Budowa domów jednorodzinnych w Warszawie i okolicach – co musisz wiedzieć?

Budowa domów jednorodzinnych jest dziś rozwiązaniem, na które mieszkańcy Warszawy i okolic decydują się coraz częściej. Ma na to wpływ wiele czynników, pośród których z pewnością znajdują się też bardzo wysokie ceny zakupu mieszkań w stolicy oraz możliwość postawienia od podstaw budynku idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Podejmując decyzję o rozpoczęciu budowy należy jednak pamiętać, że jest to przedsięwzięcie wymagające ogromnej wiedzy i doświadczenia, dlatego wybór wykonawcy robót powinien być dobrze przemyślany. Należy zawsze sprawdzić, czy dana firma dysponuje odpowiednio przeszkolonymi pracownikami i cieszy się dobrą opinią pośród wcześniejszych zleceniodawców. Warto też dowiedzieć się, co wchodzi w cenę usługi określanej budową domu, gdyż dla różnych wykonawców definicja może nie być jednakowa.

Budowa domów jednorodzinnych od podstaw z Magnificent

Przykładem firmy zajmującej się budowami domów jednorodzinnych od podstaw jest warszawska firma Magnificent. Oferuje ona swoim klientom kompleksową obsługę projektu od samego początku, czyli robót ziemnych, do końca, czyli do uzyskania stanu surowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma gwarantuje także możliwość ustalenia szczegółowego harmonogramu prac oraz doradzenia w kwestiach związanych np. z odpowiednim momentem ich rozpoczęcia. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której warunki atmosferyczne utrudniają lub uniemożliwiają kontynuację budowy. Ponadto lata doświadczeń to również lata szlifowania warsztatu, co pozwala na osiąganie świetnych rezultatów, gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług i sprawia, że dotychczasowi zleceniodawcy bardzo dobrze oceniają współpracę z Magnificent.

Jakie są pierwsze kroki w procesie budowy domu jednorodzinnego?

Pierwszym krokiem w procesie budowy domu jednorodzinnego jest przeprowadzenie robót ziemnych, a więc przygotowanie gruntu i postawienie fundamentów. Jest to kluczowy etap – ma on ogromny wpływ na trwałość budynku, a po jego ukończeniu i rozpoczęciu kolejnych ciężko wykonać tu jakiekolwiek prace naprawcze. Gdy fundamenty uzyskają pełną nośność, rozpoczyna się wznoszenie ścian budynku. Na tym etapie powstają zarówno ściany nośne, jak i działowe. Kolejnym etapem jest budowa schodów oraz kominów. Na sam koniec wznosi się stropy i kładzie więźbę dachową.

W tym momencie uzyskujemy budynek w tzw. stanie surowym otwartym. Choć sam termin „stan surowy” jest często używany w rozmowach o budowie domów jedno- i wielorodzinnych, polskie prawo nie definiuje go jednoznacznie. Aby uniknąć nieporozumień, Magnificent jasno wyróżnia elementy, które wchodzą w skład stanu surowego w rozumieniu firmy. Zaliczają się do nich fundamenty, ściany konstrukcyjne i wewnętrzne, kominy, schody, stropy oraz więźba dachowa.

Co istotne, na tym nie kończy się wsparcie Magnificent. Poza budową domów jednorodzinnych, firma oferuje też usługi z zakresu projektowania i wykonawstwa instalacji elektrycznych i wod.-kan. Zajmuje się także pracami wykończeniowymi i aranżacją wnętrz i jest otwarta na propozycje realizacji nietypowych zleceń.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij