Wszystko drożeje, więc nikogo nie dziwią coraz to wyższe ceny za nieruchomości. Niestety – nie ominęło to również miast, które znajdują się w rankingach polskich metropolii, w których według ocen mieszkańców żyje się najlepiej.

Koszalin jest jednym z takich miejsc, jeśli więc bierzesz pod uwagę w najbliższym czasie zakup mieszkania właśnie w tym miejscu na mapie polskiego Pomorza – warto przeczytać artykuł do końca, by dowiedzieć się, jak aktualnie malują się ceny nieruchomości w tym mieście.

Ile zapłacisz za mieszkanie w Koszalinie?

Mieszkania w Koszalinie – nie są tanie, ale tragedii też nie ma! Jak w każdym innym miejscu na mapie Polski, a pewnie i poza jej granicami – wszystko zależy od dwóch najważniejszych czynników: tego, jakie są Twoje oczekiwania względem standardu, którego oczekujesz od mieszkania, a dwa – Twojej gotowości finansowej/kredytowej i elastyczności w zakresie przeprowadzki.

Jeśli chodzi o kwestię numer jeden – naturalne jest to, że metraż ma wpływ na ostateczną cenę mieszkania, ale poza nim jest też wiele innych kwestii, jak np.:

  • lokalizacja,
  • rok budowy,
  • dodatkowe udogodnienia.

Oczywiście im wyższe ma się wymagania, tym bardziej ceny idą w górę. Czasem więc trzeba się zastanowić co jest „must have” w mieszkaniu, a co jedynie pobożnym życzeniem, z którego ewentualnie można zrezygnować – aby zapłacić mniej, albo aby w ogóle można było sobie na to konkretne mieszkanie w Koszalinie pozwolić.

Jeśli chodzi o aspekt numer dwa – sprawa jest prosta. Najlepsze oferty rozchodzą się w mgnieniu oka, zatem, jeśli faktycznie zależy Ci na zakupie mieszkania w Koszalinie – zadbaj o finanse wcześniej i bądź gotowy do podpisania umowy z dnia na dzień. Jeśli będzie to mieszkanie finansowane kredytem, już wcześniej ustal z bankiem szczegóły umowy, by wymarzone M-4 nie uciekło sprzed nosa.

Ceny mieszkań w Koszalinie

Ceny mieszkań w Koszalinie: konkretne dane

Z najświeższych wiadomości można wywnioskować, że za metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie trzeba dzisiaj zapłacić niemal 5000 złotych, co w porównaniu do roku 2018 jest ceną niemal o 500 zł wyższą. Wzrost cen mieszkań w Koszalinie jest więc znaczny, co będzie cieszyć sprzedawców, a z drugiej strony – kupujących nieco onieśmielić.

Jeśli jednak ubiegłoroczny stan rzeczy i prognozy dotyczące tego, że w tym roku będzie podobnie – to można spodziewać się spadku cen w okolicach maja 2020 rok, co może być dobrym momentem na zakup dla wszystkich zainteresowanych.

Przykładowe ceny mieszkań w Koszalinie (na podstawie ofert znalezionych w sieci):

  • Mieszkanie 3-pokojowe: cena 229 000 zł, 50,20 m²
  • Mieszkanie z miejscem parkingowym, 329 000 zł, 60,10 m²
  • Mieszkanie 2-pokojowe, ul. Gierczak, 279 000 zł, 45,30 m²
  • Mieszkanie 2-pokojowe, Aleja Monte Cassino, 229 000 zł 48,68 m²

Widać przede wszystkim tendencję wzrostu cen w odniesieniu do tych trzypokojowych, które w Koszalinie cieszą się największą popularnością. W ich przypadku cena za metr kwadratowy przekracza nawet wyżej wspomniane 5000 zł. To właśnie ceny tych mieszkań w Koszalinie rosną najszybciej.

Ceny mieszkań w Koszalinie

Wzrost cen można odnotować również względem tzw M-2, które obok trzypokojowych cieszą się popularnością, nierzadko traktowane są jako inwestycja i zakupowane z celem późniejszego wynajmu, co również de facto ma wpływ na ich cenę. Jednak ta jest niższa niż w przypadku M-3 i oscyluje wokół 4800 zł za metr kwadratowy. Najtaniej w tym zestawieniu wypadają mieszkania z 4 pokojami, których cena jest w przedziale 4500- 4600 złotych za metr kwadratowy, ale również ma raczej tendencje wzrostową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ