Jak doprowadzić mieszkanie do porządku

Jak doprowadzić mieszkanie do porządku?

Mieszkanie w domu jednorodzinnym ma mnóstwo zalet, a zgodzi się z tym każdy, kto tego doświadczył. Wolność, przestrzeń i brak głośnych sąsiadów – to jedne z ważniejszych pozytywów. Żeby jednak być uczciwym, trzeba też wspomnieć o tych gorszych stronach, związanych głównie z pracami domowymi. Na szczęście można je dobrze zorganizować przy pomocy przydatnych urządzeń. Jakich?

Odkurzacz to podstawa

W zadbanym, czystym domu lepiej, bardziej komfortowo się żyje. Żeby jednak tak było, musimy regularnie o niego dbać. Do tego celu musimy mieć przede wszystkim porządny odkurzacz, najlepiej taki, który przyda się do wielu zadań, zawierający szczotki w różnych rozmiarach. Nie tylko więc powinien zostać wyposażony w zwykłą końcówkę, ale również w specjalne szczotki do tapicerki, delikatnych powierzchni i szczelin oraz przedłużacz z jednokrotnym gniazdem. Przed kupnem zwracajmy również uwagę na filtry, co ma szczególne znaczenie, jeśli któryś z naszych domowników ma skłonności do alergii. Dobry sprzęt posiada filtr antyalergiczny zatrzymujący wszelkie zanieczyszczenia.

Myjka parowa – poradzi sobie nawet z najgorszymi zanieczyszczeniami

Myjka parowa to idealne urządzenie do mycia gładkich powierzchni, jak również wielu typów obić. Jej zasada działania jest banalnie prosta – do specjalnego zbiornika wlewamy wodę, która zostaje doprowadzona do wrzenia. W ten sposób powstaje para wodna, która wydostaje się na zewnątrz za pośrednictwem specjalnej dyszy. Ma ona dużą moc, usuwając nawet trwałe zanieczyszczenia. Tego rodzaju sprzęt nadaje się wszędzie tam, gdzie chcemy przeprowadzić gruntowne porządki: w łazience, kuchni, piwnicy itd.

Roboty sprzątające – wyręczą nas z przykrych obowiązków!

Jeszcze do niedawna roboty sprzątające uchodziły za sprzęt drogi i nieosiągalny dla większości, dzisiaj jednak to się zmieniło. To oznacza, że porządki mogą być naprawdę przyjemne, bo odkurzanie i mycie podłóg nie spadnie na nasze barki, gdyż obowiązki te przejmie to niepozorne, niezwykle inteligentne urządzenie. Robot doskonale radzi sobie w każdym pomieszczeniu, czyszcząc dokładnie wszystkie zakamarki, omijając pojawiające się na jego trasie przeszkody.

Szczotka automatyczna – co potrafi?

Ciekawym rozwiązaniem jest również szczotka automatyczna, czyli sprzęt, który łączy zalety odkurzacza i bardziej tradycyjnych akcesoriów – szczotki i szufelki. Co najważniejsze, nie hałasuje i nie pobiera dużej ilości prądu. Jest lekka i poręczna, przez co prace porządkowe przebiegają sprawnie i szybko. Jej kolejną zaletą jest to, że łatwo ją opróżnić, bo zamiast worków na śmieci, została wyposażona w niewielki pojemnik na zanieczyszczenia.

Jak widać, jeśli mowa o domowych pracach, to jest całe mnóstwo ciekawych urządzeń. Wymienione powyżej to tylko kilka przykładów, ale zdecydowanie wartych uwagi. Nie zapominajmy jednocześnie o akcesoriach pomocniczych, jak przedłużacze i rozgałęziacze oraz uchwyty do przedłużaczy, które pozwolą dotrzeć ze sprzętem w każdy, nawet najbardziej odległy, zakamarek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij