Jak kupować opał tanio, wygodnie i szybko – sklep internetowy z ekogroszkiem

Znalezienie dobrej jakości opału, w dobrej cenie to wyzwanie z jakim co roku zmaga się wiele osób. Tanie paliwo to złudna obietnica oszczędności, o czym przekonał się już niejeden posiadacz pieca na ekogroszek. Kluczowa jest przede wszystkim jakość produktu, a ta może się znacząco różnić w zależności od składu. W efekcie, przed sezonem, zaczynają się nerwowe „wycieczki” od sprzedawcy do sprzedawcy, w poszukiwaniu opału. Znalezienie takiego, który nie tylko zapewni domownikom ciepło, ale przy tym nie zrujnuje domowego budżetu wcale nie jest proste, wymaga czasu i cierpliwości. Dlatego właśnie coraz więcej osób rezygnuje z wizyt w lokalnym składzie i kupuje opał przez Internet. Takie rozwiązanie rzeczywiście ma szereg zalet. Jakich? Sprawdźmy to na przykładzie ekogroszku.

Cena ekogroszku w sklepie internetowym jest niższa

Koszty utrzymania sklepu internetowego są sporo mniejsze, niż te związane z prowadzeniem sprzedaży tradycyjnej. Dlatego e-sprzedawcy nie muszą narzucać aż tak wysokiej marży, co przekłada się na niższą cenę produktów (zobacz przykład jednego ze sklepów internetowych: grzejemnieto.pl). Przy składzie stacjonarnym ilość pośredników jest zwykle wyższa. Każdy z nich dolicza własne koszty, związane z transportem, wynagrodzeniem dla kierowców dostarczających opał czy odsetki od kredytów zaciągniętych na zakup dużej ilości surowca. To wszystko sprawia, że cena ekogroszku za tonę, w sieci, może być od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych niższa. Przy zakupie większej ilości, na cały okres grzewczy, różnica będzie odczuwalna. Zwłaszcza, że kupując online można jeszcze liczyć na dodatkowe bonusy. Sklepów internetowych z opałem przybywa, większa konkurencja działa na korzyść klientów, którzy mogą przebierać w ofertach, szukając opału z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Darmowa dostawa to już standard

Oferuje ją zdecydowana większość sklepów. Kupując w składzie klient musi sam zatroszczyć się o transport opału do domu. Często wiąże się to z koniecznością wynajęcia przyczepki, na którą można załadować zapas ekogroszku na kilka miesięcy. To nie tylko dodatkowe koszty, ale również czas potrzebny na zorganizowanie wszystkiego. Zamawiając ekogroszek przez Internet wystarczy wybrać produkt, jego ilość, podać adres i czekać na dostawę wprost pod swoje drzwi.

Kupując online łatwiej znaleźć dobry ekogroszek

Cena jest ważna, ale kluczową rolę odgrywa jakość opału. Najtańszy ekogroszek to najczęściej opał o niskiej kaloryczności. Generuje mniejsze ilości ciepła, dlatego jego zużycie jest większe, a oszczędności pozorne. Zwłaszcza gdy się okaże, że opał skończył się na długo przed końcem sezonu grzewczego. Bardzo tani ekogroszek jest też mocno zanieczyszczony. Podczas spalania emituje więcej szkodliwych substancji takich jak np. dwutlenek siarki. Wysoka zawartość popiołu oznacza z kolei częste wizyty w kotłowni, a wysoka wilgotność może stanowić zagrożenie dla pieca.

Oprócz kaloryczności, wilgotności, zawartości siarki, popiołu na cenę ekogroszku wpływa również spiekalność, wielkość frakcji czy sposób pakowania. Dlatego, kupując opał, nie można porównywać wyłącznie ceny. Trzeba też sprawdzić jego parametry. Tylko jak rozpoznać dobry ekogroszek? Co prawda kupując w składzie można wziąć go do ręki, obejrzeć. Ale tak naprawdę niewiele to da. W ten sposób można co najwyżej ocenić na oko jego kolor i to czy nie jest zbyt suchy lub mokry. Jeśli chodzi o najważniejsze parametry klient jest całkowicie zdany na informacje od sprzedawcy. Każdy z nich będzie przekonywał, że to właśnie jego produkt jest najlepszy. Jedynym sposobem, żeby to zweryfikować jest okazanie certyfikatu poświadczającego jakość sprzedawanego ekogroszku. Niewielu sprzedawców go posiada, i często zasłania się brakiem czasu czy długą kolejką klientów. Wtedy pojawia się pytanie – kupować, nie mając pewności co do jakości opału, czy szukać gdzie indziej, bez gwarancji czy i kiedy uda się znaleźć dobry ekogroszek w rozsądnej cenie?

Lepiej oszczędzić sobie takich dylematów i kupować opał online. Nie trzeba tracić czasu na jazdę po składach, wszystko można załatwić siedząc w domu. Internet daje możliwość szukania najbardziej korzystnej opcji. Jeśli w sklepie A cena jest za wysoka, można przejść do sklepu B lub C. A to wszystko bez wychodzenia z domu. Parametry ekogroszku są szczegółowo opisane na stronie internetowej sprzedawcy, do tego często udostępniają oni niezbędne certyfikaty.

Ekogroszek online – wygodnie, komfortowo i bezpiecznie

To chyba najważniejsze zalety zakupów przez Internet. Fakt, że nie trzeba wychodzić z domu jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają własnego auta, prawa jazdy lub po prostu nie chcą tracić czasu na jazdę od sklepu do sklepu. Zamówienie można złożyć dowolnego dnia, o dowolnej godzinie, dokładnie wtedy gdy mamy czas.

Mimo obaw wielu osób zakupy online są bardzo bezpieczne. Sprawdzając opinie o sprzedawcy czy jego asortymencie można w prosty sposób znaleźć godny zaufania sklep internetowy z ekogroszkiem. Możliwość zrobienia zakupów z domu, bez kontaktu z gotówką czy długą kolejką klientów jest istotne zwłaszcza teraz, gdy zmuszeni jesteśmy ograniczyć bezpośrednie kontakty do niezbędnego minimum.

Sprawniejszy kontakt ze sprzedawcą

Wiele osób preferuje tradycyjne zakupy ze względu na bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. W praktyce wygląda on różnie, zwłaszcza przy dużej ilości oczekujących w kolejce klientów. Kupując ekogroszek online też można skorzystać z fachowej pomocy sprzedawcy – wybierając dogodną dla siebie formę – telefonicznie, mailowo lub korzystając z chatu online.

Podsumowując

Zakup opału w tradycyjnych składach powoli staje się passe. Na czasie są sklepy internetowe, które oferują szybki, wygodny i komfortowy dostęp do najwyższej jakości produktów, bez konieczności wychodzenia z domu. To najlepszy sposób by szybko porównać wiele ofert od sprzedawców i wybrać najlepszy sklep internetowy z ekogroszkiem. Kupując opał przez Internet można też zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Warto rozważyć taką opcję przed kolejnym sezonem grzewczym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij