Zaprojektuj swój wymarzony dom

Zaprojektuj swój wymarzony dom

W dobie oprogramowania 3D, każdy może we własnym zakresie zaprojektować swój wymarzony dom. Program Revit LT posiada proste i intuicyjne funkcje do pracy
w trójwymiarze w zakresie architektury. Wstawianie ścian, stropów i mebli stanowi podobne wyzwanie jak budowa domu w popularnej grze The Sims – jest to bardziej zabawa niż praca. Może być to też przyjemny sposób na spędzenie wieczoru ze współmałżonkiem – zamiast chodzić po sklepach meblowych, lepiej zaplanować wszystko w programie, by mieć gotową wizję. A gdy coś nie pasuje – po prostu zastąpimy to innym modelem. Dodatkową atrakcją jest możliwość stworzenia kształtu terenu oraz zagospodarowanie go – wstawienie ogrodzenia, altanki, podjazdu, chodników i zieleni.

            Takie przygotowanie modelu nie musi być zajęciem pro forma. Budynek w formie wirtualnej może posłużyć nam jako wstępny projekt, który przekażemy architektowi, jeśli (w przyszłości) uda się uzbierać fundusze na wybudowanie takiej posiadłości. Architekt z pewnością doradzi jakieś poprawki z uwagi na praktyczną stronę projektu – pomieszczenia muszą być odpowiednio oświetlone, a sam budynek musi być zasilany w wodę i ciepło poprzez odpowiednie instalacje.

            Dodatkowo jeszcze można skorzystać z aplikacji Revit Live. Pozwala ona na przeniesienie modelu wykonanego w programie Revit w świat wirtualny. Można ustawić odpowiednie sceny do przeglądania budynku, włączać lub wyłączać oświetlenie, oraz spacerować niczym w grze komputerowej. To ciekawy pomysł, aby pochwalić się rodzinie, albo dać zajęcie dzieciom. W prosty sposób można również wykorzystać okulary VR lub odpowiednią aplikację na smartphone (tzw. „cardboard vr”, aby jeszcze lepiej odczuć swój wymarzony dom.)

            Wirtualny świat to nie nowość, ale dopiero od niedawna jest on dostępny dla każdego. Wystarczy trochę czasu i pomysłowości, a można zrobić cos pożytecznego
i świetnie się przy tym bawić. AEC Design podąża za nowymi technologiami – oferuje usługi związane z wdrażaniem i sprzedażą oprogramowania 3d.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij