Drzwi wewnętrzne - Twój wybór, nasze porady - czym się kierować wybierając drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne – Twój wybór, nasze porady – czym się kierować wybierając drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne w pomieszczeniach mieszkalnych izolują od hałasu, oddzielają wizualnie jedną przestrzeń od drugiej oraz pomagają zachować prywatność i intymność poprzez fizyczne i symboliczne wydzielenie pomieszczeń. Wyboru drzwi nie należy bagatelizować – źle dobrane, niełączące się integralnie z resztą mieszkania mogą powodować estetyczny niedosyt. Poniżej przedstawiamy poradnik firmy Hörmann, o tym czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych.

Na co zwracać uwagę wybierąc drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Przy zakupie drzwi wewnętrznych zwróć szczególną uwagę na rodzaj drzwi i ościeżnicy, materiał z którego jest wykonane skrzydło drzwi, rodzaj wkładu drzwiowego oraz oczywiście wygląd. Firma Hörmann oferuje drzwi przesuwane oraz klasyczne skrzydłowe. Skrzydła drzwi mogą być wykonane ze szkła lub drewna, ościeżnica zaś ze stali lub drewna. Wkadów drzwiowych do wyboru jest cztery – podejmując decyzje zwróć uwagę na to jaką akustyczną izolacyjność oczekujesz oraz jak często drzwi będą używane. Wkład płyta wiórowo-otworowa jest odpowiedni dla tych, którzy nie potrzebują masywnych i porządnie izolujących drzwi, Ci zaś którzy potrzebują trwałych, wytrzymałych i chroniących od hałasu drzwi, niech zdecydują się na plaster miodu lub drzwi z pełnej płyty wiórowej.

Wygląd drzwi

Jeśli chodzi o design drzwi, firma Hörmann oferuje drzwi wewnętrzne w kilku podstawowych liniach – BaseLine, Coneptline, Designline w zależności od upodobań wybierających. BaseLine charakteryzują się elegancją, prostotą, uniwersalnością, ponadzasowym pięknem. Linia ConceptLine zadowoli tych, którzy lubią dużą swobodę tworzenia i chcą niejako „stworzyć” swój własny projekt drzwi w jedną całość, gdyż niektóre elementy tych drzwi mogą być dowolnie łączone, na przykład powierzchnia matowa lub błyszczącą, z kolorem białym lub z antracytowym. Wszystkie drzwi w tej lini są trwałe i wysokiej jakości. Modele DesignLine kierowane są dla „marzycieli” osób wysoko wartościujących nowoczesne wzornictwo z zachowaniem klasycznej linii. Przeglądaj modele w tej serii, znaleźć można wiele produktów o kolorowych powierzchniach z elementami stali nierdzewnej, miejsami przeszklone, wykończone naturalnymi drewnianymi okleinami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij