5 powodów, dla których warto zadaszyć basen kąpielowy

5 powodów, dla których warto zadaszyć basen kąpielowy

Wiele osób posiadających baseny rozważa ich rozbudowę o dodatkowe elementy, które sprawią, że korzystanie z ich będzie jeszcze przyjemniejsze. Jedną z takich rzeczy jest bez wątpienia zadaszenie basenowe, które może całkowicie odmienić nie tylko wygląd basenu, ale i jego funkcjonalność.

Trzeba jednak pamiętać, że budowę takiego zadaszenia trzeba dobrze zaplanować, ale żeby do niej doszło, postaramy się utwierdzić Was w przekonaniu, że zadaszenie na basen kąpielowy, jest warte swojej ceny.

1. Czystość wody

Różnego rodzaju zanieczyszczenia psują przyjemność z pływania, ponieważ pod ich wpływem woda bardzo szybko ulega degradacji. Trzeba ją z tego powodu wymieniać, co po części wiąże się z koniecznością wymycia całego basenu kąpielowego. Można jednak temu zaradzić poprzez zastosowanie zadaszenie.

Jeśli nie dopuścimy do wpadania do niego nieczystości, te nie rozłożą się w wodzie, a więc woda dużo dłużej będzie zdatna do użytku. Okresowe wymiany, choć części zawartości wciąż są jednak wskazane, ponieważ woda stojąca jest siedliskiem bakterii oraz wirusów, które niszczy się przy pomocy chloru, a zapobiega namnażaniu przy pomocy zadaszenia.

2. Zenit nam nie straszny

Kąpanie się w godzinach południowych jest niewskazane, ponieważ słońce jest wtedy najgorętsze. Dzieci są z tego powodu bardzo zawiedzione, ponieważ to właśnie w tych porach ochładzająca kąpiel, jest czymś, o czym bez wątpienia marzą. Istnieje jednak sposób na obejście tego zakazu przy pomocy zadaszenia.

Jeśli w najgorętszych godzinach odetniemy się od promieniowania, nie będzie istniał problem niemożności wzięcia kąpieli. Trzeba jednak pamiętać, że zwykłe modele zadaszeń, nie oferują warstwy zaciemniającej!

3. Niewrażliwość na warunki atmosferyczne

Dość często zdarza się, że wieczorami nawiedzają nasz kraj burze oraz ulewy. Podczas tych drugich nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ich czasie korzystać z uroków basenu kąpielowego. Temperatura powietrza jest odpowiednia, a brak słońca nie powinien być problemem. Dzięki zastosowaniu zadaszenia basenowego, produkowanego przez firmy takie jak choćby ta: http://www.pool-design.pl/zadaszenia-basenowe/, w trakcie kąpieli nie będzie przeszkadzać nam deszcz.

Warto przy tym dodać, że deszcz nie zawsze jest nieskazitelny. W wielu przypadkach pełen jest brudu, który może dostać się do basenu, powodując osadzanie się piachu na dnie. Nie jest to zbyt przyjemne, a przy okazji higieniczne.

4. Darmowe dogrzewanie wody

Przy pomocy zadaszenia możemy bezproblemowo dogrzewać wodę w naszym basenie kąpielowym. Będzie to odbywało się na zasadzie szklarni bądź naszej atmosfery, ale najważniejsze jest to, że niezależnie od temperatury otoczenia, woda cały czas będzie stawać się cieplejsza, a w okresach naprawdę niesprzyjających będzie utrzymywać stałą temperaturę.

Co ważne, zadaszenia basenowe, które przy okazji ma pełnić funkcję pieca, nie musi stworzone ze specjalnego typu materiału. Najzwyklejszy poliwęglan czy pleksiglas, będą dobre. Oczywiście, im ciemniejszy kolor, tym bezpośrednio wyższa temperatura wody, ale jeśli na przykład elementy zielone czy czerwone bardziej będą nam pasować, nie ma powodu, aby zmieniać plany.

5. Zabezpieczenie przed wpadnięciem

Baseny nie zawsze są ostojami bezpieczeństwa, więc jeśli podczas przyjęć czy nieobecności boimy się, że ktoś może wpaść do basenu i zrobić sobie krzywdę, takie zadaszenie basenowe jest idealnym rozwiązaniem. Uniemożliwia ono kontakt z wodą, więc nie istnieje ryzyko utonięcia.

Nie zwalania ono jednak z odpowiedzialności, dlatego warto być czujnym, kiedy nasze dziecko bawi się z przyjaciółmi w ogrodzie, ponieważ trzeba pamiętać, że to tylko trochę plastiku, a dzieci potrafią być bardzo zdolne w materii unikania zakazów.

Reasumując, montaż zadaszenia basenowego ma wiele zalet, nie tylko związanych z estetycznym wyglądem. Za jednym zamachem zyskujemy wiele funkcji, których w większości przypadków nie byliśmy nawet świadomi.

Nie warto więc czekać i przy najbliższej okazji zakupić odpowiednie zadaszenie bądź z gotowych elementów wykonać je samemu. Pamiętajmy jednak o odpowiednim doborze poszycia dachu, ponieważ każdy materiał ma odrobinę inne właściwości!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij