Fototapety do biura – co wybrać i dlaczego warto?

Planujesz aranżację biura? Sposób, w jaki wykończysz firmowe wnętrza będzie miał ogromny wpływ na efektywność Twojej pracy oraz jakość pracy Twojego zespołu. Musisz równocześnie pamiętać, że biuro jest także wizytówką Twojego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – powinno wzbudzać pozytywne emocje u odwiedzających Cię kontrahentów. Meble? Funkcjonalne i trwałe, wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz optymalnie dopasowane do wnętrza i Twojej specjalizacji. Podłogi? Solidne, wytrzymałe i odporne na ścieranie oraz bezproblemowe do utrzymania w nienagannej czystości. Ściany? Tutaj rozwiązań jest sporo, ale najlepsze… jest tylko jedno: fototapety! Fototapety na ścianę do biura to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością. Umożliwiają wykonanie maksymalnie oryginalnej aranżacji, w 100% dopasowanej do wielkości ściany oraz charakteru branży, w której działasz. Jakie fototapety do biura wybrać?

Postaw na fototapety biurowe najwyższej jakości!

Słyszysz fototapety i majaczy Ci przed oczami jeleń na rykowisku, który stanowił wątpliwą ozdobę salonu babci i dziadka? Mrugnij kilka razy! Nowoczesne technologie oraz najwyższej jakości materiały pozwalają współczesnym producentom fototapet tworzyć w tej kategorii produkty Premium. Współczesne fototapety do biura, a także dowolnych wnętrz prywatnych i komercyjnych wyróżniają się bezkonkurencyjną jakością, i stabilnością wizualną, ponadprzeciętną funkcjonalnością oraz precyzyjnym dopasowaniem dzięki możliwości zamówienia produktu na wymiar.

Papier lateksowy jako baza

Bazą najnowocześniejszych fototapet jest papier lateksowy. To wyselekcjonowany przez specjalistów optymalny rodzaj podłoża dla tego rodzaju produktów! Gwarantuje idealne odwzorowanie kolorów i detali projektu, z zachowaniem głębi barw i widoczności szczegółów. Jest również trwałym nośnikiem nadruków, które nie odbarwiają się i nie blakną.

Grafika w jakości HD

Papier lateksowy zadrukowywany jest w jakości HD z wykorzystaniem technologii druku UV. To jedna z najbardziej zaawansowanych metod druku cyfrowego. Polega na napylaniu na wybrane podłoże farb polimerowych i ich utwardzaniu światłem ultrafioletowym. Nadruki na papierze lateksowym realizowane są za pomocą ploterów rolowych (papier podawany jest z rolki / wałka, co umożliwia tworzenie maksymalnie długich i szerokich brytów fototapety. Druk cyfrowy gwarantuje wydruk w jakości HD!

Warstwa ochronnego laminatu

Po wykonaniu nadruku fototapety są laminowane. Laminat będący pochodną laminatu podłogowego zapewnia produktowi wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, wodę i różnego rodzaju zabrudzenia. To cecha szczególnie ważna w kontekście fototapety na ścianę do biura! Tak zaaranżowana ściana będzie bezproblemowa do utrzymania w czystości (można ją zmywać na mokro i dezynfekować!), a możliwość jej przypadkowego uszkodzenia zredukowana do minimum.

Wybierz motyw fototapety na ścianę do biura

Wiesz już, że fototapeta biurowa to trwałe, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie aranżacyjne na ściany firmowych pomieszczeń. Ale najlepsze dopiero przed Tobą! Fototapety do biura mogą wyglądać dokładnie tak, jak chcesz i elegancko eksponować absolutnie każdy Twój pomysł na wykończenie pomieszczenia.

Jaki motyw na fototapetę biurową wybrać? Właściciele biur najczęściej decydują się na zdjęcia lub grafiki bezpośrednio związane z rodzajem prowadzonych przez nich działalności.

Oto kilka przykładów:

  • biuro inżyniera specjalizującego się w projektowaniu mostów – grafika / zdjęcie projektu, zdjęcie mostu lub zbliżenia wybranego elementu konstrukcyjnego mostu
  • biuro spółki działającej w branży spożywczej – zdjęcia plantacji, pól upranych lub np. owoców i warzyw, butelek z sokami itp.
  • biuro piekarni – zdjęcia prezentujące proces produkcji wypieków, zdjęcia pokazujące składniki wypieków (np. artystyczne zdjęcie mąki) czy fotografie eksponujące gotowe produkty piekarnicze lub cukiernicze
  • biuro kliniki medycznej – zdjęcia nawiązujące do zdrowego stylu życia, prezentujące medyków podczas wykonywania obowiązków zawodowych, wybrane narzędzia czy kojące widoki, które będą pozytywnie oddziaływać na samopoczucie pacjentów
  • biuro firmy rekrutacyjnej – fotografie osób w sytuacjach biznesowych, podpisujących kontakty, ściskających sobie dłonie itp.

Alternatywą dla tych najpopularniejszych wyborów mogą być uniwersalne fotografie prezentujące krajobrazy naturalne, miejskie i przemysłowe, a także abstrakcyjne grafiki w kolorach pasujących do danego biura. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by fototapeta w biurze prezentowała dowolne firmowe materiały marketingowe, np. logo przedsiębiorstwa, jego nazwę, zdjęcia fabryki czy sklepów…

Fototapety biurowe? Najlepiej na wymiar i z montażem!

Miarą sukcesu dobrej aranżacji każdego wnętrza jest zamówienie produktów na wymiar i z profesjonalnym montażem. Ta zasada dotyczy również fototapet biurowych!

Możliwość zamówienia fototapety na ścianę do biura na wymiar gwarantuje optymalne zagospodarowanie ściany, bez konieczności zawierania jakichkolwiek aranżacyjnych kompromisów. Dodatkowo fototapeta do biura na wymiar umożliwia takie zaplanowanie położenia kluczowych elementów na ścianie, by finalny efekt estetyczny nie został zaburzony przez znajdujące się na ścianie włączniki, kontakty czy skrzynki z alarmem itp.

Podsumowanie

Fototapety na ścianę do biura są nowoczesnym rozwiązaniem aranżacyjnym, które umożliwia optymalne wykończenie wnętrza i pełną personalizację. Za satysfakcjonującym efektem wizualnym stoi doskonałej jakości papier lateksowy, druk UV w jakości HD oraz laminacja fototapety. Fototapeta biurowa może wyglądać dokładnie tak, jak zaplanujesz i eksponować zarówno motywy związane z rodzajem prowadzonej przez Ciebie działalności, jak i efektownie ozdabiać wnętrze za pomocą uniwersalnych krajobrazów czy abstrakcyjnych grafik.

Za pomoc w przygotowaniu tekstu dziękujemy Panu Marcinowi Krakowiakowi, współwłaścicielowi marki D-POS. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań skrojonych na miarę potrzeb Twojego biznesu, takich jak nowoczesne fototapety do biura.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij