Co odróżnia fototapetę 3D od zwykłej fototapety?

Fototapety z efektem głębi to prawdziwy hit w świecie aranżacji wnętrz. To jak magiczny trik, który zamiast czarów wykorzystuje złudzenie optyczne. Taka ozdoba nie tylko udekoruje pokój, ale pozwoli także zmienić nasze postrzeganie metrażu.

Aranżacja małego pokoju stanowi nie lada wyzwanie. Na małej powierzchni trzeba zmieścić wszystko, co niezbędne, a całość urządzić tak, by nie sprawiała wrażenia przeładowanej. W tym zadaniu pomocne okażą są fototapety 3d, które odznaczają się całkowicie innym charakterem niż dobrze znane standardowe wzory w 2d.

Co mogą przedstawiać takie dekoracje, jakie efekty przyniosą w wystroju i na czym polega ich siła oddziaływania? Sprawdziliśmy to!

Przestrzenne fototapety: dekoracje na ścianę 3d, które mogą więcej

Czym różnią się fototapety przestrzenne 3d od zwykłych fototapet? Tym, że te pierwsze imitują wrażenie głębi. Bazują na złudzeniach optycznych i igrając z naszym zmysłem wzroku sprawiają, że tak naprawdę płaski wydruk prezentuje się tak, jakby był trójwymiarowy. Taki efekt można znać z kina i filmów 3d, które oglądane przez specjalne okulary wkraczały do naszej rzeczywistości. Tutaj rezultat jest zbliżony – zwłaszcza, gdy mowa o wzorach ukazujących przestrzenne desenie bądź roślinność. Wydruk jest tak realistyczny, że aż chce się podejść do ściany i dotknąć jej, by upewnić się, że to dwuwymiarowy wzór.

To właśnie efekt złudzenia optycznego odróżnia fototapety 3d od standardowych wzorów, które nie starają się przedstawiać głębi. Różnica daje się jednak zauważyć w czymś jeszcze – w rezultatach, jakie przyniesie nam przestrzenny motyw dekoracyjny. Taka ozdoba pozwoli bowiem optycznie powiększyć niewielki metraż, czego nie jest w stanie zrobić zwykła to fototapeta.

Fototapety 3D z efektem głębi to sprytny trik, który warto znać

Fototapety przestrzenne to jeden z najlepszych, najszybszych i najłatwiejszych w realizacji pomysłów na to, jak poradzić sobie z małym metrażem pokoju. Jeśli nie mamy możliwości, by wyburzyć lub przesunąć ścianę działową, by w ten sposób zmienić wielkość pomieszczenia, wówczas warto skorzystać z optycznego triku.

By efekt metamorfozy był jak najlepszy, należy zadbać o dwie rzeczy: o to, by przestrzenną fototapetę umieścić na największej ścianie w pokoju, i to, by kompozycji 3d nie zasłaniały żadne duże meble ani sprzęty. Im więcej obiektów będzie stać przed fototapetą, tym mniej skuteczny będzie efekt wizualnego powiększenia metrażu.

Fototapety 3d mają jeszcze jedną istotną zaletę. Dzięki temu, że dostępne są w wielu bardzo różnych wzorach, taką dekorację można wykorzystać w praktycznie każdej aranżacji wnętrza – nowoczesnej, tradycyjnej, eleganckiej czy industrialnej.

Oto, co mogą przedstawiać fototapety przestrzenne 3d

Znając już różnice pomiędzy zwykłą, a przestrzenną fototapetą i wiedząc, jakie aranżacyjne efekty nam przyniesie, warto teraz skupić się na dostępnych w sklepach wzorach. Dekoracje ścienne 3d powinny być dopasowane do estetyki, w jakiej się znajdą, by stworzyły spójną i harmonijną całość. Ważna jest jednak nie tylko estetyka wzoru, ale także jego kolorystyka. By przestrzenny wzór dopasował się do pokoju, powinien odznaczać się tonacją zbliżoną do pozostałych ścian. To aspekt, na który szczególnie warto zwrócić uwagę.

Jakie motywy cieszą się natomiast największą popularnością? Oto kilka propozycji:

  • Pejzaże

Malownicze widoki na przestrzennych fototapetach to nie tylko sposób na to, by optycznie powiększyć metraż, ale także prosty przepis na to, jak zaprosić do wystroju odrobinę natury. Jakie krajobrazy sprawdzą się najlepiej? Te, które charakteryzują się głębią. Może to być morskie wybrzeże, górskie pasmo lub leśna ścieżka biegnąca między drzewami.

  • Architektura

Architektura to znakomity przykład wzoru, który powiększy pokój. W tej roli świetna okaże się nie tylko widziana z lotu ptaka panorama miasta, ale także fototapeta z tunelem, mostem lub elegancką klatką schodową w starym stylu. Takie pomysły sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach.

  • Rośliny

Dużą popularnością cieszą się także roślinne fototapety. Motyw trójwymiarowych liści o egzotycznym charakterze to propozycja, która pasuje do bardzo wielu stylizacji i, co więcej, odznacza się ponadczasowym charakterem, bo będzie się pięknie prezentować bez względu na obowiązujące trendy.

  • Desenie

Ostatni motyw, który zasługuje na uwagę, to trójwymiarowe desenie. Do najchętniej wybieranych należą takie, które imitują mozaikę. Jej poszczególne elementy wsunięte są w głąb lub wysunięte do przodu, dzięki czemu wzór zyskuje bardzo przestrzenny charakter.

Fototapety 3d to rozwiązanie o wielu zaletach. Nie tylko powiększy optycznie metraż, czego nie jest w stanie zrobić standardowa fototapeta, ale także wprowadzi do wnętrza wyrazisty akcent dekoracyjny, który od razu przyciągnie wzrok. Jeśli szukacie niepowtarzalnej ozdoby, to właśnie ona!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij