze nieuchronną perspektywę podwyższonych opłat za energię elektryczną czy ogrzewanie, montaż oszklenia może zwrócić się szybciej niż przypuszczamy. Wytworzony w ten sposób bufor chroni przed utratą ciepła wytworzonego przez ogrzewanie.

Korzyści finansowe, które zapewnia nowoczesna zabudowa tarasów, dotyczącą zarówno wydatków na ogrzewanie, jak i kosztów przyszłej renowacji. Badania przeprowadzone na Politechnice w Tampere (Finlandia) wykazały bardzo zauważalne spowolnienie procesu korozji ścian tarasu, wynoszące nawet 30%. Wskaźniki związane z korozją sufitów prezentują się jeszcze lepiej – zdaniem badaczy z Tampere, ograniczenie korozji sięga nawet 50%.

  1. Zabudowa tarasów pozwala odciąć się od zgiełku miasta

Marzysz o wypoczynku po długim dniu poza domem, lecz nie wiesz, jak poradzić sobie z natarczywym hałasem z pobliskiej ulicy? Zabudowy tarasów to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających przy ulicach stanowiących najważniejsze arterie miasta, które nie cichną nawet do późnych godzin nocnych. Montaż wysokiej jakości oszklenia pozwoli Ci cieszyć się możliwością relaksu o dowolnej porze dnia i nocy.

  1. Taras dostępny przez 365 dni w roku

Nieustający hałas nie jest jedynym czynnikiem, który zniechęca nas do wypoczynku na tarasie. Równie ważnym aspektem jest panująca na zewnątrz temperatura – środkowoeuropejski klimat nie zachęca nas do wypoczynku na zewnątrz przez nawet 1/3 roku. Zabudowy tarasów minimalizują różnicę temperatur i sprawiają, że możemy cieszyć się popołudniową kawą przez cały rok.

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo zwierząt domowych

Zalety oszkleń tarasowych z pewnością docenią również nasze czworonogi. Zabudowa tarasów to estetyczny, praktyczny i bezpieczny zamiennik siatki ochronnej, który nie traci swoich właściwości wraz z biegiem czasu i jest odporny na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Dzięki instalacji przeszklenia będziemy mogli pozostawić zwierzę na tarasie bez obaw o zagrożenia o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

Jaka zabudowa tarasu łączy wszystkie powyższe czynniki?

Zastanawiasz się, które produkty spełniają wszystkie opisane założenia? Zapoznaj się z ofertą fińskiej marki Lumon, która od ponad 40 lat uznawana jest za pioniera w dziedzinie tworzenia przeszkleń tarasowych i balkonowych. Odwiedź stronę Lumon (https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/zabudowy-tarasow) i zapoznaj się z charakterystyką systemów Lumon 5 i Lumon 6, będących połączeniem skandynawskiego stylu z najwyższą jakością, gwarantującą bezawaryjne działanie przez wiele nadchodzących lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij