Zakładasz firmę we Wrocławiu i szukasz wsparcia finansowego? Sprawdź, czy masz szansę na kredyt!

Założenie własnej działalności gospodarczej może być sposobem nie tylko na zrealizowanie swoich ambicji zawodowych, ale również finansowych, pod warunkiem, że osiągnie się sukces. A to wcale nie jest takie proste. W przypadku spółki z o.o. wymagany jest wkład własny wynoszący minimum 5 tys. zł. I to akurat nie jest wielkim wyzwaniem, bo takie pieniądze może zaoszczędzić prawie każdy. Jednak rozwój działalności, zakup potrzebnych sprzętów, czy patentów wymaga solidnego zastrzyku gotówki. I tu pojawia się problem, bo banki niechętnie udzielają wsparcia finansowego nowym firmom, zwykle muszą one działać na rynku przynajmniej pół roku. Czy da się to w jakiś sposób obejść?

Zakup gotowej spółki z o.o. jest dobrym rozwiązaniem

Jedyną szansą dla nowej firmy, która pozwoli uzyskać finansowanie nawet na samym początku, jest zakup gotowej spółki z o.o., która ma staż, jednak nie dokonywała żadnych transakcji finansowych. Wiele firm zajmuje się profesjonalnie zakupem i sprzedażą takich spółek. Takie rozwiązanie na pewno podsunie Ci doradca finansowy. Wrocław jest miastem, gdzie panuje duża konkurencja, zatem warto skorzystać z dodatkowego wsparcia eksperckiego przy staraniu o kredyt. Ekspert finansowy na pewno poleci sporządzenie szacunkowego budżetu firmy, czyli zarówno wkładu własnego, jak i planowanych wydatków, czy tych niezbędnych, ponoszonych z tytułu prowadzenia działalności. Dla banku na pewno ważne będzie, by nowa firma miała już podpisane jakieś kontrakty czy umowy. Warto wiedzieć, że możliwe jest zakupienie gotowej spółki z o.o. z obrotami i listą kontrahentów, ale jest to spory koszt, zatem trzeba mieć zgromadzony wkład własny wynoszący od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zdolność kredytowa i historia kredytowa mają znaczenie

Bez wątpienia zdolność kredytowa, a także historia kredytowa mają największe znaczenie, jeśli chodzi o kredyty. Wrocław jest miastem, gdzie każdego dnia zawieranych jest setki umów o dodatkowe finansowanie. W końcu rozwój wymaga posiadania odpowiedniego kapitału, a ten trudno jest zgromadzić samodzielnie. Choć wkład własny jest zawsze ważnym czynnikiem, a czasem niezbędnym, zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych. W takich przypadkach także pomoże ekspert finansowy czy doradca kredytowy. Wrocław to miasto, gdzie przedsiębiorcy podejmują bardzo wiele inwestycji budowlanych, a do sfinansowania tychże potrzebne jest dodatkowe wsparcie. W sytuacji, gdy zdecydujesz się na zakup gotowej spółki i masz przynajmniej 20% wkładu własnego, możesz nawet na początku działalności starać się o kredyt hipoteczny dla firm. Jeśli szukasz wsparcia na innowacyjny pomysł, a nie mogłeś skorzystać ze względów finansowych z opcji zakupu spółki z o.o., to możesz spróbować zebrać środki na zasadzie crowdfundingu. Wielu przedsiębiorców chętnie wspiera ambitne osoby z ciekawym planem rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, w jaki sposób możesz rozwijać swoją firmę, czy szukasz innych informacji gospodarczych, wejdź na stronę: https://bif24.pl/ i znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij