Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną

Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną?

Czy obawiasz się tego, że w najbliższym czasie koszty energii elektrycznej znacznie wzrosną? A może chcesz się przyczynić do tego, żeby w naszym kraju energia elektryczna pochodziła ze źródeł ekologicznych? W takim razie powinieneś zastanowić się nad instalacją fotowoltaiczną!

Jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają swój dom – w przypadku zamieszkania np. w bloku wykorzystanie takiej instalacji może być znacznie trudniejsze, jednak niekoniecznie niemożliwe. Skupmy się jednak na rozwiązaniach skierowanych stricte dla domów.

Czym są panele fotowoltaiczne?

Przede wszystkim, nie powinniśmy mylić ich z panelami słonecznymi. Te służą do podgrzewania wody użytkowej w domu za pomocą energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne oferują znacznie szersze możliwości – ich zadaniem jest przemiana energii słonecznej w prąd elektryczny. Dzięki temu możemy w prosty i wygodny sposób obniżyć koszty wykorzystywania wszystkich urządzeń elektrycznych w naszym domu. Panele fotowoltaiczne wykonane są z krzemu, a same instalacje możemy podzielić głównie na dwa rodzaje.

Instalacje on-grid

To rodzaj instalacji, które są najbardziej powszechne w naszym kraju. Ich działanie polega na tym, że w trakcie dnia instalacja produkuje energię, która jest wykorzystywana przez wszystkie urządzenia w danym domu, natomiast cała nadwyżka, która zostaje wyprodukowana – zostaje przesłana i odsprzedana do sieci energetycznej. Dzięki takiej nadwyżce możemy obniżyć koszty naszych rachunków. Pamiętajmy – one całe czas będą występować, ponieważ urządzenia elektryczne działają również w nocy. Dzięki takiej instalacji jesteśmy pewni, że same nadwyżki nie przepadają i osiągamy z nich ciągłe korzyści, niezależnie od tego, jakie zużycie energii elektrycznej posiadamy danego dnia lub ile prąd zostaje wyprodukowanego przez panele fotowoltaiczne.

Instalacje off-grid

Instalacja tego typu różni się tym, że nadwyżki nie są wysyłane do sieci, lecz magazynowane w specjalnych akumulatorach. Dzięki temu w trakcie nocy nadwyżki te mogą być wykorzystywane, trzeba jednak pamiętać, że taka instalacja jest kosztowniejsza, właśnie ze względu na specjalne akumulatory. W przypadku domków letniskowych czy domów, które nie posiadają stałego podłączenia do sieci energetycznej, takie rozwiązanie będzie po prostu idealne – pomimo ograniczeń możemy mieć stały dostęp do energii elektrycznej!

Czemu warto się zdecydować?

Powodów jest naprawdę wiele. Po pierwsze, posiadacz instalacji fotowoltaicznej staje się niezależny od zmian ceny prądu – nawet jeżeli będzie wykorzystywana energia z sieci, to będzie to tylko niewielki procent. Dodatkowo, taka instalacja to czysta oszczędność. Decydując się na sprzęt wysokiej klasy, chociażby taki, jaki oferowany jest przez firmę Perfekt CO, stajemy się właścicielami sprzętu, który skutecznie będzie wytwarzał dla nas energię elektryczną przez naprawdę wiele lat. O ile sama instalacja może okazać się kosztowna, to warto zwrócić uwagę na to, że po latach instalacja spłaci się sama i w tym momencie właśnie będzie ona produkował dla nas energię zupełnie za darmo! Do tego, pamiętajmy, że posiadając taką instancję przykładamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia w naszym kraju – w końcu świadomie decydujemy się na wykorzystywanie energii elektrycznej z odnawialnych jej źródeł.

Czy taka instalacja sprawdzi się u każdego?

Nie można ukrywać, że instalacje tego typu pod względem wydajności sprawdzają się różnie, w zależności, chociażby, od nasłonecznienia danej posesji, ilości drzew w okolicy domu, rodzaju dachu czy jego stopniu nachylenia lub kierunkowi, w który jest skierowany. Warto więc zdecydować się na wsparcie profesjonalistów. Do takich na pewno należą pracownicy firmy Perfect CO. Każdy z ich pracowników będzie umieć ocenić, czy taka instalacja w naszym przypadku będzie opłacalną inwestycją.

Pracownicy pomogą też dobrać optymalną moc instalacji, dodatkowo zdecydować się na instalację on-grid lub off-grid. Decydując się na ich usługi, będziemy też pewni, że zostanie nam zaoferowany sprzęt najwyższej klasy, który przez długie lata będzie produkował dla nas energię.

Jeżeli ktoś nie jest pewny, czy to rozwiązanie dla niego lub zastanawia się jaka moc instalacji byłby optymalna (oraz oczywiście, jakie byłyby jej koszty) – również zachęcamy do kontaktu z Perfekt CO.

Gwarantujemy, że będzie to słuszna decyzja!

panele fotowoltaiczne w Krakowie

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij