Ceny mieszkań w Koszalinie

Ceny mieszkań w Koszalinie

Wszystko drożeje, więc nikogo nie dziwią coraz to wyższe ceny za nieruchomości. Niestety – nie ominęło to również miast, które znajdują się w rankingach polskich metropolii, w których według ocen mieszkańców żyje się najlepiej.

Koszalin jest jednym z takich miejsc, jeśli więc bierzesz pod uwagę w najbliższym czasie zakup mieszkania właśnie w tym miejscu na mapie polskiego Pomorza – warto przeczytać artykuł do końca, by dowiedzieć się, jak aktualnie malują się ceny nieruchomości w tym mieście.

Ile zapłacisz za mieszkanie w Koszalinie?

Mieszkania w Koszalinie – nie są tanie, ale tragedii też nie ma! Jak w każdym innym miejscu na mapie Polski, a pewnie i poza jej granicami – wszystko zależy od dwóch najważniejszych czynników: tego, jakie są Twoje oczekiwania względem standardu, którego oczekujesz od mieszkania, a dwa – Twojej gotowości finansowej/kredytowej i elastyczności w zakresie przeprowadzki.

Jeśli chodzi o kwestię numer jeden – naturalne jest to, że metraż ma wpływ na ostateczną cenę mieszkania, ale poza nim jest też wiele innych kwestii, jak np.:

  • lokalizacja,
  • rok budowy,
  • dodatkowe udogodnienia.

Oczywiście im wyższe ma się wymagania, tym bardziej ceny idą w górę. Czasem więc trzeba się zastanowić co jest „must have” w mieszkaniu, a co jedynie pobożnym życzeniem, z którego ewentualnie można zrezygnować – aby zapłacić mniej, albo aby w ogóle można było sobie na to konkretne mieszkanie w Koszalinie pozwolić.

Jeśli chodzi o aspekt numer dwa – sprawa jest prosta. Najlepsze oferty rozchodzą się w mgnieniu oka, zatem, jeśli faktycznie zależy Ci na zakupie mieszkania w Koszalinie – zadbaj o finanse wcześniej i bądź gotowy do podpisania umowy z dnia na dzień. Jeśli będzie to mieszkanie finansowane kredytem, już wcześniej ustal z bankiem szczegóły umowy, by wymarzone M-4 nie uciekło sprzed nosa.

Ceny mieszkań w Koszalinie

Ceny mieszkań w Koszalinie: konkretne dane

Z najświeższych wiadomości można wywnioskować, że za metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie trzeba dzisiaj zapłacić niemal 5000 złotych, co w porównaniu do roku 2018 jest ceną niemal o 500 zł wyższą. Wzrost cen mieszkań w Koszalinie jest więc znaczny, co będzie cieszyć sprzedawców, a z drugiej strony – kupujących nieco onieśmielić.

Jeśli jednak ubiegłoroczny stan rzeczy i prognozy dotyczące tego, że w tym roku będzie podobnie – to można spodziewać się spadku cen w okolicach maja 2020 rok, co może być dobrym momentem na zakup dla wszystkich zainteresowanych.

Przykładowe ceny mieszkań w Koszalinie (na podstawie ofert znalezionych w sieci):

  • Mieszkanie 3-pokojowe: cena 229 000 zł, 50,20 m²
  • Mieszkanie z miejscem parkingowym, 329 000 zł, 60,10 m²
  • Mieszkanie 2-pokojowe, ul. Gierczak, 279 000 zł, 45,30 m²
  • Mieszkanie 2-pokojowe, Aleja Monte Cassino, 229 000 zł 48,68 m²

Widać przede wszystkim tendencję wzrostu cen w odniesieniu do tych trzypokojowych, które w Koszalinie cieszą się największą popularnością. W ich przypadku cena za metr kwadratowy przekracza nawet wyżej wspomniane 5000 zł. To właśnie ceny tych mieszkań w Koszalinie rosną najszybciej.

Ceny mieszkań w Koszalinie

Wzrost cen można odnotować również względem tzw M-2, które obok trzypokojowych cieszą się popularnością, nierzadko traktowane są jako inwestycja i zakupowane z celem późniejszego wynajmu, co również de facto ma wpływ na ich cenę. Jednak ta jest niższa niż w przypadku M-3 i oscyluje wokół 4800 zł za metr kwadratowy. Najtaniej w tym zestawieniu wypadają mieszkania z 4 pokojami, których cena jest w przedziale 4500- 4600 złotych za metr kwadratowy, ale również ma raczej tendencje wzrostową.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij