Przyjazna aura za oknem i rosnące temperatury to znak, że czas przygotowywać się do otwarcia sezonu grillowego. Aromatyczne dania przyrządzane na świeżym powietrzu gwarantują zupełnie inne doznania smakowe niż posiłki przygotowywane w kuchni. Dla wielu miłośników tego sportu samo grillowanie dań jest źródłem ogromnej satysfakcji i staje się wręcz rodzinną tradycją. Jaki grill wybrać, aby móc cieszyć się wyśmienitym smakiem potraw i prostotą użytkowania jak najdłużej?

Zalety grilla gazowego 

Jeśli chodzi o grillowanie w ogrodzie naszym zdaniem idealnie nadają się do tego urządzenia zasilane gazem. Wygoda, kontrola i smak to trzy kluczowe korzyści jakie zyskujesz wybierając grill gazowy. To idealne rozwiązanie na spontaniczną kolację ze znajomymi w ogrodzie lub pyszny obiad po ciężkim dniu w pracy. Wystarczy wcisnąć przycisk i po kilkunastu minutach rozpocząć grillowanie. Grille gazowe szybko nagrzewają się i utrzymają wysoką temperaturę, dlatego czas przyrządzania będzie optymalny. Wysoka temperatura sprawia, że białko mięsa szybko się ścina i  równie szybko zamykają się pory w zewnętrznej części mięsa, dzięki czemu jest ono idealnie kruche i soczyste. Grillowanie na gazie daje Ci także możliwość dokładnej kontroli temperatury, tak abyś uzyskał pożądany smak i stopień wysmażenia. Samo czyszczenie urządzenia po użyciu jest szybkie i nie nastręcza trudności.

Broil King to jakość i tradycja w nowoczesnym wydaniu

Grill gazowy Broil King to wybór na lata. Kanadyjska marka istnieje na rynku ponad 35 lat i niezmiennie oferuje grille i akcesoria do grillowania, które trafiają zarówno w gusta hobbystów jak i profesjonalistów. Produkty Broil King wyróżniają się solidnym wykonaniem, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz ciekawym designem. Grille gazowe Broil King posiadają innowacyjny system grillowania, ceniony ze względu na zastosowane niezawodne rozwiązania konstrukcyjne i technologie.

Grille ogrodowe Broil King są projektowane i stale ulepszane przez profesjonalistów, dlatego zawierają wiele przydatnych funkcji, które czynią grillowanie znacznie prostszym, przyjemniejszym i bardziej przewidywalnym. Wybierając tego grilla masz pewność co do jakości użytych materiałów i solidności wykonania. 

Główne zalety tego grilla to:

  • Obszerny piekarnik zwiększający wydajność grillowania – zmniejsza utratę ciepła, zwiększa cyrkulację i równomierność jego rozprowadzania a także przyczynia się do wydłużenia żywotności podzespołów oraz zmniejsza ryzyko przypalenia potraw,
  • Dwustronny żeliwny ruszt – użycie rusztu w pozycji rynienkowej pozwala zbierać soki z jedzenia, które odparowując dodają potrawom niepowtarzalnego smaku; pozycja stożkowa ułatwia natomiast przyrządzenie steka z charakterystyczną „kratką”,
  • System Flav-R-Wave – w wyniku odparowywania tłuszczu nadaje grillowanym potrawom wyrazisty smak, dodaje im aromatu i poprawia soczystość; aromatyzer ochrania też palniki przed zatykaniem i uszkodzeniem oraz ułatwia utrzymanie grilla w czystości,
  • precyzyjna kontrola temperatury- grille Broil King są wyposażone w wielostopniowe zawory znajdujące się pod pokrętłami sterującymi Sensi-Touch. Dzięki nim możesz bardziej precyzyjnie kontrolować temperaturę oraz sterować strefami ciepła.
  • Palniki Dual-Tube – średnica i konstrukcja tych palników poprawia dystrybucję ciepła oraz umożliwia szybsze nagrzewanie. Budowa palników Dual-Tube sprawia, że są one bardziej efektywne ni palniki o standardowej budowie,

Wysokiej jakości grille nie są zakupem na jeden sezon, dlatego warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym modelom i zestawić je z własnymi potrzebami. Skontaktuj się z zespołem grillmajster.pl, który pomoże dobrać grilla najlepszego dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ