Cięcia i wiercenie w betonie – kiedy się stosuje i jakie rozwiązania są warte uwagi?
Cięcia i wiercenie w betonie bardzo często stosowane są przy rozbiórkach technicznych. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie instalacji, montażu kotew, czy wycinania otworów drzwiowych oraz okiennych. Bardzo popularną metodą cięcia, jest metoda diamentowa, która daje naprawdę wiele możliwości.
Technologia diamentowego cięcia w betonie umożliwia szybką realizację pracy, perfekcyjne wykończenie obrabianej powierzchni, niski poziom hałasu, a także ułatwienie pracy w trudno dostępnych miejscach. Choć technologia diamentowego cięcia w betonie znana jest już od lat 60-tych ubiegłego wieku, to wciąż nie ma rozsądnej alternatywy dla tego typu rozwiązania.
Popularność takiej formy cięcia sprawia, że stosuje się ją bardzo często przy zmianach planów mieszkań, w tym przy projektowaniu wejść na balkon, projektowaniu mieszkań – szczególnie typu studio, czy wszelkich połączeń takich jak kuchnia z balkonem, tudzież loggią. Firma Rcut www.rcut.pl zapewnia usługi z kategorii budowlanej, takie jak rozbiórki techniczne, własnie przy użyciu techniki diamentowej.
Zastosowanie technologii diamentowego cięcia
Technikę diamentową stosuje się przy cięciu piłami ściennymi, piłami liniowymi, piłami drogowymi, piłami ręcznymi, czy też przy wszelkich pracach, do których używa się robotów wyburzeniowych brokk. Wszelkie te metody wykorzystywane są przy takich czynnościach związanych z budownictwem jak: cięcia ścian, stropów, czynności drogowe, takie jak cięcie asfaltu, cięcie i wiercenie w posadzkach przemysłowych, czy rozbiórki techniczne przeprowadzane w zamkniętych obiektach budowlanych.
Wiercenie w betonie
Wiertnice diamentowe mają swoje zastosowanie w czasie wiercenia w betonie, żelbetonie, asfalcie, granicie, czy cegle. Dzięki skorzystaniu z wierteł diamentowych możliwe jest wykonanie otworów o przeróżnych długościach, szybki czas realizacji, niski poziom hałasu, a przede wszystkim wykonanie pracy w trudno dostępnych miejscach, przy maksymalnym ograniczeniu ilości wytwarzanego pyłu.
Piły ręczne
Przy pracach budowlanych bardzo często stosuje się także piły ręczne. Umożliwiają one pracę w miejscach, gdzie zastosowanie innych maszyn byłoby niemożliwe. Co więcej, za pomocą pił ręcznych możliwe jest cięcie nie tylko w betonie, ale także w kamieniu, granicie, czy innych materiałach popularnych w budownictwie. Dzięki piłom ręcznym wycina się miejsce pod instalacje elektryczne, wodne, a także pod otwory na drzwi i okna.
Piły z tarczami diamentowymi
Piły z tarczami diamentowymi zapewniają wykonanie idealnie równych otworów o dużej precyzji odwzorowania wymiarów. Co ważne – jest to nie tylko precyzyjne, ale także zapewniające dbałość o konstrukcje poprzez zniwelowanie wszelkich drgań, które mogłyby się na nią przenieść. Takie rozwiązanie eliminuje także pył, częstotliwość hałasu oraz pracę w trudno dostępnych miejscach.
Cięcie piłami jezdnymi
Piły jezdne stosuje się do prac w miejscach takich jak hale, magazyny, drogi, płyty lotniskowe, czy wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ogromnymi powierzchniami. Piłami tego typu tnie się posadzki, podjazdy, parkingi, a także beton oraz asfalt. Piły jezdne są niezastąpione podczas naprawy uszkodzeń nawierzchni, czy prac demontażowych.
Przewierty i wiercenie w betonie to prace, które wymagają odpowiednich narzędzi i specjalistów potrafiących je dobrze obsługiwać. Technika diamentowa to mniejszy hałas, większa precyzja, a także ograniczenie ilości pyłu.