Brama garażowa rolowana – zalety i zastosowanie

Brama garażowa to ważny element konstrukcyjny każdego garażu. Nie w każdym przypadku ilość dostępnej przestrzeni jest wystarczająca do zamontowania bramy uchylnej. W tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie bramy garażowej roletowej. System jej otwierania i zamykania przemyślany jest tak, by korzystanie z niej było jak najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne. Czym jest  brama roletowa i gdzie znajduje swoje zastosowanie? Jakie zalety ma brama garażowa tego typu?

Bramy rolowane- gdzie znajdą zastosowanie?

Bramy rolowane najczęściej kojarzą nam się z garażami, choć ich zastosowanie jest o wiele szersze. Doskonale nadają się do montażu w miejscach o utrudnionych warunkach zabudowy, a także w obiektach o ograniczonej przestrzeni. Używa się ich nie tylko w garażach, ale także w pomieszczeniach gospodarczych czy w halach przemysłowych. Każda brama tego rodzaju składa się z pancerza bramy, zespołu nośnego oraz zespołu napędowego.

Rolowane bramy garażowe- jakie mają zalety?

Największą zaletą, jaką posiada brama garażowa rolowana jest fakt, że cechuje się ona wysoką jakością i wytrzymałością. Taka brama z powodzeniem może nam służyć przez wiele lat. Ponadto, bramy garażowe rolowane nie zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego nadają się także do przestrzeni o niewielkim metrażu. Dużą zaletą bram rolowanych jest ochrona przed niekontrolowanym opadnięciem bramy. Dzięki niej, użytkowanie bramy jest wyjątkowo wygodne i komfortowe, a do tego nie ma żadnego ryzyka uszczerbku na zdrowiu. Profile ramy wypełnione są pianką poliuretanową, a uszczelki szczotkowe gwarantują najwyższy poziom szczelności. To pozwala na zachowanie ciepła i uniknięcie wilgoci wewnątrz garażu.

Brama rolowana na wymiar

Brama rolowana może mieć dowolny wymiar, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie bramy garażowej do indywidualnych potrzeb. Napęd elektryczny bramy pozwala na wygodne jej otwieranie i zamykanie, z wykonanie z wytrzymałych profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową zapewnia trwałość przez długie lata użytkowania. Montaż rolety jest łatwy i zajmuje jedynie 40 minut. Cała brama dostarczana jest w trzech elementach – skrzyni z rurą nawojową i napędem, prowadnic i pancerza. Montaż bramy rolowanej możliwy jest zarówno we wnęce od zewnątrz lub wewnątrz, jak i na mur od zewnątrz lub od wewnątrz. Montaż we wnęce zmniejsza światło wjazdu o szerokość prowadnic i wysokość skrzyni, a montaż na mur nie zmniejsza światła wjazdu.   Bramy występują w wielu wersjach kolorystycznych.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij