Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Panuje w nich porządek, nawet najmniejszy dodatek ma swoje miejsca, dąży się tam także do zachowania możliwie dużej ilości wolnej przestrzeni. W tak urządzonych pomieszczeniach praktyczne wykładziny są zastępowane przez stylowe dywany w nowoczesnym stylu. Jak wybrać ten najlepszy do stworzonej przez siebie aranżacji?

Dywany w minimalistycznym duchu

Minimalistyczne dywany są obecnie najmodniejsze. Wyróżniają się albo jednobarwnością, albo też wzornictwem sprowadzonym do figur geometrycznych. Tak wykonane modele pasują idealnie do wnętrz urządzonych zgodnie z zasadami stylu nowoczesnego. Stanowią wyrazisty dodatek, często narzucający odbiór całego pomieszczenia. Zdarza się jednak, że dywany łagodniej komponują się ze ścianami i meblami. Nie narzucają się domownikom i gościom, ale stanowią spójny element przemyślanej oraz dopracowanej aranżacji wnętrz.

Za najprostsze, najbardziej uniwersalne rozwiązanie postrzegane są dywany w stonowanych kolorach. Można zastosować którąś z barw pastelowych lub zdecydować się na ponadczasową, niezwykle stylową szarość. Tak wykonany dywan posłuży jako baza różnych aranżacji. Poleca się go zatem przede wszystkim tym, którzy lubią ciągle coś zmieniać w swoich wnętrzach. W takim wypadku oryginalne dywany nie sprawdzają się, ponieważ decydują o ogólnym charakterze wnętrza. Licząc na realne aranżacyjne zmiany, trzeba byłoby zacząć od przykrycia podłogi czymś innym. A tak ma się minimalistyczny dywan, który można dopasować do różnych dodatków czy mebli. Wybierając ten z wysokiej jakości włókien, dodatkowo dba się o świetny wygląd wnętrza na długie lata.

Nowoczesne dywany, zmieniające odbiór pomieszczenia

Akcenty wykonane z czerwonych, błękitnych czy żółtych włókien dodają energii surowym nowoczesnym wnętrzom. – W ofercie posiadamy zarówno  dywany wielokolorowe, jak i stylowe modele jednobarwne. Taka różnorodność daje klientom wybór oraz pozwala im jeszcze lepiej dopasować pokrycie podłogi do swoich potrzeb – informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante.pl.

Szeroki wybór dywanów znajdziesz na stronie: https://dywante.pl/dywany/

Najbardziej charakterystyczne są dywany wykonane z wielu dynamicznych kolorów, zestawionych ze sobą w mniej lub bardziej wyraziste wzory. A także produkty w chłodnych barwach, jak chociażby jasne odcienie żółtego, krzykliwa pistacjowa zieleń czy bardzo energetyczny pomarańczowy. Skorzystanie z jednego z tych wariantów kolorystycznych poleca się autorom zimnych w odbiorze aranżacji.

Podążając za wskazówkami stylu nowoczesnego dosyć łatwo osiągnąć taki surowy i chłodny efekt. Kiedy wykończono już ściany i podłogi, a także dobrano meble, jedyną dostępną opcją jest ocieplenie aranżacji żywszymi dodatkami. Dywany w takiej roli mają szansę się sprawdzić. Z pomocą jednego wyrazistego akcentu uda się zmienić wygląd pomieszczenia. Jeżeli natomiast nie do końca wiadomo, na jaki kolor się zdecydować, warto skontaktować się z profesjonalnym projektantem wnętrz lub przedstawicielem dobrego sklepu z dywanami. Na pewno coś doradzi.

Powrót do dawnych trendów

Nieco przewrotnie mianem dywanów nowoczesnych bywają ostatnim czasy określane także te utrzymane w stylu vintage. Postarzane modele dobrze komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Dodają im przytulnego charakteru, przy okazji stanowiąc oryginalny dodatek. Styl nowoczesny chętnie sięga po takie dywany, ponieważ pomagają stworzyć oryginalną, jedyną w swoim rodzaju aranżację. Poszukiwanie własnych pomysłów jest natomiast jedną z podstawowych zasad wyposażania wnętrz nowoczesnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ