Ceny mieszkań w stolicy Dolnego Śląska zaliczają się do jednych z najwyższych w Polsce. Chociaż do tych z Warszawy jeszcze im trochę brakuje, to jednak i tak ci mieszkający we Wrocławiu muszą przygotować się na niemały wydatek.

Średnio za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu będziemy musieli zapłacić około 6 000 złotych. Drożej jest jedynie w Warszawie, Krakowie, a także w Gdańsku, gdzie ceny mogą dochodzić do 7 000 złotych.

Oczywiście, bez problemu znajdziemy również tańsze nieruchomości, na przykład kosztujące około 4 000 złotych za metr kwadratowy, ale w oddalonych dzielnicach lub w gorszym standardzie. Z drugiej strony znajdziemy również mieszkania, w których metr kwadratowy to kosz kilkunastu tysięcy złotych.

Co wpływa na cenę mieszkania?

Gdy chodzi o ceny mieszkań Wrocław jest zatem na dość wysokiej pozycji. Wynika to głównie z faktu, że mamy do czynienia z dużym miastem, które przyciąga wielu nowych mieszkańców – zarówno studentów, jak również osób poszukujących dla siebie zatrudnienia.

Oprócz tego na cenę mieszkania wpływa jego lokalizacja w samym mieście – tutaj im bliżej centrum, tym wyższy koszt zakupu nieruchomości. Na cenę wpływa także standard mieszkania, jego metraż, rozkład, stan – nowe czy używane. Więcej zapłacimy też na prestiżowych osiedlach.

Gdzie kupimy niedrogie mieszkania we Wrocławiu?

Najwięcej będą nas kosztowały mieszkania zlokalizowane w centrum – w rejonie rynku, a także w takich dzielnicach jak Nadodrze, Dąbie, Popowice. Dużo kosztuje też zamieszkanie przy Placu Grunwaldzkim, na Zalesiu i Zaciszu – niekiedy ceny są wyższe niż w centrum miasta.

Mniej zapłacimy z kolei w takich dzielnicach jak Muchobór, Kleczków, Sępolno, Swojczyce, Psie Pole, Oporów, Klecina, Tarnogaj czy Wojszyce.

Zatem wtedy, gdy zależy nam na tanim mieszkaniu we Wrocławiu, będziemy musieli pogodzić się z tym, że jego lokalizacja nie będzie najlepsza. Możemy jednak poszukiwać okazji i często przeglądać oferty – być może uda się wyszukać atrakcyjne mieszkanie w świetnej lokalizacji i w niskiej cenie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ