Filtracja wody w świecie – jak brak czystej wody wpływa na zdrowie ludzi?

Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, ale niestety nie wszędzie na świecie jest ona czysta i bezpieczna do spożycia. Niska jakość wody ma ogromny wpływ na zdrowie ludzi i jest jednym z największych problemów zdrowotnych na świecie.

Brak czystej wody przyczyną wielu chorób

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) brak dostępu do czystej wody, zarówno do picia, jak i higieny osobistej, jest jednym z głównych czynników zwiększających ryzyko rozwoju niebezpiecznych chorób zakaźnych. W niektórych regionach świata, jak na przykład w Afryce Subsaharyjskiej, ponad połowa ludności boryka się z tym problemem. Taka sytuacja sprawia, że w skrajnych przypadkach ludzie są zmuszeni do korzystania z brudnej wody ze stawów, rzek i innych źródeł, które są zanieczyszczone bakteriami, wirusami i chemikaliami.

Innym regionem, w którym skutki picia zanieczyszczonej wody niosą katastrofalne konsekwencje dla ludzkiego zdrowia jest Azja Południowa. W krajach takich jak Indie, Pakistan i Bangladesz, brak czystej wody do picia jest główną przyczyną występowania chorób, jak na przykład cholera czy dur brzuszny

Według raportu opublikowanego przez organizację UNICEF z powodu braku dostępu do czystej wody na świecie, co roku umiera ponad 800 000 dzieci poniżej piątego roku życia.

Skutki picia zanieczyszczonej wody – nie tylko zdrowotne

Głównym skutkiem braku czystej wody jest pogorszający się stan zdrowia. Nie jest to jednak jedyne negatywne następstwo. Zanieczyszczona woda może również wpływać na opóźnienie w rozwoju u dzieci i prowadzić do niedożywienia. Co więcej, brak czystej wody wpływa także na edukację, ponieważ dzieci z ubogich regionów spędzają więcej czasu na zdobywaniu wody niż na nauce w szkole.

Aby poprawić sytuację, wiele organizacji na całym świecie pracuje nad dostarczeniem czystej wody do ludzi w potrzebie. Są to przede wszystkim organizacje non-profit, których głównym celem jest poprawa zdrowia i jakości życia w miejscach z brakiem dostępu do czystej wody m.in. poprzez budowę infrastruktury sanitarnej.

Jak zadbać o czystą wodę w domu?

Mając świadomość niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia w wodzie, instalacja filtra w domu jest oczywistością. Jeśli szukasz urządzeń, dzięki którym będziesz mógł się cieszyć zdrową i czystą wodą każdego dnia, odwiedź sklep MojaWoda.com. W naszej ofercie znajdziesz filtry osmotyczne (ze zbiornikiem lub bez), zmiękczacze, odżelaziacze, wkłady filtrujące, lampy UV, jonizatory i wiele innych sprzętów do filtracji wody.

Pamiętaj, że w zdrowym ciele… zdrowa woda!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij