czym jest styrobeton

Czym jest styrobeton?

Budownictwo naprawdę intensywnie się rozwija. Dostępne są coraz to nowsze materiały budowlane, które posiadają doskonałe właściwości. Zalicza się do nich między innymi styrobeton, który jest lekkim betonem posiadającym właściwości termiczne i akustyczne. Do jego produkcji wykorzystywany jest granulat styropianowy, cement, woda, a także rozmaite dodatki. Obecnie coraz częściej jest on wybierany zamiast tradycyjnego styropianu. Wykorzystuje się go do wykonywania zarówno podłóg, jak i dachów.

1.Dlaczego styrobeton to dobry wybór?

2.Kiedy warto sięgnąć po styrobeton?

Dlaczego styrobeton to dobry wybór?

Mieszanka granulatu styropianowego, czyli styrobeton to materiał budowlany, który warto poznać bliżej. Wspomnieliśmy we wstępie, jakie są właściwości styrobetonu. To właśnie właściwości gotowego produktu sprawiają, że styrobeton jest materiałem budowlanym, po który warto sięgnąć między innymi na etapie podbudowy termoizolacyjnej. Jeśli zdecydujesz się go wykorzystać, możesz mieć pewność, że Twój dom będzie doskonale zaizolowany. Jest on zdecydowanie lepszym izolatorem termicznym niż inne dostępne obecnie na rynku materiały. To oznacza, że ci, którzy postawili na ten materiał będą cieszyć się mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Jest to rozwiązanie, które w nowoczesnym budownictwie sprawdza się naprawdę dobrze. Obecnie coraz trudniej na placu budowy nie znaleźć tego popularnego materiału.

Warto zastosować wylewkę styrobetonową, jeśli zależy Ci również na izolacji dźwiękowej. Jeśli Twój dom jest piętrowy, wylewka styrobetonowa na piętrze to bardzo dobry wybór. Jest to skuteczna warstwa tłumiąca, która nie obciąży konstrukcji budynku. Zwykłe konstrukcje podłogowe nie są w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Jest to też świetne lekkie wypełnienie stropów, które świetnie sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Skutecznie ogranicza on też powstawanie mostów termicznych. Pod tym względem sprawdza się o wiele lepiej niż tradycyjny beton. Jako alternatywa tradycyjnego betonu świetnie stabilizuje podłoże, szybko wiąże i błyskawicznie schnie. Doskonale sprawdza się w przypadku wylewek podłogowych. Jeśli produkt ten Cię zainteresował, wejdź na https://www.termolit.pl/styrobeton.html.

Kiedy warto sięgnąć po styrobeton?

Właściwości styrobetonu sprawiają, że warto po niego sięgnąć wówczas, gdy planujesz wyrównanie podłoża pod jastrych:

  • cementowy;
  • anhydrytowy;

Z uwagi na to, że jest on doskonałym izolatorem termicznym świetnie sprawdza się jako ocieplenie stropu i wielu innych elementów konstrukcyjnych budynku. Jeśli planujesz renowację starego stropu bądź dachu, gotowy styrobeton jest naprawdę bardzo dobrym wyborem. To lekka termoizolacja, która zniesie nawet intensywne użytkowanie. Warto dodać, że świetnie sprawdza się on do wykonywania wypełnienia wokół instalacji, a także różnego rodzaju przewodów. Zapewnia im solidną ochronę.

Nowoczesne materiały budowlane sprawdzają się naprawdę świetnie. Ten, który zaprezentowaliśmy w naszym artykule doskonale sprawdza się niezależnie od konstrukcji budynku. Wylewkę styrobetonową można wykonać w różnych sytuacjach, a uzyskany efekt będzie naprawdę satysfakcjonujący. Decydując się ka zakup styrobetonu warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej, na przykład czym jest styrobeton, kiedy nie należy stosować styrobetonu albo jakie posiada właściwości sytobeton.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij