Czym jest lakierowanie proszkowe i kiedy się przydaje?

Lakierowanie proszkowe to jedna z najbardziej popularnych metod malowania metalu. Sprawdza się na wielu płaszczyznach, a mianowicie przy pokrywaniu powierzchni metalowej wybranym kolorem lub jej całkowitej renowacji. Oczywiście cała procedura musi przebiec bardzo starannie i z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad. Taka metoda lakierowania często nazywana jest malowaniem na sucho.

Lakierowanie proszkowe – co o nim wiadomo i jak przebiega?

Jedną z podstawowych informacji dla zainteresowanych użytkowników jest to, że podczas lakierowania proszkowego nie korzysta się z wody. Farba nakładana jest na wskazaną powierzchnię pod postacią proszku. Zazwyczaj w jego składzie można znaleźć naelektryzowane cząstki farby. Farba może być nanoszona na całe konstrukcje, ale również jej poszczególne części. Utrzymuje się na nich dzięki siłom elektrostatycznym.

Z lakierowania proszkowego korzysta się na bardzo szeroką skalę, m.in. w branży motoryzacyjnej, meblarskiej, dekoracyjnej, ogrodniczej i reklamowej. Kluczowe jest to, aby cała usługa została przeprowadzona na odpowiednio wysokim poziomie. Z racji tego czuwają nad tym doświadczeni profesjonaliści. Proces składa się z trzech podstawowych etapów:

  • przygotowanie podłoża – musi być bardzo precyzyjnie oczyszczone (mechanicznie lub chemicznie),
  • nałożenie farby – wykorzystuje się do tego natrysk elektrokinetyczny lub elektrostatyczny,
  • utwardzenie farby – nieocenioną rolę pełni w tym procesie piec lakierniczy (utwardzanie trwa około 20 minut, a temperatura w piecu dochodzi do 200 stopni Celsjusza).

Z pewnością cała ta procedura nie jest zbyt skomplikowana, ale wymaga pewnych umiejętności, aby była przeprowadzona bezawaryjnie.

Lakierowanie proszkowe – kiedy może się przydać?

Decydując się na profesjonalne lakierowanie proszkowe Warszawa warto mieć świadomość tego, że ta metoda malowania metalowych powierzchni sprawdzi się np. przy lakierowaniu listew dekoracyjnych, zderzaków i felg. Z jej pomocą swobodnie zmieni się wygląd swojego samochodu czy też ożywi się aranżowane wnętrze. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby lakierowanie proszkowe było wykorzystane na meblach ogrodowych czy też w ekspozycjach reklamowych. Taka usługa okazuje się strzałem w dziesiątkę podczas malowania maszyn rolniczych. Jak widać malowanie na sucho cieszy się bardzo dużą popularnością, a na szczególne uznanie zasługuje w tym zakresie wszechstronność zastosowania. Warto się do tego przekonać, zwłaszcza że ta usługa wcale nie powinna być zbyt kosztowna. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij