Chcesz sprzedać dom lub mieszkanie? Sprawdź, jak to szybko zrobić!

Sprzedaż domu czy też mieszkania nie jest prostą do podjęcia decyzją. Wymaga to naprawdę mnóstwa przemyśleń, pracy, ale przede wszystkim obrania odpowiedniej strategii, która nakieruje sprzedającego na jak największe zyski, korzyści. Należy przemyśleć wycenę mieszkania, napisać ogłoszenie, włożyć dużo pracy w przygotowania oraz przemyśleć skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości. Da się jednak sprawić, że cały ten proces pójdzie łatwo i przyjemnie, a do tego cena będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Nie warto rozwlekać tę kwestię w czasie. Zapotrzebowanie na mieszkania w Polsce jest ogromne. Jednak czemu jedne inwestycje znikają z rynku od razu, a inne czekają na właściciela przez lata? Sprawdź, co zrobić, aby transakcja przebiegła błyskawicznie.

Przed sprzedażą zdecyduj się na remont

Na pierwszy rzut oka nie jest logicznym, aby mieszkanie wyremontować przed sprzedażą, jednak może się okazać, że zupełnie zmieni to naszą sytuację. Najczęstszym problemem podczas sprzedaży jest wygląd domu lub mieszkania. Lokal może sam w sobie mieć wysoką wartość, fantastyczną lokalizację, ale nie ma to realnego znaczenia, jeśli w rzeczywistości odstrasza potencjalnych klientów przy pierwszym jego ujrzeniu. Zanim zdecydujesz się na dokonanie wyceny, zastanów się co należy w nim zmienić. Może zwykłe odmalowanie ścian, naprawienie wszelakich szkód i wymiana mebli na nowsze wystarczą, aby przyciągnąć znacznie więcej potencjalnych klientów. Zazwyczaj poniesione koszty związane z takim remontem zwracają się, niezależnie od tego czy są to domy pod Warszawą czy uroczy domek na wsi.

Drugi krok, czyli zareklamuj się

Aby sprzedaż lokalu była możliwa, trzeba napisać ogłoszenie w odpowiedni sposób oraz dokonać promocji, która przyciągnie kupców. Dokładnie należy zebrać pewne najistotniejsze dane tj. wycena mieszkania, przedstawienie jego największych atutów oraz opisanie infrastruktury otaczającej go. Ogłoszenie tworzy się przy wykorzystywaniu tych danych. Opis zawierać powinien jak najwięcej informacji oraz zdjęcia. Jednak ich jakość jest tutaj szczególnie ważna. Ogłoszenie powinno przyciągnąć szereg zainteresowanych, więc jego dobre napisanie to podstawa. Pamiętaj, aby nie skupiać się na wadach lokalu oraz unikaj robienia zdjęć przy sztucznym świetle. Po stworzeniu ogłoszenia należy umieścić je na portalach internetowych, znajdź ich jak największą ilość, aby trafiło do satysfakcjonującego grona odbiorców.

Dobra prezentacja to podstawa

Sprzedaż lokalu jest podzielona na kilka etapów. Na początku trzeba przemyśleć jak wycenić mieszkanie, następnie skupić się na stworzeniu atrakcyjnego ogłoszenia, udostępnić je szerokiemu gronu odbiorców, a krokiem kolejnym jest prezentowanie go. Nikt nie chce kupować lokalu w ciemno, więc logicznym jest, że zanim potencjalny klient zdecyduje się na zakup, chciałby obejrzeć mieszkanie. Zależy nam na tym, aby odebrał je jak najlepiej. O remoncie już wspominaliśmy, oprócz tego należy dopilnować, aby panował pełen porządek, nie ma tam miejsca na prywatne rzeczy. Nie wolno zapomnieć o tym, aby zadbać o odpowiednie światło oraz zapach. Zapach powinien być przede wszystkim ładny i lekki, przyjemny, dlatego nie powinieneś wybierać tanich odświeżaczy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij