namiot-garazowy

Zbyt mały magazyn? Dostaw obok halę namiotową!

Rozwój firmy często niesie za sobą brak miejsca w magazynie. Przedsiębiorstwo ma większą ilość towarów na składzie, więc i dotychczasowa powierzchnia do magazynowania nie jest wystarczająca. Problem ten może pojawiać się regularnie – sezonowo albo być tymczasowy.

Choć zwiększenie rozmachu działalności to zawsze zjawisko korzystne, to dla kogoś, kto odpowiada za przedsiębiorstwo, jest to pewne wyzwanie. Potrzebna jest bowiem dodatkowa powierzchnia magazynowa.

Namioty magazynowe – dobra ochrona dla towarów

Towary na palecie czy składowane w kartonach muszą być chronione przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Nie można ich więc składować pod gołym niebem. Potrzebne są ścianki i zadaszenie, by zabezpieczyć je przed deszczem, śniegiem, wiatrem, promieniami słońca, a także przed zakurzeniem. Wszystko to oferuje hala namiotowa, w której towary będą bezpieczne. Podstawą namiotów magazynowych są solidne konstrukcje z metalu. Mogą być stalowe albo aluminiowe. Pokryte są plandeką – materiałem PCV, który bardzo dobrze izoluje przed opadami i wiatrem. Wybierając takie rozwiązanie, zyskuje się dużą powierzchnię niewymagającą podpór wewnętrznych, co w przypadku magazynów jest bardzo korzystne ze względu na oszczędność miejsca. Istnieje również  możliwość rozbudowy hali, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dodatkowa powierzchnia magazynowa – szybko i niedrogo

Jest to dobre rozwiązanie problemu z brakiem miejsce w magazynie. Ważną zaletą postawienia hali namiotowej jest szybkość i niski koszt. Halę montuje się sprawnie. Docenia się to, zwłaszcza, kiedy czas ma istotne znaczenie; poza tym jest to mniejsza uciążliwość niż długoterminowa inwestycja, jaką jest budowa magazynu murowanego. Zarówno pod tym względem, jak i pod względem kosztów, rozwiązanie to ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi budynkami magazynowymi. W firmach bardzo ważna jest redukcja kosztów. Hala namiotowa pozwala na solidne oszczędności, a przy tym jest to optymalne miejsce na przechowywanie towarów. Jeśli stawia się ją jako obiekt tymczasowy, nie trzeba uzyskiwać na to zezwolenia. Konieczne jest tylko zgłoszenie, że ma powstać taka konstrukcja.

Hala namiotowa jako tymczasowy albo stały magazyn

Współczesne namioty magazynowe to konstrukcje tak solidne i oferujące tak wiele, że można je traktować nie tylko jako tymczasowy, lecz także jako stały magazyn. Konieczne jest jedynie wybranie takiej hali, która sprawdzi się i zimą. Chcąc użytkować namioty magazynowe przez wiele lat, należy przy wyborze skupić się na jak najlepszych ich parametrach. Jeśli przestanie być potrzebna, szybko i łatwo można ją rozmontować. Oferta namiotów magazynowych jest zróżnicowana. Warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym modelom i dokonać wyboru, biorąc pod uwagę swoje potrzeby. Namioty różnią się pod względem:

  • oferowanej powierzchni,
  • kształtu,
  • różnych udogodnień,
  • parametrów zastosowanych materiałów.

Hala namiotowa to dobry wybór, kiedy potrzeba więcej miejsca na składowanie towarów. Jest to zarazem najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w przypadku braku miejsca w stałym magazynie. Namioty magazynowe sprawdzają się zarówno jako obiekty tymczasowe, jak i stawiane na dłuższy czas. Jest to interesująca alternatywa dla magazynów murowanych czy blaszanych. Hale namiotowe mogą w firmie pełnić różne funkcję – można np. znaleźć w nich dodatkowe miejsce na różne pojazdy.

Źródło: Das Company – namioty ekspresowe

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij