Budujesz salon na świeżym powietrzu Zacznij od zakupu stołu ogrodowego!

Budujesz salon na świeżym powietrzu? Zacznij od zakupu stołu ogrodowego!

Projektanci i specjaliści od aranżacji ogrodowych prześcigają się w pomysłach na nowe stylizacje. W Internecie i modnych czasopismach nie brakuje inspiracji do wyposażenia tarasu czy altany w meble ogrodowe. Nie sposób wyobrazić sobie w pełni funkcjonalnej przestrzeni wokół domu bez odpowiedniego stołu ogrodowego – to właśnie od niego powinny zacząć się wszystkie plany na wystrój!

Stół ogrodowy – dobrze rozplanuj przestrzeń!

Największym błędem w przypadku wyposażenia ogrodu jest nieodpowiedni plan. Jeśli masz gotową przestrzeń do zagospodarowania, postaraj się symulować swoją wizję ogrodu. Dokonaj pomiarów i wizualizuj to, co masz w swojej wyobraźni. Jeśli dysponujesz niewielką altaną ogrodową, podestem z europalet czy kawałkiem tarasu, duży stół ogrodowy może praktycznie zamknąć możliwość doposażenia ogrodu. Nie wstawisz już więcej mebli ogrodowych ani ozdób, zmniejszysz też optycznie otoczenie domu.

Dobrze zastanów się, czy masz w planach dokupienie do stołu ogrodowego krzeseł czy foteli. Przestronne siedziska wymagają więcej miejsca do tego, by się pomiędzy nimi poruszać i wygodnie zajmować swoje miejsca. W zestawieniu z przewymiarowanym stołem ogrodowym może to okazać się organizacyjną katastrofą.

Stół ogrodowy – dobrze rozplanuj przestrzeń!

Zmierz stół ogrodowy i wpasuj go w planowaną przestrzeń

Korzystając z katalogów papierowych lub internetowych często producenci i dystrybutorzy udostępniają dane o pełnych wymiarach stołu ogrodowego. Zweryfikuj jego długość i szerokość, a następnie dobierz dokładnie miejsce, w którym planujesz go postawić. W przypadku stołów ogrodowych z tworzywa sztucznego mamy do czynienia z materiałem lekkim – nieudaną lokalizację będzie można zawsze skorygować. W przypadku stołów ogrodowych z drewna, kamienia czy granitu przesuwanie staje się sporym wyzwaniem.

Pamiętaj, dokonując zakupów w sieci, nigdy nie kieruj się zdjęciami stołów ogrodowych. W wielu przypadkach fotografie są zwodnicze, lub dotyczą tylko konkretnego wzoru. Możemy zatem błędnie założyć wymiary mebla i srodze się zdziwić podczas montażu, gdy okaże się, że zabiera on prawie całą dostępną przestrzeń, albo co gorsza w ogóle się w niej nie mieści.

Zmierz stół ogrodowy i wpasuj go w planowaną przestrzeń

Fot. Taki stół ogrodowy znajdziecie tutaj: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/836-stoly-ogrodowe

Wybór stołu ogrodowego – znajdź złoty środek pomiędzy funkcjonalnością i estetyką

To bardzo istotne, aby zachować zdrowy rozsądek. Jeśli chcesz cieszyć się stołem ogrodowym przez wiele lat i przy okazji różnych wydarzeń, musisz rozpatrzyć dwie kwestie. W pierwszej kolejności zastanów się, czy przy stole ogrodowym planujesz większe imprezy okolicznościowe, którym będzie towarzyszyło spożywanie posiłków. Wówczas stół ogrodowy musi mieć odpowiednią wysokość oraz kształty, by gościom wygodnie się jadło.

Jeśli stół ma służyć wyłącznie za dodatek do zestawu mebli ogrodowych, na którym od czasu do czasu wyląduje książka czy filiżanka kawy, masz zdecydowanie więcej opcji jeśli chodzi o design. Producenci stołów ogrodowych z polipropylenu mają największy wybór kształtów oraz kolorów, w tej grupie produktowej najszybciej znajdziesz coś oryginalnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij