Apartamenty w Hiszpanii, czyli pomysł na biznes

Wśród przedsiębiorczych Polaków, którzy odłożyli już nieco grosza i mają możliwości finansowe do inwestowania większej gotówki, coraz popularniejszy staje się nowy trend, czyli lokowanie pieniędzy w apartamentach w Hiszpanii. Od pewnego czasu kraj ten stał się jednym z najpopularniejszych kierunków nie tylko na wakacyjnych, ale też inwestycyjnych. A zakup nieruchomości w Hiszpanii może się okazać całkiem opłacalnym pomysłem.

Dlaczego ludzie inwestują w apartamenty w Hiszpanii?

Głównie z powodu tego, że jest to niemal pewny biznes. Zakup takiego apartamentu w miejscu, w którym możemy być pewni turystycznego ruchu wydaje się być rozsądnym źródłem ulokowania środków. W końcu musiałby się wydarzyć jakiś kataklizm, żeby do Hiszpanii przestali docierać turyści.

Zakup apartamentu w Hiszpanii pod ruch turystyczny

Apartament w Hiszpanii można kupić po to, aby rozkręcić tam swój turystyczny biznes (więcej tutaj). Wydaje się, że jest to dość pewna inwestycja, chociażby z racji tego, że do Hiszpanii zawsze docierają ludzie. Ponadto, biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju z naprawdę dużym ruchem turystycznym i walutą Euro, ceny noclegów w Hiszpanii są dużo wyższe niż w przypadku nieruchomości w naszym kraju (nawet w nadmorskich czy górskich miejscowościach). Wygląda więc na to, że apartament w Hiszpanii może się zwrócić dużo szybciej, niż ma to miejsce w inwestowania w polskie nieruchomości.

Warto nadmienić, że w przypadku wynajmu krótkoterminowego w Hiszpanii trzeba się liczyć z wprowadzonymi w Hiszpanii obostrzeniami. Spora część hiszpańskich regionów, z racji dużej popularności serwisów typu Airbnb i uciążliwym dla stałych mieszkańców ruchem turystycznym, wprowadziła pewne ograniczenia w wynajmowaniu nieruchomości dla turystów. Warto więc przed zakupem apartamentu w Hiszpanii przeanalizować, który region będzie pod tym względem najkorzystniejszy (w Hiszpanii spora część praw stanowiona jest lokalnie i regionalnie).

Apartamenty w Hiszpanii dla własnego użytku

Co innego, w przypadku zakupu nieruchomości w Hiszpanii dla własnego użytku. Kupując apartament w Barcelonie, Madrycie czy Walencji, możemy tak naprawdę sprezentować sobie znakomite miejsce na coroczne wakacje. Dość powiedzieć, że w chwili obecnej, trend polegający na zakupie przez Polaków apartamentu w Hiszpanii i przebywaniu w nim przez kilka miesięcy w roku (najczęściej najzimniejszych w Polsce) mocno zyskuje na popularności. W czasach pracy zdalnej jest to mechanizm, którego można było się spodziewać. W końcu mogąc pracować z dowolnego miejsca na ziemi, dlaczego nie robić tego z kraju, w którym jest ciepło i przyjemnie? Można z dużą dozą pewności zakładać, że w następnych latach zakupy nieruchomości w Hiszpanii staną się jeszcze popularniejsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij