Transport magazynowy, nazywany również transportem wewnętrznym, jest związany z logistyką produkcyjną. Jego najważniejszą dziedziną jest infrastruktura, na którą składają się w głównej mierze urządzenia transportowe. Ich zaawansowanie technologiczne gwarantuje szybkie i bezpieczne przewożenie ładunków o dużej masie. Wśród urządzeń transportowych, przeznaczonych do przewożenia towarów w pracy produkcyjnej, można wymienić, m.in.: wózki transportowe, ciągniki do naczep, dźwigi, suwnice, przenośniki i manipulatory.

Najnowsze technologie w transporcie wewnętrznym – co dają?

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w transporcie magazynowym przede wszystkim usprawnia pracę produkcyjną. Najnowsze technologie w logistyce magazynowej, opierają się w głównej mierze na przyśpieszeniu procesu transportowania ładunków o dużej masie na bliskie odległości. Innowacyjne rozwiązania są domeną takich uznanych producentów, jak np. Still.pl. Mocną stroną tej firmy jest wykorzystywanie najnowszych technologii z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wybór urządzeń tego producenta, gwarantuje satysfakcję. Istotne przy tym jest to, że innowacyjne rozwiązania znacznie podnoszą prestiż przedsiębiorstwa, a także zwiększają pozycję firmy na rynku.

Nowoczesne rozwiązania w wózkach widłowych

Podstawowym urządzeniem wykorzystywanym w transporcie magazynowym są wózki widłowe. Największą popularnością i stopniem zaawansowania technologicznego cieszą się widlaki elektryczne, które napędzane są akumulatorem, np. baterią trakcyjną. Zaletą tego sprzętu jest niski stopień hałasu, a także brak emisji toksycznych spalin. Dzięki temu rozwiązaniu idealnie sprawdzają się one w transporcie wewnętrznym, np. w magazynach, halach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, związanych z wózkami widłowymi są baterie litowo-jonowe, których podstawową zaletą jest krótki czas ładowania (ok. 20 min). Ponadto charakteryzuje je również: dłuższa żywotność oraz proekologiczność.

Usprawnienia pracy wózków widłowych

Najnowsze technologie w transporcie magazynowym stosowane są m.in. do usprawnienia pracy wózków widłowych. Jednym z ułatwień dla operatorów widlaków są kamery wraz z wyświetlaczem. Sprzyjają one przede wszystkim bezpiecznemu transportowaniu towarów. Tę samą funkcję spełniają, coraz częściej instalowane w wózkach widłowych, czujniki. Ponadto w ofercie niektórych producentów można znaleźć widlaki, wyposażone w automatyczne systemy sterowania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ