Innowacyjne rozwiązania w transporcie magazynowym

Transport magazynowy, nazywany również transportem wewnętrznym, jest związany z logistyką produkcyjną. Jego najważniejszą dziedziną jest infrastruktura, na którą składają się w głównej mierze urządzenia transportowe. Ich zaawansowanie technologiczne gwarantuje szybkie i bezpieczne przewożenie ładunków o dużej masie. Wśród urządzeń transportowych, przeznaczonych do przewożenia towarów w pracy produkcyjnej, można wymienić, m.in.: wózki transportowe, ciągniki do naczep, dźwigi, suwnice, przenośniki i manipulatory.

Najnowsze technologie w transporcie wewnętrznym – co dają?

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w transporcie magazynowym przede wszystkim usprawnia pracę produkcyjną. Najnowsze technologie w logistyce magazynowej, opierają się w głównej mierze na przyśpieszeniu procesu transportowania ładunków o dużej masie na bliskie odległości. Innowacyjne rozwiązania są domeną takich uznanych producentów, jak np. Still.pl. Mocną stroną tej firmy jest wykorzystywanie najnowszych technologii z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wybór urządzeń tego producenta, gwarantuje satysfakcję. Istotne przy tym jest to, że innowacyjne rozwiązania znacznie podnoszą prestiż przedsiębiorstwa, a także zwiększają pozycję firmy na rynku.

Nowoczesne rozwiązania w wózkach widłowych

Podstawowym urządzeniem wykorzystywanym w transporcie magazynowym są wózki widłowe. Największą popularnością i stopniem zaawansowania technologicznego cieszą się widlaki elektryczne, które napędzane są akumulatorem, np. baterią trakcyjną. Zaletą tego sprzętu jest niski stopień hałasu, a także brak emisji toksycznych spalin. Dzięki temu rozwiązaniu idealnie sprawdzają się one w transporcie wewnętrznym, np. w magazynach, halach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, związanych z wózkami widłowymi są baterie litowo-jonowe, których podstawową zaletą jest krótki czas ładowania (ok. 20 min). Ponadto charakteryzuje je również: dłuższa żywotność oraz proekologiczność.

Usprawnienia pracy wózków widłowych

Najnowsze technologie w transporcie magazynowym stosowane są m.in. do usprawnienia pracy wózków widłowych. Jednym z ułatwień dla operatorów widlaków są kamery wraz z wyświetlaczem. Sprzyjają one przede wszystkim bezpiecznemu transportowaniu towarów. Tę samą funkcję spełniają, coraz częściej instalowane w wózkach widłowych, czujniki. Ponadto w ofercie niektórych producentów można znaleźć widlaki, wyposażone w automatyczne systemy sterowania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij