Drony przemysłowe – na jakie parametry warto zwrócić uwagę? 4 porady dla profesjonalistów

Drony przemysłowe od kilku dobrych lat zrewolucjonizowały gospodarkę i ułatwiają wykonywanie zadań niemożliwych, a co najmniej zapewniają duże oszczędności przy wzroście wydajności. Jednak kluczem do sukcesu jest wybór drona odpowiedniej jakości. Jaki dron przemysłowy będzie najlepszy? Sprawdźmy, które elementy biorą pod uwagę eksperci.

Wytrzymałość i żywotność drona przemysłowego

Dron przemysłowy to urządzenie, które niejednokrotnie pracuje w trudnych warunkach atmosferycznych, nocą, podczas silnego wiatru lub niskiej temperatury. Nic w tym dziwnego, że urządzenia do zadań specjalnych muszą cechować się odpowiednią wytrzymałością na tego typu przeciwieństwa. Szukając odpowiedniego drona, warto zweryfikować jego klasę szczelności, a także ogólną wytrzymałość. Dron przemysłowy powinien być odporny na potencjalne uderzenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Coraz częściej w dronach przemysłowych, takich jak Mavic 3 Thermal stosuje się zaawansowany system alertów zbliżeniowych. Na czym to polega? Dron, dzięki szerokokątnym soczewkom identyfikuje i unika każdej przeszkody, a także w inteligentny sposób redukuje prędkość podczas złych warunków. Z takim systemem możemy być spokojni o długą żywotność urządzenia.

Zasięg drona połączony z pojemnym akumulatorem

Każdy dron posiada ograniczony zasięg, a także czas pracy. Dlatego też, chcąc wykorzystać maksymalny potencjał nowoczesnych technologii w przemyśle i rolnictwie, warto postawić na urządzenie, które wykona swoje zadanie na jednym ładowaniu bez względu na rozmiar obszaru do skanowania.

Drony dostępne pod adresem dji-tpi.com.pl są w stanie przeskanować nawet kilkadziesiąt hektarów obszaru podczas pracy na jednym ładowaniu. To ogromna oszczędność czasu i znaczący wzrost efektywności realizowanych procesów biznesowych.

Łatwość obsługi drona przemysłowego

Każdy z nas musiał stanąć przed wyzwaniem poprowadzenia drona pierwszy raz w życiu. Nie ma się co oszukiwać – obsługa najprostszego drona to duży problem dla nowicjuszy, nie mówiąc już o dronach przemysłowych, wartych kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, wyposażonych w szereg nowoczesnych technologii.

Dlatego tak ważne jest, by sprzęt był relatywnie prosty w obsłudze i intuicyjny. Warto zweryfikować funkcjonalność drona właśnie pod kątem łatwości obsługi. Na szczęście większość zaawansowanych maszyn ma wbudowane czujniki przeciwdziałające nagłemu uderzeniu o ziemię. To istotne, by już od samego początku dron był łatwy w obsłudze – to zapewni wartość dodaną nawet pierwszego dnia po zakupie.

Wysoka jakość obrazu i zdjęć

Drony przemysłowe w dużej mierze służą wykonywaniu precyzyjnej dokumentacji fotograficznej – terenów inwestycyjnych, obszarów rolniczych lub budynków będących w budowie. By dron zapewniał optymalną użyteczność, bardzo ważne jest, by oddawał on do naszej dyspozycji bardzo wysoką jakość obrazu.

W przypadku dronów przemysłowych, urządzeń z najwyższej półki w technologii dronowej, nie musimy martwić się o to. To sprzęt, w którym wbudowane zostały zaawansowane technologie zapewniające najwyższą jakość obrazu i rozdzielczość pozwalającą na podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o efekty pracy urządzenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij