ceny-mieszkan-wroclaw

Mieszkania we Wrocławiu – jak prezentują się ceny?

Ceny mieszkań w stolicy Dolnego Śląska zaliczają się do jednych z najwyższych w Polsce. Chociaż do tych z Warszawy jeszcze im trochę brakuje, to jednak i tak ci mieszkający we Wrocławiu muszą przygotować się na niemały wydatek.

Średnio za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu będziemy musieli zapłacić około 6 000 złotych. Drożej jest jedynie w Warszawie, Krakowie, a także w Gdańsku, gdzie ceny mogą dochodzić do 7 000 złotych.

Oczywiście, bez problemu znajdziemy również tańsze nieruchomości, na przykład kosztujące około 4 000 złotych za metr kwadratowy, ale w oddalonych dzielnicach lub w gorszym standardzie. Z drugiej strony znajdziemy również mieszkania, w których metr kwadratowy to kosz kilkunastu tysięcy złotych.

Co wpływa na cenę mieszkania?

Gdy chodzi o ceny mieszkań Wrocław jest zatem na dość wysokiej pozycji. Wynika to głównie z faktu, że mamy do czynienia z dużym miastem, które przyciąga wielu nowych mieszkańców – zarówno studentów, jak również osób poszukujących dla siebie zatrudnienia.

Oprócz tego na cenę mieszkania wpływa jego lokalizacja w samym mieście – tutaj im bliżej centrum, tym wyższy koszt zakupu nieruchomości. Na cenę wpływa także standard mieszkania, jego metraż, rozkład, stan – nowe czy używane. Więcej zapłacimy też na prestiżowych osiedlach.

Gdzie kupimy niedrogie mieszkania we Wrocławiu?

Najwięcej będą nas kosztowały mieszkania zlokalizowane w centrum – w rejonie rynku, a także w takich dzielnicach jak Nadodrze, Dąbie, Popowice. Dużo kosztuje też zamieszkanie przy Placu Grunwaldzkim, na Zalesiu i Zaciszu – niekiedy ceny są wyższe niż w centrum miasta.

Mniej zapłacimy z kolei w takich dzielnicach jak Muchobór, Kleczków, Sępolno, Swojczyce, Psie Pole, Oporów, Klecina, Tarnogaj czy Wojszyce.

Zatem wtedy, gdy zależy nam na tanim mieszkaniu we Wrocławiu, będziemy musieli pogodzić się z tym, że jego lokalizacja nie będzie najlepsza. Możemy jednak poszukiwać okazji i często przeglądać oferty – być może uda się wyszukać atrakcyjne mieszkanie w świetnej lokalizacji i w niskiej cenie?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij