Dobieramy stelaż podtynkowy

W niektórych ubikacjach warto zastanowić się nad wymianą muszli klozetowej, jak i kompletną zmianę systemu działania takiego miejsca. W wielu nowoczesnych mieszkaniach ludzie, zgadzają się na zastosowanie ukrytej instalacji WC, dzięki czemu jesteśmy w stanie to zrobić pod warunkiem, że wybierzemy właściwy stelaż. Należy pamiętać, że wybór takiego elementu ma znaczenie. Musimy wybrać czy stelaż ma być wykonany w zabudowie lekkiej czy też ciężkiej.

Tego typu decyzja uzależniona jest głównie od tego, jaką posiadamy konstrukcję ściany. Jeśli w naszej toalecie występują stosunkowo cienkie ściany, to nie możemy wstawić tak stelażu z ciężką zabudową, ponieważ istnieje zagrożenie, że ściana będzie zbyt obciążona, co grozi nawet zawaleniu się pewnych elementów muru, pod wpływem działania ciężaru miski WC.

Właściwe wykonanie stelażu

Stelaże podtynkowe na pewno sprawdzają się w praktycznym zastosowaniu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na odpowiednią konstrukcję szkieletową. Ogólnie rzecz biorąc, stelaż zawsze jest montowany za pomocą kotew bezpośrednio do ścianki, a dopiero w późniejszym czasie, stosuje się określony stelaż, który najczęściej pokrywa się płytami gipsowo-kartonowymi, które nie są żądnym obciążeniem dla ścian. W starszym budownictwie, ściana jest o wiele grubsza i dzięki temu można bez problemu zastosować cięższe stelaże, które również mogą być ukryte w ścianie. Większa nośność ściany murowanej, zwiększa nasze możliwości działania. W małych łazienkach taki zabieg ma duże znaczenie, ponieważ dzięki temu zwiększa się ogólna funkcjonalność takiego pomieszczenia. W niektórych łazienkach miejsce na toaletę jest tylko wydzieloną strefą, dlatego nie zawsze mamy do czynienia z pojedynczym pomieszczeniem, na co należy zwrócić uwagę.

Pamiętajmy, że dzisiaj każde rozwiązanie, pozwalające na zastosowanie systemu stelażowego, może mieć znaczenie praktyczne dla pomieszczenia WC. Stelaż to przede wszystkim najlepszy sposób na zagospodarowanie wolnego miejsca , dzięki czemu mamy możliwość umieszczenia muszli klozetowej w narożniku, ale do tego celu potrzebujemy narożnego stelaża.

Adaptacja każdego pomieszczenia

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, jesteśmy w stanie skutecznie adaptować naszą łazienkę, do naszych własnych potrzeb, toaleta powinna być ukryta, ponieważ w ten sposób muszla klozetowa zajmuje o wiele mniej miejsca niż normalnie. Oczywiście jest to tylko jedno z rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować. Wybór w tym przypadku jest bardzo duży i zróżnicowany, więc na upartego, każdy znajdzie coś dla siebie. Liczy się to, aby umiejętnie korzystać z wszystkich rozwiązań, jeśli mamy taką możliwość. Najlepiej jednak przeanalizować cały projekt i po prostu wybrać jedno ale dobre rozwiązanie. Istnieje wiele możliwości, ale wiele zależy od stanu naszego budynku. Wykonanie niektórych konstrukcji, czy też stelażu podtynkowego może okazać się niemożliwe.

Problemy można rozwiązać

Tego typu problemy mogą pojawić się w nieco starszych kamienicach, gdzie tego typu zmiany, mogłyby doprowadzić do problemów z całą konstrukcją nośną ściany. Oczywiście nie należy tego żaden sposób stosować w każdej sytuacji, ponieważ każdy przypadek rządzi się własnymi prawami. Tak naprawdę to liczy się umiejętne wykonanie projektu, a reszta będzie dla nas dziecinna prosta. Wiele osób wiąże dużą nadzieje z tego typu instalacją i szczerze mówiąc, nie są one bezpodstawne. Oszczędność wolnej przestrzeni to gigantyczny plus, który w tym przypadku, faktycznie jest potrzebny. Na pewno każdy doceni funkcjonalność takiego wyboru.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij