jak-dobierac-koperty-do-przesylki-wysylamy-nie-tylko-listy

Jak dobierać koperty do przesyłki? Wysyłamy nie tylko listy

Nie bez powodu na rynku znajdujemy koperty o różnych rozmiarach, kształtach, jak i elementach dodatkowych. W inny sposób dobierzemy kopertę do korespondencji oficjalnej, a w inny, gdy będziemy chcieli przesłać list miłosny ukochanej osobie. Poza tym możemy zakupić nie tylko samą kopertę, ale i kompletną papeterię, dzięki której wiadomość pisana w sposób tradycyjny, nabierze jeszcze większej wartości. A co z zamawianymi produktami, które trafiają do nas w kopertach? Przyglądamy się wszystkim dostępnym opcjom.

Papeteria i zwykła koperta

Papeterię coraz trudniej zakupić, a jeśli już pojawia się w sklepach papierniczych czy na poczcie, to niestety wybór jest dość skromny. Najczęściej pozostaje zakupić oddzielnie kopertę i do niej dopasować kartkę, na którym zostanie napisana wiadomość. To najbardziej tradycyjne zastosowanie kopert, które dziś staje się niemal rzadkością.

Te najzwyklejsze koperty nie wyszły jednak z codziennego użytku. Przesyłamy w nich korespondencję oficjalną, świąteczne kartki czy innego rodzaju pisma. Wysyłamy wszelkiego rodzaju dokumenty, a do tego rozmaite artykuły, które są w stanie się z nich zmieścić. Do wyboru mamy przecież nie tylko najmniejsze i zwykłe koperty, ale również koperty bąbelkowe o różnych rozmiarach, koperty kurierskie czy koperty kartonowe.

Dobór rozmiaru i kształtu ma znaczenie

Kształt i rozmiar koperty wciąż ma znaczenie dla korespondencji, jaką wysyłamy. Podobnie jest ze starannym pismem czy sposobem zgięcia kartki z listem. To elementy, które mimo odejścia pomału w niepamięć tej formy komunikacji, wciąż pozostają naszą wizytówką.

Do pism oficjalnych wybieramy najczęściej koperty podłużne. Te dla bliskich czy ze świątecznymi kartkami mogą z powodzeniem lądować w kopertach o standardowym rozmiarze. Delikatne rzeczy, ale niewielkich rozmiarów umieścimy w kopercie bąbelkowej, by nie zostały uszkodzone w czasie transportu. Im większy pakunek, a do tego wymagający ochrony, tym większa koperta bąbelkowa będzie odpowiednią.

Dokumenty najlepiej przesyłać w kopertach o rozmiarze zbliżonym do A4, czyli idealnie dopasowanym właśnie do najczęściej pakowanych dokumentów. Dzięki temu nie musimy składać i zaginać papieru, co w przypadku oficjalnych pism, a głównie dokumentów, nie jest pożądanym.

Rodzaje kopert

Jak uprzednio wspomniano, koperty bąbelkowe najlepiej sprawdzają się do kruchych i delikatnych przesyłek. Z kolei foliowe koperty chronią świetnie przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, a ponadto są odporne na rozerwania i nie widać przez nie zawartości. Osoby prowadzące działalność gospodarczą skorzystają z tak zwanych bezpiecznych kopert, które są nie tylko wysoce odporne, ale i pozwalają bezpiecznie przesłać wartościowe przedmioty, dokumenty bądź nawet gotówkę.

Pamiętajmy o tym, do czego służą konkretne rodzaje kopert, a nasze przesyłki zawsze będą trafiać do rąk odbiorców cało i bezpiecznie.

Więcej praktycznych porad, nie tylko w tym temacie, można znaleźć na stronie http://domyidealne.pl/.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij